1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

عاقلترین دیوانه دنیا

شروع موضوع توسط cute pishi ‏May 2, 2013 در انجمن سخنان حکیمانه

1. cute pishi

cute pishi پیشی کوچولو (((:

370
    1,352
    338
    به نام خدا

طنز - برای این که بدانید «بهلول» که بوده و از کجا آمده و چهها کرده باید 6500 تومان پول در جیب مبارکتان بگذارید و تشریف ببرید کتابفروشی و «بهلولنامه» نوشته پروفسور اولریش مارزلف را که نشر چشمه چاپ کرده بخرید.

فعلاً به نقل سه حکایت از همین کتاب بسنده میکنم تا بعد.

روزی هارون الرشید مبلغی پول به بهلول داد تا در میان نیازمندان تقسیم کند. بهلول پول را گرفت و پس از چند لحظه آن را به خلیفه بازگرداند.
    هارون دلیل این کار بهلول را پرسید و او گفت: «خلیفه از همه نیازمندتر است؛ زیرا ماموران خلیفه به ضرب تازیانه از مردم مالیات و باج میگیرند و در خزانه تو میریزند، از این رو تو از همه نیازمندتری!»

بهلول به طرف مردی سنگ انداخت و سر او را شکست. او را به نزد حاکم بردند. حاکم خطاب به بهلول گفت: «چرا به این مرد سنگ پرتاب کردی؟» بهلول گفت: «من به او سنگ پرتاب نکردم، بلکه او در تیررس من قرار گرفت!»

به بهلول گفتند: «آیا در شوربا یونجه میریزند؟» گفت: «آری، اگر برای قاطر باشد!»

خسته نباشید چیه خسته نیستی به درک اصلا به منچه منه خرو بگو که تو رو لوس کردم:cautious: