1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

فدراسیون تیراندازی هم تعلیق می‌شود؟

شروع موضوع توسط girl turk70 ‏Jul 15, 2012 در انجمن اخبار ورزشی

 1. با اقدام نسنجیده مسئولان ورزش کشور در برکناری شماری از رؤسای فدراسیون‌های ورزشی کشور، از جمله دنیامالی، رئیس موفق فدراسیون قایقرانی و کریم صفایی رییس برکنار شده فدراسیون تیراندازی با کمان، اکنون باید مردم و ورزش کشور، تاوان این بی‌تدبیری را بدهد. کمیته بین‌المللی المپیک در نامه دوم خود به کمیته ملی المپیک ایران، خواستار آن شده که این کمیته با مقامات دولتی مذاکره کند و استقلال فدراسیون‌های ورزشی حفظ شود.
  080b75e8893275de3f4170786724514d. اگر مسئولان ورزش ایران نتوانند پاسخ‌های قانع کننده‌ای به فدراسیون جهانی بدهند، تیر و کمان هم به مانند قایقرانی سرنوشتی نامعلوم خواهند داشت.
  به گزارش «تابناک»، فدراسیون جهانی تیراندازی با كمان با فرستادن نامه‌ای در پی شكایت كریم صفایی رییس سابق فدراسیون تیراندازی با كمان ایران از مسئولان ورزش كشورمان توضیح خواست.
  در این نامه ‌آمده است: ما تا زمان برگزاری مجمع، کریم صفایی، رییس برکنار شده فدراسیون تیراندازی با کمان ایران را به عنوان رییس این فدراسیون در محافل جهانی می‌شناسیم.
  همچنین در این نامه آمده است: اگر جلسه مجمع عمومی در یک فاصله زمانی معقول برگزار نشود، فدراسیون جهانی عضویت فدراسیون تیراندازی با کمان ایران را با همه پیامدهایی که ممکن است داشته باشد، به حالت تعلیق درمی‌آورد.
  این مشکل چندی پیش نیز برای فدراسیون قایقرانی پدید آمد و این بار نوبت به تیروکمان رسید تا خطر تعلیق را به شدت احساس کند.
  کریم صفایی اوایل اسفند ماه سال گذشته از ریاست فدراسیون تیراندازی با کمان ایران برکنار شد و جای خود را به محمد علی شجاعی داد.
  در این باره باید گفت که اگر مسئولان ورزش ایران، نتوانند پاسخ‌های قانع کننده‌ای به فدراسیون جهانی بدهند، تیر و کمان هم به مانند قایقرانی با سرنوشتی نامعلوم روبه‌رو خواهد شد.
  نزدیک دو هفته پیش، رئیس فدراسیون کانو در نامه‌ای به وزیر ورزش ایران از محمد عباسی برای تغییر احمد دنیامالی توضیح خواسته بود.
  پس از این نامه خبرهای ضد و نقیض متعددی از مذاکره وزارت ورزش با رئیس سابق فدراسیون قایقرانی ایران متشر شد. با اینکه از محتوای مذاکرات وزیر ورزش و احمد دنیا مالی در دسترس نیست، گویا مسئولان ورزشی برای جلوگیری از تعلیق تلاش دارند تا او را به این فدارسیون بازگردانند.
  اصل دخالت نکردن دولت در ورزش و استقلال فدراسیون‌ها، وجه مشترک هر دو نامه‌ای است که به مسئولان ورزشی ایران فرستاده شده است. زمانی که وزیر ورزش به فکر تغییر و تحول در فدراسیون‌ها افتاد، شاید هیچ‌ گاه انتظار واکنش مجامع جهانی در آستانه المپیک را نداشت.
  این گزارش همچنین آورده است، این نامه‌ها باعث شده، سه هفته مانده به المپیک، وزیر ورزش راهی مجلس شود. کمیسیون ورزش مجلس با توجه به نزدیکی المپیک، بررسی بیشتر موضوع نامه‌ها و بحث تعلیق را به پس المپیک موکول کرد.
  بهرام افشارزاده صبح دیروز در گفت‌و‌گویی رادیویی در خصوص مشکلات مربوط به تیراندازی با کمان یادآور شد: نامه‌ای از فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان با این مضمون فرستاده شده است که کریم صفایی، رئیس سابق فدراسیون تیراندازی با کمان ایران باید دوباره به رأس این فدراسیون بازگشته و در سه ماه آینده، خودش انتخابات را برگزار کند.
  جالب اینکه میلاد وزیری و زهرا دهقان، دو ملی پوش المپیکی رشته تیر و کمان ایران، اردوی تیم ملی را ترک و در نامه‌ای به سرپرست فدراسیون تیر و کمان ایران درخواست کردند که مربیان سابقشان به تیم ملی بازگردند. آن‌ها اعلام کرده‌اند تنها در صورت بازگشت مربیان خود به اردوی تیم ملی، حاضر به بازگشت به تیم ملی هستند.
  مربیان کره‌ای سابق تیم ملی ایران نزدیک دو ماه پیش توسط محمدعلی شجاعی، رئیس موقت فدارسیون تیر و کمان برکنار شدند... .
  براى افشارزاده متأسفم که تعلیق را جدى نگرفته است
  صفایى: هم کره‌اى‌ها برمى‌گردند، هم وزیرى و دهقان به المپیک مى‌روند!
  رئیس پیشین فدراسیون تیراندازى با کمان گفت: بنا به نامه فدراسیون جهانى، بار دیگر مسئولیت را بر عهده گرفته و افزون بر بازگرداندن مربیان کره‌اى، وزیرى و دهقان را به المپیک مى فرستم.
  کریم صفایى درباره نامه فرستاده شده از سوى فدراسیون جهانى تیراندازى با کمان اظهار داشت: قرار است بار دیگر به رأس فدراسیون برگردم. با فرستادن نامه اى به مربیان کره اى سابق تیم ملى تیراندازى با کمان، به این دو مربى آماده باش دادم، چراکه قرار است، میلاد وزیرى و زهرا دهقان براى برپایى اردوى آماده سازى صبح فردا راهى کره جنوبى شده و پس از برپایى اردو از همین کشور براى حضور در رقابت‌هاى المپیک، ۲۰۱۲ به لندن بروند.
  وى درباره سخنان افشارزاده مبنى بر دوپهلو بودن نامه فدراسیون جهانى تأکید کرد:
  کجاى این نامه دو پهلو است؟ براى افشارزاده متأسفم که تعلیق را جدى نگرفته است. نامه فدراسیون جهانى به صراحت بر بازگشت من تأکید کرده و نمى‌توانستند روشنتر از این اعلام کنند. فدراسیون جهانى تیراندازى با کمان در فاصله سیزده روز باقى مانده به رقابت‌هاى المپیک، هنوز نام نمایندگان کشورمان براى حضور در رقابت‌هاى تیراندازى با کمان المپیک ۲۰۱۲ لندن را اعلام نکرده و این رویداد در حالى رخ داده که نام ۶۳ کماندار از چهل کشور به طور کامل مشخص و اعلام شده است.
   
  Admin از این پست تشکر کرده است.