1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

قمار زندگی

شروع موضوع توسط aysha98 ‏Jan 29, 2014 در انجمن داستان و رمان

1. aysha98

aysha98

869
    1,645
    372
    جمعه نزدیکی‌های ساعت چهار بود طبق معمول از سر کار یک راست به خانه آمدم. بعد رفتم تراس یک سیگار بکشم. باران نیم دانه، نیم دانه، ریز گنجشکی می‌بارید. یاد خوابی که دیده بودم افتادم، کاشکی می‌نوشتم‌اش، چیزکی بخاطر دارم. در کنار خیابان ایستاده بودم نمی‌دانم چرا و چطوری ایستاده بودم، یادم نمی‌آید، فقط یک ماشین، تاکسی بود، سریع ویژژ رفت. من به آن طرف خیابان به تیرک چراغ برق نگاه می‌کردم، نورش آسفالت را روشن کرده بود وباران شلاقی می‌بارید و خیابان را رج به رج ( وجب به وجب ) می‌شست.. دو زن که مشکی پوش بودنند وسر تا پا خیس شده بودنند از جلوی مردی لبخند زنان گذشتند فقط لب قرمزین وسایهی آنها یادم می‌آید، مرد که از دور نزدیک می‌شد صدایش رابه یاد دارم الان فکر می‌کنم دیوانه بود. می‌گفت: « باران ابن باران ، قوقوی تو ، قی قی من»، همچین چیزهایی،« به اسم ات قسم باران ابن باران قی قی من ،قو قوی تو» .... گویا من تنها شاهدم .

سیگار را که کشیده بودم آمدم پیش بچه‌ها واخبار را از تلویزیون گو ش می‌کردیم، من یک لیمو شیرین را خیلی سریع خوردم. چند دقیقه نشده بود یک عطسه زدم، ولی سردم نبود از نو یکی دوتا عطسه زدم همسرم گفت : «وای سرما خورده ای؟!»

گفتم: «نه بابا سرما چیه؟»

لحظه‌ای دیگرحسابی احساس سرما کردم . رفتم اتاق دو تا پتو رویم انداختم و تخت خوابیدم .

شنبه سرکار نرفتم . یکشنبه دکتر رفتم . دکتر گفت: «تب داری، سرما نیس، ویروسی ست، به هرچه دس می‌زنی، حالا مواظب باش.»

گفتم: سرکار نرفتم، اگه …

گفت: فشارت هفت.

گفتم: گواهی هم بدهید.

گفت: رنگ رو یه میت‌ها رو داری، چطوری زنده ای ،این برگه ......

به خودم گفتم نکند از دیشب تا امشب واقعا" مرده بودم .

راست می‌گفت دکتر، رنگ ام زرد بود .اول فکر کردم ترسیده ام بعد دیدم ،

مالیخولیا یی شده ام .چون نه سرما خورده ام ،نه سرما نخورده ام ،نه

می‌توانم بخواب‌ام نه می‌توانم نخواب‌ام ، آیا آدم مالیخولیایی شب و روزاش یکی‌ایست ؟ شما بگو یید آدم مالیخولیایی چه کار می‌تواند بکند

Mehdi 3 از این پست تشکر کرده است.