1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

عروسان جهاددر اروپا برای پیوستن به داعش

شروع موضوع توسط Jud/Abbot ‏Apr 17, 2015 در انجمن مطالب جالب

 1. Jud/Abbot

  Jud/Abbot دختر همیشه خندون

  10,718
  18,141
  49,211
  تران اروپایی ازجمله دختران آلمانی که به عراق و سوریه برای شرکت در جهاد اسلامی گرو‌ه‌های افراطی داعش سفر می‌کنند، در یادداشت‌ها و پیام‌هایی که خصوصاً در فضای مجازی ازجمله وایبر و واتساپ به اشتراک می‌گذارند، در جهت ایجاد انگیزه برای دیگر دختران و زنان مسلمان در کشورهای اروپایی اقدام می‌کنند. به‌طور نمونه، در برخی از این یادداشت‌ها تأکید شده است که با پیوستن به این گروه‌ها به بسیاری از آمال و آرزوهایشان رسیده‌اند. برخی از دختران اذعان کرده‌‌اند که برخلاف دوران حضورشان در کشورهای اروپایی، آن‌ها دیگر می‌توانند به‌راحتی، مظاهر شرعی داشته باشند؛ ازجمله این‌که بدون هیچ ممانعتی، از پوشیه و روبند استفاده کنند.

  همچنین آن‌ها در یادداشت‌های خود خاطرنشان می‌کنند که اینجا، بسیاری از مجاهدان مجرد هستند و دختران می‌توانند با ازدواج با مجاهدان، به وظایف شرعی خود عمل کنند. در اثر این اشتراک‌گذاری پیام‌ها، بسیاری از دختران اروپایی مشتاق حضور در کشورهای عراق و سوریه خصوصاً برای شرکت در جهاد نکاح است.

  اکنون پلیس آلمان تحقیقات گسترده‌ای را برای یافتن آمار و اطلاعات دقیق در خصوص تعداد دختران آلمانی که به سوریه و عراق سفرکرده‌اند، آغاز کرده است که البته خیلی امید موفقیت نمی‌دهد؛ زیرا بسیاری از این فعالیت‌ها به‌صورت کاملاً غیررسمی و مخفیانه صورت پذیرفته است.

  برخی از زنان و دخترانی که از کشورهای اروپایی به عراق و سوریه سفرکرده‌اند، اگرچه خواهان بازگشت به کشورهایشان هستند، اما امکان بازگشت ندارند. مثلاً سارا کی یک زن آلمانی بود که به همراه همسر و فرزندش در سال 2013 به سوریه سفر کرد؛ او اگرچه در حال حاضر خواهان بازگشت به آلمان است، اما گروه‌های افراطی این اجازه را نمی‌دهند. (4)

  به گزارش مهرخانه، برخی از نکات حایز اهمیت در خصوص پیوستن و استقبال جوانان اروپایی؛ به‌ویژه دختران اروپایی، به گروه‌های افراطی اسلامی ازجمله داعش عبارت‌اند از:

  1. از یک‌سو، موج اسلام‌ستیزی در جوامع اروپایی خصوصاً در دهه‌های اخیر و تصویب قوانینی نظیر قوانین منع حجاب در اماکن عمومی و یا مدارس و دانشگاه‌ها، و از سوی دیگر، موج اسلام‌گرایی در میان جوانان اروپایی، سبب شد است که دختران تازه‌مسلمان‌شده که صرفاً آگاهی و اطلاعات اندکی از شعایر مذهبی و اسلامی پیداکرده‌اند، درصدد شکستن حصارها و محدودیت‌های موجود در جوامع اروپایی باشند، لذا برخی باانگیزه‌های دینی شدید درصدد فرارکردن از موطن اصلی خود و سفر به عراق و سوریه و حضور در گروه‌های افراطی برمی‌آیند که البته باید اذعان داشت که حقیقتاً این عده دختر جوان تازه‌مسلمان‌شده، آب را با سراب اشتباه گرفته و در مهلکه داعش که هیچ سنخیتی با باطن و حقیقت اسلام ندارند، گرفتار می‌شوند.

  شاهد این مدعا را می‌توان در یادداشت‌های دختران اروپایی که به سوریه و عراق سفرکرده‌اند، مشاهده کرد که برای تشویق دختران اروپایی دیگر اذعان می‌دارند که ما در این‌جا به‌راحتی حجاب خود را می‌توانیم رعایت کنیم و هیچ ممانعت و محدودیتی نیز وجود ندارد.

  2. نکته دیگر این است که اساساً موج تبلیغات داعش و گروه‌های افراطی اسلامی در غرب برای جذب جوانان خصوصاً دختران اروپایی را نمی‌توان نادیده انگاشت. متأسفانه گروه‌های افراطی اسلامی از امکانات و ابزارهای لازم برای تبلیغ در کشورهای اروپایی برخوردارند و این امر می‌تواند گواهی بر حمایت و پشتیبانی خود غربی‌ها از گروه‌های افراطی اسلامی باشد.

  3. نکته سوم که بسیار حایز اهمیت است استفاده گروه‌های افراطی اسلامی از یک گفتمان ظاهراً اسلامی است. به‌طور نمونه در رابطه با جهاد نکاح دختران، آیات قرآن مورد استناد قرار گرفته است و همین امر توانسته به لحاظ انگیزشی در جذب دختران تازه‌مسلمان اروپایی به گروه‌های افراطی اسلامی، بسیار تأثیرگذار باشد و بی‌تردید، فقدان عمق و غنا در آموزه‌ها و تعالیم دینی این دختران جوان تازه‌مسلمان‌شده در اروپا، به جذب حداکثری آن‌ها به گروه‌های افراطی و انجام امور قبیح و انزجارآمیزی نظیر جهاد نکاح دامن زده است.