1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

عمر کوتاه ما و ۲۰ مورد تحمل ناپذیر

شروع موضوع توسط mohammadali ‏Jun 6, 2013 در انجمن مطالب جالب

 1. mohammadali

  mohammadali پسر خوشمل انجمن

  403
  903
  211

  7d3fb556a04a3832bbe7fea40f6e4139.
  از پا ننشین. در مسیر زندگی هر روز ناخودآگاه و بی سر و صدا انتخابی می کنی! حرکت را بر می گزینی و بر می خیزی. اگر حس می‌کنی در حال در جا زدنی بدان که فقط داری تحمل می کنی و دیگر هیچ! زمان آن فرارسیده است که زندگیت را بازسازی کنی.
  ساده و کوتاه می‌گوییم! تغییر را شروع کن! تحمل موارد زیر کافیست!
  ۱) کسانی که قدر و منزلتت را پایین می آورند. روابط باید یاری‌گر تو باشند نه موجب اذیت و آزارت. وقتت را با کسانی سپری کن که باهوش و مهربان و خواستنی هستند.
  f4b3960bd1b2774d75f752de2554bdbb.
  ۲) محیط کار نفرت انگیز! فرصت شغلی اول یا دومی که سر راهت قرار می گیرد را انتخاب نکن. به جستجویت ادامه بده. سرانجام کار مورد علاقه‌ات را خواهی یافت. اگر زمانی دیدی سخت کار می‌کنی و از لحظه لحظه ی آن لذت می بری بدان درست آمده ای، از ادامه بازنمان. تو در آستانه ی حرکتی عظیم هستی. وقتی بر پایه شور و هیجانت کار کنی نه تنها سخت نیست بلکه همه چیز لذت بخش است.
  [البته می‌دانیم که در این روزگار سخت و با وجود انواع فشارهای اقتصادی، فرصت های کار نایابند ، اما بدان که موفق ها همیشه در بدترین روزگاران ساخته شده و وضعیت موجود را تغییر داده اند. در ضمن بدانید همیشه آن کسی که محیط کار شما را نفرت انگیز می کند دیگران نیستند .
  ۳) منفی بافی‌های خودت! در مورد آنچه دائماً با خودت زمزمه می کنی و اثرات حساس آن آگاه باش. گاهی به آن چه می گویی و به خودت تلقین می کنی فکر کن. اگر دیدی منفی است آن را با افکار مثبت جایگزین کن.

  ea1e98042d01f5a0bae9fe52e9d89db0.
  ۴) روابط غیر ضروری! دقیقاً آن چه را که می خواهی بگو! و برای آن چه می گویی تلاش کن. واضح حرف بزن. بپرس! مسائل را باز کن و هیچ موردی را نادیده نگیر.

  ۵) فضای کار و زندگی نامرتب و مغشوش! به هم ریختگی ها را سامان بده. وسایل اضافی را دور بریز.ایجاد یک نظم ساده و فراهم آوردن راحتی در انجام کارها و دسترسی ها تغییر شگرفی را نشان خواهد داد.
  ۶) تنبلی هایت! صبح ها ۳۰ دقیقه زودتر بیدار شو تا مجبور نباشی مثل دیوانه ها دور خودت بچرخی. این ۳۰ دقیقه می تواند از عجله و سردرد و خستگی نجاتت دهد.

  ۷) فشار و استرس ناشی از همرنگی با جماعت! گاهی از تو خواسته می شود مانند بقیه شوی تا بتوانند خیلی راحت کنارت بگذارند و رد شوند. سر نسپار! خودت باش این تنها گزینه ای است که به بهترین نحو اجرا می کنی.

  830e881fd36bcdf507ad4650486b3fb6.
  ۸) بیماریها! زندگیت در گرو سلامتیت است. اجازه نده به راحتی از دستت برود. تغذیه درست، ورزش و چکاپ های سالانه را فراموش نکن.

  ۹) ترس از تغییر! زندگی یعنی تغییر! امروز با دیروز متفاوت است. هر روز شروع و پایانی نو است. با آغوشی باز به استقبال این آغاز بشتاب و از آن حداکثر استفاده را ببر.

  ۱۰) کار و کار، کار بدون تفریح! سعی کن خوش باشی. هر وقت که توانستی تفریحی برای خودت دست و پا کن. اگر لبخند بر لب داری بدان راه را درست آمده ای و اگر نداری بدان که تو می توانی لبخند را بر لبان دیگری بنشانی و آنگاه خواهی یافت چه آسان دیگران فرصت لبخند زدن را برایت خواهند ساخت.
  ۱۱) افراد و تبلیغاتی که موجب ایجاد حس حقارت در تو می شوند! تبلیغات مخربی که تلاش می‌کنند تا تو از خودت ناراضی باشی تا آنها بتوانند آنچه می خواهند را به تو بقبولانند و بفروشند. زیبایی ها نگاه ها را به سوی خود جذب می کنند در حالیکه شخصیت ها قلب های زیبا را جذب می‌کنند. به خودت ببال. تو هم اکنون هم زیبایی. باور نداری؟
  ۱۲) خواب ناکافی! ذهن خسته بهره وری ندارد و نمی تواند هیچ چیز بیآفریند. نشستن و تا انتهای شب مشغول دیدن همه سریال ها و برنامه های انواع رسانه های داخلی و خارجی شدن به بهبود زندگی تو کمک نخواهد کرد! خواب بخش مهمی از زندگی است که اگر آن را درنیابی تو را در خواهد گذاشت.
  ۱۳) تکرار مکررات! زندگی امروز هریک از ما حاصل جمع تجربیات قبلی ماست. هرچه بیشتر چیزهای جدید را تجربه کنی داستان زندگیت جذاب تر و زیباتر خواهد شد.
  ۱۴) ناامنی در خانه! اگر در خانه‌ات احساس امنیت و آرامش نداری بدان که در هیچ کجا نخواهی داشت. عاشقانه خیمه ای در خور بر پا کن لایق نام “خانه” !
  4be4cd82c9f1296cd733f9a79474aac6.
  ۱۵) قرض و دِین! همیشه کمتر از آنچه داری خرج کن. هرگز چیزی که نیاز نداری نخر. سعی کن خریدهای بزرگ انجام دهی، برایش برنامه ریزی کن و تلاش کن بودجه اش را تأمین کنی.
  ۱۶) دروغگویی! زندگی صادقانه موجب آرامش روح و روان است و این آرامش بی قیمت است. صادق باش و با راستگوها مراوده کن.
  ۱۷) خیانت! روابط صمیمی بر پایه ی راستی و درستی و رازداری بنا می شوند. اگر هر دو طرف ۱۰۰ درصد پایبند نباشند بدان که این رابطه ارزش جنگیدن ندارد.
  ۱۸) حرص و آز! حرص نزن. آزمندی و بخل سرانجام سعادت و خوشبختی را دفن خواهد کرد. این حقیقت دیر و زود دارد ، اما سوخت و سوز ندارد.
  59e4d0ae970880898a8c997dbced3ebf.
  ۱۹) عدم آمادگی! زندگی پر است از حوادث غیرمترقبه! تفاوت زیادی میان ترس و حفظ آمادگی است. همیشه آماده باش.
  ۲۰) سکون و رخوت! فرصت ها تا ابد پشت در نمی نشینند. یا تو از آن ها استفاده می کنی و یا دیگران به سرعت آن را از آن خود خواهند کرد. نشستن، فکر کردن و زل زدن به اطراف نه تغییری ایجاد می‌کند و نه موجب پیشرفت می شود. موافق نیستی؟ پس بنشین و زل بزن!
  به یاد داشته باش فرصت زندگی فقط یک بار به تو داده می شود که اگر درست زندگی کنی همان یک بار کافی خواهد بود.
   
  sahar__khanoom و Sonya از این پست تشکر کرده اند.
 2. Sonya

  Sonya حس خوبيه ببینی یه نفر همه رو بخاطر تـــو پس زده

  10,221
  58,624
  33,753
  جالب بود
   
  mohammadali از این پست تشکر کرده است.