1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

شیطان را بهتر بشناسیم (4)

شروع موضوع توسط sina1221 ‏Sep 17, 2014 در انجمن مذهبی

1. بسم الله الرحمن الرحیم

شیطان گفت :غذای من چه باشد؟خداوند فرمود:سر هر سفره ای که نام من(بسم الله الرحمن الرحیم)برده نشود بنشین و با آنها که همچون حیوان گرسنه اند غذا بخور .حضرت امام محمد باقر(ع) در این باره می فرمایند:اگر اول غذا یادتان رفت بسم الله بگویید آخر غذا بگویید تا شیطان هر چه خورده استفراغ کند.بعد شیطان گفت:من به آب احتیاج دارم.خداوند فرمودند:آب تو شراب و هرچز مست کننده باشد.بعد گفت:برای من کتابی قرار بده. خداوند فرمودند: کتاب تو وشم (خالکوبی ها و کتاب های سحر و جادو)اولین کسی که سحر و جادو را به انسان آموخت شیطان بود. بعد شیطان گفت: برای من حدیثی قرار بده خداوند فرمود: حدیث تو دروغ است. بعد گفت: برای من دام و وسیله شکار قرار بده. خداوند فرمود:زنان را وسیله صید و به دام انداختن مردم قرار دادم . روزی حضرت محمد(ص) شیطان را حاضر در مسجد الحرام دید پیش او رفت و گفت : ای ملعون چرا ناراحتی؟شیطان گفت:از دست تو و امت تو ناراحتم.حضرت فرمودند:چرا از من ناراحتی. شیطان گفت:چون این همه تلاش می کنم که مردم را گمراه کنم ولی تو در قیامت از آنها شفاعت می کنی و تمام زحمات مرا به هدر می دهی به همین خاطر با تو دشمنم و از تو بدم می آید.حضرت فرمودند چرا از امتم ناراحتی؟شیطان گفت:امت تو خصوصیاتی دارند که امت های دیگر ندارند(منظور شیعیان می باشند) اول این که به هم میرسند سلام میکنند که سلام اسم خداست و من از این اسم میترسم دوم این که به هم دست میدهند وتا دست هایشان از هم در نیامده گناهانشان بخشیده می شود. سوم این که وقتی می خواهند غذا بخورند بسم الله می گویند و من نمیتوانم غذا بخورم و گرسنه می مانم چهارم این که بعد از خوردن غذا الحمد الله میگویند . پنجم این که وقتی اسم تو می آید بلند بلند صلوات ختم میکنند که آنقدر ثواب ان زیاد است من فرار میکنم

ادامه دارد....:laugh::biggrin:

برای مشاهده لینک ها لطفا ثبت نام کنید و یا اگر حساب کاربری دارید وارد شوید

arezoo1234 از این پست تشکر کرده است.