1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

فعالیت شبکه زنان دانشمند مسلمان

شروع موضوع توسط Jud/Abbot ‏Apr 17, 2015 در انجمن مطالب جالب

 1. Jud/Abbot

  Jud/Abbot دختر همیشه خندون

  10,718
  18,141
  49,211
  اهروزاده در خصوص فعالیت‌های «شبکه زنان دانشمند مسلمان» اظهار داشت: ما بورس مونبوشو که مهم‌ترین بورس دولت ژاپن است را سالانه به کاربران‌مان اعطا می‌کنیم. سال گذشته نیز یک نفر برای گرفتن دکترا در رشته زبان‌آموزی به ژاپن رفت. برای 4 نفر نیز فرصت مطالعاتی گرفتیم که یک نفر از آنها در رشته توانمندسازی زنان به ژاپن رفت. همچنین اعضا می‌توانند به 25 هزار جلد کتاب انگلیسی و 40 هزار جلد ژورنال انگلیسی از طریق شبکه دسترسی داشته باشند. از سوی دیگر، به اعضا کمک‌هزینه شرکت در سمینارهای معتبر اعطا می‌شود و تلاش می‌شود تا زنان دانشمند سطح کیفی علمی خود را ارتقا دهند.

  دبیر شبکه زنان دانشمند مسلمان خاطرنشان کرد: فعالیت دیگر ما سمیناری بود که با دولت الجزایر در مورد علم و فن‌آوری برگزار کردیم. همچنین، فعالیت‌های پژوهشی مختلفی انجام می‌دهیم. مثلاً پژوهشی درباره تهیه بانک اطلاعاتی از کل زنان دانشمند جهان اسلام که پروژه بسیار عظیمی است، در دست اقدام است. پژوهش دیگری نیز داریم که در آن درصد ورود زنان به دانشگاه‌ها و خروجی آنها و به خصوص میزان تولید علم آنها در 57 کشور اسلامی را بررسی می‌کنیم.

  1200 نفر عضو شبکه زنان دانشمند مسلمان هستند
  وی ضمن بیان این مطلب که 1200 نفر از کل جهان اسلام و زنان مسلمان کشورهای غیراسلامی عضو شبکه زنان دانشمند مسلمان هستند، عنوان داشت: مردان هم می‌توانند در شبکه عضو شوند؛ زیرا ما می‌خواهیم شرایطی را فراهم کنیم که به طور کلی باعث ارتقاء علمی شود و مثلاً اگر بخواهیم سمیناری برگزار کنیم ضرورتاً نباید همه سخنرانان زن باشند. ما با رؤسای پارک‌های علم و فن‌آوری؛ چه مرد باشند و چه زن، ارتباط نزدیک داریم.

  ماهروزاده گفت: برنامه امسال ما همان بانک اطلاعاتی زنان دانشمند جهان اسلام است که در حال آماده‌سازی مقدمات آن هستیم تا بتوانیم نحوه ارتباط با کشورهای مختلف را بررسی کنیم.