1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

قانون مقابله با خشونت خانگی و دیگر اقسام خشونت علیه زنان

شروع موضوع توسط Jud/Abbot ‏Apr 17, 2015 در انجمن مطالب جالب

 1. Jud/Abbot

  Jud/Abbot دختر همیشه خندون

  10,718
  18,141
  49,211
  تاریخ 7 مارس 2013، رییس‌جمهور آمریکا قانون مقابله با خشونت علیه زنان (7) را امضاء کرد. مطابق این قانون کاهش خشونت خانگی و خشونت جنسی مورد حمایت و برنامه‌هایی برای آن پیش‌بینی و در این قانون دسترسی هم‌جنس‌گرایان زن و مرد به خدمات و تسهیلات مربوطه نیز لحاظ شده است. ارائه امکانات برای انتقال قربانیان خشونت و اسکان آن‌ها در اماکن امن و حمایت از دانشجویان که آمار تجاوز و تهاجمات جنسی علیه آن‌ها بالاست، از دیگر اهداف این قانون است. بودجه سالانه مرکز مقابله با خشونت علیه زنان، بیش از 400 میلیون دلار ارزیابی شده است.

  خشونت‌های ارتکابی علیه دختران نوجوان در ضمن روابط دوستی با پسران، از دیگر معضلات در این کشور اعلام شده است. ارتقای آگاهی در مورد خشونت‌های ارتکابی در ضمن روابط دوستی دختران و پسران نوجوان، از جمله اقدامات مهم در آمریکا است که از طریق ایجاد خطوط تلفنی و یا مکالمه آن‌لاین برای افزایش احساس امنیت و آرامش دختران جوان پیش‌بینی شده است. علاوه بر این آموزش کادر مدارس متوسطه و راهنمایی برای نحوه مواجهه با موارد خشونت‌های مزبور، از جمله سایر برنامه‌ها است. (8)

  حمایت ازدانش‌آموزان باردار و دارای فرزند
  در رابطه با دختربچه‌ها، از جمله برنامه‌های دولت آمریکا، مقابله با ازدواج زودهنگام دختران، پیشگیری از بارداری دختران نوجوان، و البته حمایت از دانش‌آموزان باردار یا دارای فرزند شمرده شده است. همچنین پیشگیری از مصرف الکل و مواد مخدر خصوصاً در رابطه با دختران نوجوان از دیگر موارد مهم تلقی می‌شود.