1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

قهرمانی وزنه برداری ایران در پاراآسیایی

شروع موضوع توسط Mehdi 3 ‏Oct 29, 2013 در انجمن سایر رشته ها

 1. Mehdi 3

  Mehdi 3 مستر نون ^-^

  3,853
  9,811
  4,085
  وزنه برداران ایران روز دوم رقابت‌های خود در بازی‌های پاراآسیایی را نیز با مدال آغاز کردند. در چهارمین روز از سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی جوانان و در ادامه مسابقات وزنه‌برداری، وزنه‌برداران ایرانی در دسته سنگین‌وزن با ارتقای رکوردها به مدال های خوشرنگ آسیا رسیدند.

  در جریان رقابت های دسته سنگین وزن تعداد شرکت کننده ها کم بود و به همین دلیل مسوولان برگزاری بازی‌ها طبق قوانینی دیگر بازی‌ها را برگزار کردند. در این دسته که 12 وزنه‌بردار حضور داشتند رقابت‌ها به صورت ادغامی (AH) برگزار می‌شد. وزنه‌برداران اوزان 88 تا 107+ کیلوگرم با هم رقابت کردند.

  میثم متقیان در دسته 107+ کیلو با رکورد 185 کیلوگرم مدال طلا را به دست آورد و مدال نقره هم با 158 کیلوگرم به مهدی صیادی در دسته 107 کیلو رسید.

  در جریان این رقابت‌ها مهدی صیادی که در اصل در یک وزن پایین‌تر نسبت به میثم متقیان قرار دارد با مهار وزنه 140 کیلوگرمی رکورد جوانان جهان را ارتقا داد. سپس میثم متقیان با مهار وزنه 168 کیلویی رکورد جوانان جهان را بهبود بخشید و به نام خود ثبت کرد.

  در ادامه بار دیگر متقیان با مهار وزنه‌های 178 و 183 کیلوگرمی با بهبود رکورد جوانان جهان مدال طلای خود را قطعی کرد و در حرکت چهارم به مهار وزنه 185 کیلوگرمی رکورد جدید را در دسته سنگین‌وزن به نام خود ثبت کرد.

  مهدی صیادی هم با مهار وزنه‌های 151 و 156 کیلوگرمی در حرکات دوم و سوم زمانی‌که نقره‌اش قطعی شده بود با انتخاب وزنه 158 کیلوگرمی به منظور رکوردشکنی با مهار این وزنه رکورد جدید را به نام خود ثبت کرد.

  تیم وزنه‌برداری 5 نفره ایران دیروز در نخستین روز رقابت ها با دو مدال طلا و یک نقره به کارش پایان داد و امروز نیز با یک طلا و یک نقره کارش در بازی‌های پاراآسیایی جوانان را به عنوان قهرمان به پایان رساند.