1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

فاز دوم قانون هدفمندی در سال 92 اجرایی می‌شود؟/ اظهارات ثروتی درباره نحوه اجرای فاز دوم یارانه‌ها

شروع موضوع توسط behnam7503 ‏Aug 4, 2013 در انجمن اخبار اقتصادی

 1. behnam7503

  behnam7503 ناظم انجمن

  3,894
  10,962
  1,860
  فاز دوم قانون هدفمندی در سال 92 اجرایی می‌شود؟/ اظهارات ثروتی درباره نحوه اجرای فاز دوم یارانه‌ها​

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید دولت یازدهم برای تغییر در نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها باید لایحه ای را به مجلس ارائه کند.​  به گزارش نامه، عصر روز گذشته حجت الاسلام حسن روحانی به صورت رسمی به عنوان رئیس جمهور یازدهم ایران معرفی شد و فعالیت 4 ساله دولت دهم پایان یافت.

  با آغاز فعالیت دولت یازدهم گمانه زنی ها برای برنامه های اقتصادی کشور همچون احتمال اصلاح قانون بودجه سال 92 و همچنین تغییر در نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها که از قبل نیز مطرح بود بیشتر شده است.

  در شرایطی که قانون هدفمندی یارانه ها از آذر ماه سال 89 آغاز شد و قرار بود طی 5 سال و در 5 مرحله اجرایی شود هم اکنون با گذشت بیش از 31 ماه از آغاز اجرای آن همچنان این قانون در مرحله نخست خود به سر می برد و طی یک سال گذشته حاشیه های فراوانی در این رابطه ایجاد شده است.

  در همین رابطه نمایندگان مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه سال 92 کل کشور مصوب کردند که هم اکنون شرایط برای اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها فراهم نیست و باید دولت یازدهم در این رابطه تصمیم گیری کند.

  هم اکنون که فعالیت رسمی حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور آغاز شده بسیاری منتظر اعلام نظر نهایی رئیس جمهور و تیم اقتصادی وی درباره آینده این قانون بزرگ هستند.

  در همین رابطه موسی الرضا ثروتی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت و گو با نامه گفت: قانون هدفمندی یارانه ها که در سال 89 اجرای آن آغاز شد یکی از مهم ترین قوانین اقتصادی کشور است که متاسفانه طی 2 سال گذشته به خوبی اجرا نشد و نواقص فراوانی را به همراه داشت.

  وی ادامه داد: نمایندگان مجلس بر همین اساس و برای جلوگیری از آسیب های احتمالی وارده به اقتصاد کشور، از اجرای فاز دوم این قانون پیش از مشخص شدن رئیس جمهور یازدهم جلوگیری کردند و ممنوعیت اجرای فاز دوم را در قانون بودجه به تصویب رساندند.

  این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: هم اکنون فعالیت رسمی آقای روحانی آغاز شده است و دولت یازدهم باید بعد از مشخص شدن اعضای پابینه نظر قطعی درباره آینده قانون هدفمندی یارانه ها را اتخاذ کند.

  ثروتی در پاسخ به این سوال که "احتمال اجرای فاز دوم قانون هدفمندی در سال جاری وجود دارد یا خیر" تصریح کرد: جزئیات قانون هدفمندی یارانه ها در قانون بودجه سال 92 تصویب شده است و طبیعتا هرگونه تغییر در نحوه اجرای این قانون به مصوبه مجلس نیاز دارد و دولت یازدهم نیز در شرایطی که بخواهد نحوه اجرا را تغییر دهد باید لایحه ای را با این موضوع به مجلس ارائه کند و نمایندگان مجلس نیز با بررسی های خود این موضوع را تصویب خواهند کرد.

  وی تاکید کرد: در شرایطی که دولت یازدهم بخواهد فاز دوم هدفمندی یارا در سال جاری اجرایی کند باید لایحه به مجلس ارائه کند و در صورت تصویب در مجلس دولت مجوز اجرای فاز دوم قانون هدفمندی در سال جاری را خواهد گرفت.​