1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

صله رحم از موزه های پایتخت

شروع موضوع توسط MHK1372 ‏Aug 28, 2012 در انجمن تاریخ

 1. MHK1372

  MHK1372 I,R.I.B

  4,286
  5,987
  1,099
  از ششم تا یازدهم شهریورماه، همزمان با برگزاری اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها، موزه های استان تهران جای خالی نقاط تاریخی و گردشگری كشور را برای كسانی كه امكان سفر ندارند، می توانند پر كنند.
  از ششم تا یازدهم شهریورماه، همزمان با برگزاری اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها، موزه های استان تهران جای خالی نقاط تاریخی و گردشگری كشور را برای كسانی كه امكان سفر ندارند، می توانند پر كنند.

  در این مدت، موزه ی ملی ایران ، هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعدازظهر برای علاقه مندان است. این موزه همچنین روز جمعه از ساعت ۱۴ فعالیت خود را آغاز می كند و تا ساعت ۱۸ به كار خود ادامه می دهد.

  موزه های نقاشی پشت شیشه، آبگینه و سفالینه های ایران، قرآن كریم، رضا عباسی و فرش نیز از جمله موزه های استان تهران هستند كه در این شش روز فعالیت می كنند.

  به گفته ی مدیران این موزه ها، براساس بخش نامه ای كه به آن ها داده شده است، این موزه ها در این مدت، تعطیلی ندارند و حتا در حالت آماده باش هستند و هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعدازظهر روی عموم باز خواهند بود.

  مدیر موزه ی رضا عباسی ـ حیدرآبادی ـ به خبرنگار ایسنا گفت: براساس بخشنامه ای كه به همه ی موزه ها فرستاده شده است، علاوه بر باز بودن موزه ها در این شش روز در ساعات مشخص و معمول، در حالت آماده باش هم هستیم تا اگر مهمانان اجلاس در ساعاتی از شب قصد دیدن موزه ها را داشته باشند، بتوانیم به آن ها سرویس دهیم.

  كاخ گلستان نیز به عنوان یكی از بناهای تاریخی كه در بافت تاریخی تهران قرار دارد، در این ایام برای گردشگران و علاقه مندان باز است؛ البته به دلیل آن كه قرار است این مجموعه برای ثبت جهانی پیشنهاد شود، فقط چهار كاخ ـ موزه ی شمس العماره، مردم شناسی، بادگیر و الماس روی گردشگران باز هستند و دیگر كاخ ـ موزه های آن در حال مرمت و پاك سازی با هدف آماده شدن برای ثبت در فهرست میراث جهانی اند. با این وجود، هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۷ بعدازظهر امكان بازدید از این چهار كاخ ـ موزه وجود دارد.

  مجموعه ی نیاوران نیز در آستانه ی برگزاری اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها در تهران مانند دیگر موزه های این استان علاوه بر میزبانی از مردم، به استقبال مهمانان اجلاس نیز می رود.

  به گفته ی مدیر روابط عمومی مجموعه ی فرهنگی ـ تاریخی نیاوران، این كاخ ـ موزه هر روز براساس ساعت كاری خود كه تا پایان شهریورماه برنامه ریزی شده، از ساعت ۹ صبح تا ۳۰ : ۷ بعدازظهر پذیرای گردشگران است.

  سالومه پوریامین گفت: اگر هریك از اعضای اجلاس قصد دیدن این مجموعه را داشته باشند، به طور قطع به مجموعه اعلام می شود و در آن زمان، اقدامات امنیتی و كارهای مورد نیاز انجام می شود، تا بازدیدها به خوبی انجام شود.

  اما مجموعه ی سعدآباد در میان موزه های تهران، تنها مكانی است كه با توجه به این كه یكی از میزبانان سران اجلاس غیرمتعهدها محسوب می شود و قرار است بعضی سران در این مجموعه استقرار داشته باشند، از چهارم تا دوازدهم شهریورماه تعطیل است و كار خود را دوباره از ۱۳ شهریورماه به شكل معمول ادامه می دهد.

  images. images.
   
  fs-laki و Ahriman از این پست تشکر کرده اند.