1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

لهجه كرمونی ( اگه تونستی تا آخر بخونی)

شروع موضوع توسط barfi ‏Nov 7, 2012 در انجمن مطالب جالب

1. barfi

barfi پشت کنـــــــــکوری :) همراه انجمن

20,537
    50,771
    30,038
    ور دور هم دوشتیم كفتو اوماچوكرویی میخوردیم مادرم گف دردابلات ای پیاله رم وردار ببر ور فالی همسایه شكم داره الا بو كل گیجش كرده ورهوس افتاده.آقا ما خود دمپایوا لاناخونی شلوارو كردی شوفری ورخستیدیم رفتیم درخونشون همتو كه در زدیم دیدم ننو یه دخترو خوشكلویی در واكرد ماهم عین میخ طویله ای داریم سیلش میكنیم همچی مث دسته جوغنی خورده باشه ور مدنگ سرم ایتو شده بودم دگه هچی یادم نی تاصباصبش گاگیجو میرفتم... مادرم میگفت ننا رضایو حكماچشمت زدن .
    نادون خدا را نمیبرد دل رضایوش زدن یه ساتی ترنگ بودم مث كرپو اَ دیوار میرفتم بالا سات بعدش دلم قیچو میرفت میوفتادم وتك .زندگیم ورتو سرابرزی افتاده بود. خود خودم گفتم بل برم یه بار دگه سیری سیلش كنم بلكم دلم آروم شد هی دقه ای یه بار سرم اَ گوجو در میكردم لرد ولی هچی نمیدیدم مادرم بدبختی جوش میزد همش اَ تو مفشو دواییش جدوا قوتو میرخ ور حلقم رفتم وشش گفتم مادر پیاله او استوندی از فالی همسایه؟ گفت: دخترخوارش اوردتش! گفتم كی؟ گفت: دیرو پسین . مگو حالم پتال شد. دل زدم ور دریا گفتم مادر دختر خوارش میخام. مادرم چشماش هلیك شدن یه پشنگو آبی زدم ور صورتش حالش ورگشت بابو برادرو دل گرداش گرفته بود میخندید. مادرم گفت: رضایو ندرت بشم، پسرم بشم ، ای هنو للویی ها، اكبرو برادرم گف ننا ای دختومث اسپریچوییه. منم هولكی یه تا هشتم زیر شغزش بعد از یه ساعت حرف زدن فمیدم خوارو للویی هش سالش اومده بود در خونه ما. حرف آخرم بابام گف:رضایور میبا ورداریم ببریم شهید بهشتی!!! گفتم بابا م كه دیونه نیستم گف پ یه مترقمیص رو ور زریسف

nama، marzieh و sajjad.y از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. MHK1372

MHK1372 I,R.I.B

4,286
    5,863
    906
    هاااااااااااااااااااااااااااااااان!!!!
    احیانا من چند ساله اصفهان ساکنم هنوز لهجه ی غلیظشونا نیتونم بفهمم...توقع داری این بالایی هارا بفهمم...
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3. sajjad.y

sajjad.y منم برگشتم بعد مدتها

2,010
    5,891
    791
    من فهمیدم چون بیرجندی هم همین حالتیه و بیشتر وقتا بیرجندی میحرفم دلتوووون بسوزه ولی بیچاره پسره یا دیوونه بوده یا هم به حال خودش نبوده.

4. MHK1372

MHK1372 I,R.I.B

4,286
    5,863
    906
    میشه ترجمه کنید به فارسی سلیس

5. marzieh

marzieh

6,019
    4,021
    553
    میشه واسه منم ترجمه کنی ؟؟؟ :163:

:154:

6. marzieh

marzieh

6,019
    4,021
    553
    یکی اینو واسم ترجمه کنه :219:

7. MHK1372

MHK1372 I,R.I.B

4,286
    5,863
    906
    یکی نیس این بچه را آروم کنه؟؟؟
    ورودی سایت باید بزنیم ورود اطفال ممنوع!!!!!!!!

8. nama

nama

1,808
    2,577
    355
    جالب بود...

سپاس...

9. منم ترجمه میخوام کلمه به کلمه

10. marzieh

marzieh

6,019
    4,021