• این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

    مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

    عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

قیمت گوشی هوشمند افزایش پیدا کرد

Merjhoi

مشتبا هیچی یادش نیست:///
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
همراه انجمن
ارسال ها
5,502
لایک ها
13,852
محل سکونت
خونشون!
#1
از یکی دو هفته پیش، از یک سو تعطیلات اربعین و از سوی دیگر افزایش نرخ دلار باعث شد تا قیمت‌ها در بازارهای مختلف با افزایش چشمگیری همراه شود. بازار موبایل نیز از این موضوع مستثنی نبود و قیمت گوشی به شدت با افزایش همراه شده است.

برخلاف همیشه که با افزایش قیمت گوشی، مردم برای خرید به سوی بازارها روانه می‌شدند، افزایش ناگهانی قیمت گوشی این‌بار باعث کسادی آن شده است.

به گفته‌ی فروشندگان از اوایل سال جاری وضعیت بازار موبایل نسبت به سال‌های قبل کسادتر بوده و میزان فروش به شکل بی‌سابقه‌ای کاهش یافته است تا آنجا که بسیاری از فروشگاه‌ها تعطیل شده و کسب و کار خود را تغییر داده‌اند.

با این حال بسیاری از فروشندگان، راه‌اندازی فروشگاه‌های اینترنتی را مزید بر علت می‌دانند و معتقدند که این فروشگاه‌ها به شدت روی کسب و کارشان تاثیر گذاشته و بیش از پیش بازارشان را کساد کرده است.

بر اساس گزارش بازاریان، قیمت گوشی‌های بازار با افزایش زیادی همراه شده، چرا که فروشنده مجبور است جنس را به نرخ روز خریداری کرده و در اختیار مشتری قرار دهد اما قیمت‌ها در فروشگاه‌های اینترنتی تغییر زیادی نداشته است. به این ترتیب بازار هر روز بیشتر مشتریانش را از دست می‌دهد.

در حالی که پیشتر فروشندگان بازار، بخش قابل توجهی از درآمد خود را از فروش لوازم جانبی کسب می‌کردند، این روزها اعتراض‌هایی نسبت به عرضه‌ی انواع لوازم جانبی در فروشگاه‌های اینترنتی دارند که به این ترتیب با توجه به پرداخت مالیات، اجاره‌بهای فروشگاه‌ها و سایر هزینه‌ها، هر روز اوضاع فروش‌شان وخیم‌تر می‌شود.
 
بالا