1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

لطفا رای بدهید یا رای ندهید!

شروع موضوع توسط Admin ‏Mar 2, 2012 در انجمن اخبار سیاسی

1. Admin

Admin غواصی فقط تو چشات عضو کادر مدیریت مدیر کل سایت

12,523
    24,697
    63,070
    اینجا دنیاست. اینجا آسیاست. اینجا خاورمیانه . اینجا کشورهای پاره پاره . اینجا ایران است. اینجا ۱۳۹۰ . اینجا اسفندماه . اینجا روز ۱۲ ماه .
    عکس یا کاریکاتور زیر این روزها با عنوان های مختلفی منتشر شد. از این عکس برای اهداف گوناگونی بهره برداری شد. عده ای از آن تعبیر تحریم انتخابات را برگزیدند و عده ای هم قدرت رای مردم را برای تغییر افراد برشمردند. من به هیچ کدام کاری ندارم! رای قدرت دارد! ندارد؟

برای مشاهده لینک ها لطفا ثبت نام کنید و یا اگر حساب کاربری دارید وارد شوید

دوستانی که دم از تحریم میزنند ، آیا فکر میکنند با رای ندادن اتفاق خاصی رخ میدهد؟ مگر شما قائل به تقلب در انتخابات نیستید؟ پس خیلی راحت ارقام رای ها را بالا میبرند و درصد حضور مردم بالا می رود!
    میگوید که خودشان می فهمند مردم حضور کمرنگی داشتند و می ترسند؟! این حرف خنده دار است! با رای ندادن شما انقلاب کرده اید؟

انتظار تغییر دارید؟ سخت گمراهید. هیچ تغییری با رای دادن یا ندادن شما رخ نمیدهد! در ایران فعلی رای دادن برای تغییر نیست!
    تغییر زمانی رخ میدهد که با رای ما سرتاپای حکومت عوض شد! وقتی با رای ما فقط مهره های مشخص عوض میشوند ، نباید انتظار تغییر داشت.
    رای دادن در ایران فعلی مثل این می ماند که ما یک مهره سرباز در شطرنج را تا انتهای زمین حریف ببریم و سپس دوباره یک سرباز را وارد میدان کنیم! در حالی که در اصل باید مهره قدرتمندی مانند وزیر را وارد زمین کنیم!
    پس انتظار شق القمر نباید داشت! رای داده می شود تا یک سرباز بیرون رود و سرباز دیگری وارد شود. قرار نیست تغییری صورت گیرد. سیاست ها از بالا تعیین می شود. بالایی که دست ما به آن نمیرسد! اینجا ایران۱۳۹۰ است!

حالا تکلیف چیست؟ وقتی رای دادن و ندادن تفاوتی ندارد؟ جایی که رای ارزش پیدا میکند ، باید رای داد ، جایی که ارزش ندارد ، نباید رای داد!
    حالا تشخیص ارزشمند بودنش با خود فرد هست و به شما هیچ ربطی ندارد!

دموکرات هستید؟ پس آقایون مدعی بدانید که یکی از اصول دموکراسی این است که فرد آزاد است رای دهید یا ندهد! شما مدعی دموکرات باید این را بفهمید! البته نظام دموکراتیکی دیده نمی شود!
    من اینجا با اینکه حس میکنم قرار نیست تغییری رخ دهد ، رای خودم را در حوزه انتخابی شهرستان ، ارزشمند میدانم. من دوست دارم کسی را به مجلس بفرستم که میخواهم! و میخوام برای او رای دهم! من به انوشیروان محسنی نماینده اصلاح طلب و سه دوره گذشته رای خواهم داد! از شهر من باید فردی به نظر من نزدیک تر نماینده باشد تا کسی که فرسنگ ها از نظر من دور است! حرف من این است!
    «آنجا که آزادی نیست، اگر رای دادن چیزی را تغییر می داد، اجازه نمی دادند که رای بدهید! » مارک تواین

2. Acontius

Acontius دیوانه متفکر !

2,893
    1,173
    388
    تا وقتی که مردم ایران به یک فهم و بلوغ سیاسی نرسند وضع همینه ...... اون کسایی که از دموکراسی حرف می زنند و خودشون رو تابع دموکراسی می دونن ولی مردم رو تشویق به رای ندادن می کنند یعنی مهمترین اصول دموکراسی را نقض می کنند ..... چه طور میشه به افرادی که حرف و عملشان یکسان نیست اعتماد کرد ....

روزگاری ارسطو حکومت دموکراسی را بدترین نوع حکومت می خواند چرا که در ان زمان مردن علم سیاسی نداشتند امروز هم در ایران ما اکثریت چه پیر و چه جوان چه تحصیل کرده و چه بی سواد علم سیاسی ندارند و به نظر من بدترین نوع حکومت در ایران امروز حکومت دموکراسی هست .......

رای در ایران فقط یک معنی دارد ... نه تعین راه سیاسی و خط مشی کلی نظام نه تحول های اساسی ... رای در ایران یعنی بودن در پشت ارمان هایی که به آن اعتماد داریم و در اصل و ریشه ما وجود دارد ... یعنی محافظت از تمامیت ارضی کشور ... یعنی جلوگیری از ورود بیگانگان در امور داخلی کشور .... یعنی فقط استقلال .......

Admin از این پست تشکر کرده است.