1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

قیزکورپوسی(پل دختر میانه از بنا تا انهدام)

شروع موضوع توسط DIAMOND ‏Mar 28, 2012 در انجمن آذربایجان شرقی

1. لطفا فارسی صحبت کنید
    منم بفهمم

2. این پل دختر ماله خیلی وقت پیشه اون زمانی که روسیه تو میانه بودن پل و که رد شدن با کار گذاشتن دینامیت منفجرش کردن تانتونن دست گیرشون کنن
    بله یه پل دختر طرف اهواز هست یکی هم تو میانه هست

اهلام خانوم از این پست تشکر کرده است.
  3. چرا بهش میگن پل دختر؟

4. والله جوری که تو داستان ها به ما هم بزرگان گفتن این جوری هست که من برات میگم
    یه دختری بود که بالای کوه قلعه داشت که الان هم یه تیکش مونده در اثر زلزه یا هر چیز دیگه رفته زیر زمین فقط یه تیکه از نوک قلعه مونده که ترکی بهش میگیم قیز قالاسی اون موقعه یه چوپانی بود که هر روز میومد طرف اونا این دختر هم عاشق اون میشه دستور میده که یه پل بزنن از این ور قلعه به اون ور که که چوپان بتونه به این طرف هم بیاد از اونجا مین پل دختر البته منم اینجوری شنیدم ها اگه دوستان درستشو میدونن به من هم بگن خوشحال میشم:biggrin:

مهربون و اهلام خانوم از این پست تشکر کرده اند.
  5. Admin

Admin غواصی فقط تو چشات عضو کادر مدیریت مدیر کل سایت

12,524
    24,696
    63,092
    چیزیم من شنیدم گویا اونجا مال یه شاهزاده ساسانی بوده، حالا چقدش درسته خدا میدونه

پل رو هم که خب تنها راه ارتباطی بوده و چون نزدیک قلعه هس به این اسم معروفه

6. حالا چرا این پل شکسته هست
    اون زمانی که روس ها تو آذربایجان بودن جنگ اینا بودآخر ها بود که یه ارتش روس داشت از دست منافقین ترک فرار میکد میرن اون طرف پل وقتی که میبنن دارن گیر میفتن پل رو منفجر میکنن

7. خب دادا گفتم که هر کسی یه چیزی میگه اصل این ماجرا تو کتاب تاریخ آذربایجان با دلیل و مدرک نوشته شده که قضیه این پل چیه

8. الان این پل هستش
    یا دیگه نساختنش؟

9. لازمش 1 سرچ توی اینترنته
    ااطلاعاته کاملی باید پیدا بشه