• این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

    مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

    عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

عجیب ترین جراحی های زیبایی

  • شروع کننده موضوع Merjhoi
  • تاریخ شروع

Merjhoi

مشتبا هیچی یادش نیست:///
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
همراه انجمن
ارسال ها
5,502
لایک ها
13,852
محل سکونت
خونشون!
#1
"عجیب و غریب ترین جراحی های صورت را ببینید + عکس"


سایت جذبه نقل باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: تا حال عمل های جراحی خاصی در زمینه جابه جایی صورت انجام گرفته است. این عمل های جراحی با سختی های بسیار زیادی انجام می شود همین رو باعث می شود تا بسیاری پزشکان نیز بعد انجام ان شگفت زده شوند.

.
کانی کلاپ

این خانم ۴۶ ساله اهل اوهایو آمریکا در سال ۲۰۰۴ دچار مشکلی با همسرش شد و او نیز با اسلحه “شاتگان” یک تیر صورت او شلیک کرد. این حادثه باعث مرگ کانی نشد اما او بینی، یک چشم و بخشی لبش را دست داد. این اتفاق باعث شد تا او دچار یک زندگی بسیار سخت شود و بعد ۳۰ عمل جراحی تنها بخشی بینایی خود را بدست آورد. پس ان بار دیگر تحت یک عمل جراحی قرار گرفت که در ان طور کامل یک صورت جدید دریافت کرد. این صورت جدید باعث شد تا چهره او تا حدی بهتر شود و او حالت ترسناک گذشته اش خارج شد. همچنین توانایی خودن غذاهای جامد و حس بویایی اش را نیز بار دیگر دست آورد. این عمل چهارمین عمل جایگزینی صورت در دنیا بود.
.
.

.

ریچارد نوریس

ریچارد نوریس انگلیسی جمله افرادی است که یکی عمل های جراحی مهم صورت را انجام داده است. او در سال ۱۹۹۷ در یک حادثه تیری صورتش برخورد کرد ولی جانش را دست نداد. او بعد ۳۶ ساعت عمل جراحی در دانشگاه مریلند یک صورت جدید دریافت کرد. این چهره جدید او باعث شد تا ۱۵ سال پشت یک ماسک زندگی کند و یا فقط شب ها در خیابان رفت وامد می کرد. پس ۱۵ سال بار دیگر تحت عمل قرار گرفت و این بار بالای سر تا زیر گردن او با یک صورت جدید جایگزین شد. او حتی در این عمل حس بویایی خودش را بار دیگر دست آورد.
.
.
.
پاسکال کولر


پاسکال یکی افرادی است که دچار بیماری “صورت فیلی” شده بود. او بچگی با این بیماری دست و پنجه نرم کرد اما در سال ۲۰۰۸ یک گروه پزشکان فرانسوی برای جراحی او اماده شدند و بعد ۱۶ ساعت عمل طاقت فرسا توانستند صورت او را با صورت فردی که تازگی مرده بود جابه جا کنند. “کولر” در مورد روز جراحی خود می گوید آن روز بهترین روز زندگی من بود.
.
.

دالاس وینس
دالاس عنوان اولین آمریکایی شناخته می شود که طور کامل یک صورت جدید را دریافت کرده است. او در سال ۲۰۰۸ در حال کار با برق فشار قوی بود که طور اتفاقی پیشانی اش این برق بسیار ولتاژ بالا برخورد کرد. پزشکان بعد دو روز تلاش توانستند او را زنده نگاه دارند ولی این باعث شد تا او کاملا صورت خود را دست بدهد. در صورت او هیچ ابرو، چشم و یا لبی وجود نداشت.

او گردن پایین فلج شد ولی باز هم با تلاش پزشکان توانست بعد یک سال دوباره راه برود ولی نمی توانست غذاهای جامد بخورد و یا اینکه بویی حس نمی کرد. در سال ۲۰۱۱ اما تیمی ۳۰ پزشک توانستند بعد ۱۵ ساعت عمل جراحی یک صورت جدید را او پیوند بزنند. او بعد آن توانست دوباره صحبت کند و یا بویی را احساس کند.
اوگور آکار


این پسر بچه ۱۹ ساله اولین نرکی است که تحت عمل جراحی صورت قرار گرفت. او در بچگی و وقتی تنها ۴۰ روز سن داشت در یک حادثه حریق خانه دچار سوختی در ناحیه صورت شد. این باعث شد تا در طول زندگی خود نتواند راحتی هر کاری که می خواهد انجام دهد. در سال ۲۰۱۲ او تحت عمل قرار گرفت و بعد یک جراحی ۱۴ ساعته صورت جدید خود را یک خیر ۴۵ ساله که تازه درگذشته بود دریافت کرد. او بعد این عمل زندگی جدیدی را آغاز کرد.
 
بالا