1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

شناساندن ورزش های هوایی از سیاستهای انجمن است

شروع موضوع توسط girl turk70 ‏Aug 22, 2012 در انجمن اخبار ورزشی

 1. رئیس انجمن ورزشهای هوایی کشور گفت: عدم شناخت از ورزشهای هوایی، محدودیت، کمبود امکانات و نبود سایت پرواز از اساسی ترین مشکلات رشته های هوایی و پروازی است.
  به گزارش کردپرس- ورزش هوایی در ایران بش از نیم قرن سابقه دارد و در رشته پارا گلایدر در حدود 20 سال دارای سابقه است و این رشته ورزشی در برخی از از استانهای کشور ناشناخته است. این ورزش حدود 10 سالی است در استان کردستان راه اندازی و فعالیت در رشته پاراگلایدر توسط جمعی از علاقه مندان پایه گذاری شده و فعالیت در این رشته پر هیجان به صورت برنامه ای منظم هر هفته بر بلندای ارتفاعات استان از جمله کوه آبیدر سنندج در حال انجام است.
  حضور آقای احمد سلیم آبادی به عنوان رئیس انجمن ورزشهای هوای کشور موجب شد این رشته ها در مناطق مختلفی از کشور فراگیرتر شود و علاقه مندان زیادی را به سوی خودجلب کند.
  روز سه شنبه 31 مرداد جاری در مراسم معارفه مدیرکل جدید اداره ورزش و جوانان کردستان که بسیاری از مدیران و مسئولان فدراسیون های ورزشی به استان سفر کرده بودند فرصتی پیش آمد تا گفتگویی کوتاه با رئیس انجمن ورزشهای هوایی کشور که به سنندج سفر کرده بود داشته باشیم که عیناً تقدیم می شود.
  احمد سلیم آبادی در ابتدا با اشاره به اینکه فعالیت در رشته های مختلف ورزشی زیربنای توسعه سلامت در جامعه است گفت: به هر میزان در عرصه ورزش سرمایه گذاری شود به همان نسبت ضریب سلامت جامعه افزایش می یابد و هرچه در این راستا برنامه ریزی شود و تأمین اعتبار صورت گیرد بازهم کم است و تشویق مردم و به ویژه نوجوانان و جوانان به سمت ورزش باید به صورت جدی در دستور کار مسئولان قرارگیرد.
  وی اظهار داشت: در میان مجموعه ورزشهای مطرح در جهان، ورزشهای هوایی کاملاً نشاط آور و بوده و پر از هیجان است که سبب آرامش و صبوری برای فرد می شود و وقتی ورزشکاران و خلبانان پرواز می کنند و از آسمان به زمین می نگرند عظمت و بزرگی خدا و کائنات بیشتر برایشان روشن می شود و احساس لذت و سرزندگی دوباره و وصف ناشدنی در وجودش پدید می آید و صبوری همراه با نوع دوستی دیگری در وجود انسان ایجاد می کند و نگاه فرد به زندگی و دور و بر بهتر می شود.
  سلیم آبادی افزود: سعی کرده ایم با برنامه ریزی و فعالیت مستمر برای آینده این ورزش تلاش کنیم و زمینه فعالیت و حضور ورزشکاران بیشتری را فراهم کنیم.
  وی با بیان اینکه تشکیل تیمی توانمند و فنی به نام تیم ملی در دستور کار قرار گرفته تا با جدیت پیگیر مشکلات ورزشهای هوایی درنقاط مختلف کشور باشد اظهار داشت: مشخص نبودن محدوده پروازی از اساسی ترین مشکلاتی است که انجمن و ورزشکاران با آن روبرو هستند و عدم شناخت این ورزش هم محدودیت های زیادی را ایجاد کرده است که ممانعت از فعالیت ورزشکاران انجمن پرواز و پرش خلبانان به ویژه در رشته پاراگلایدر در کرمان حدود 2 ماهی است به این معضل و مشکلات موجود اضافه شده است.
  سلیم آبادی در جواب خبرنگار ما که علت ممانعت از فعالیت ورزشکاران و خلبانان ورزش های هوایی در کرمان چیست بیان داشت: مسئولان متأسفانه کمتر با این ورزش آشنایی دارند و نمی دانند که بهره گیری از رشته های این ورزش و توان ورزشکاران خدمات مفیدی را برای کشور می شود فراهم کرد و هرچه چنین ورزشهایی توسعه پیدا بکند فضای آسایش و امنیت و احساس مردم نسبت به جامعه ارتقاء پیدا می کند و متأسفانه دلایل و علت هایی را ابراز می کنند که قابل توجیه نیست.
  این پیشکسوت ورزشهای هوایی که توانمندی و تجربه خوبی در رشته های سقوط آزاد، پاراگلایدر و پاراموتور دارد در ارتباط با سابقه ورزشهای هوایی در کشور اظهار داشت: بیش از 50 سال است ورزش هوای ایران سابقه دارد اما در پاراگلایدر حدود 20 سالی است این رشته ورزشی مورد توجه قرار گرفته و ورزشکاران و علاقمندان به فعالیت در آن اقدام کرده اند اما در دنیا سابقه طولانی دارد و عمدتاً از چند رشته هوایی مانند پاراگلایدر، پاراموتور، کایت، چتربازی، سقوط آزاد، بان جی جامپینگ و ... تشکیل شده است و در حدود 20 استان هم مانند تهران، گلستان، اصفهان، کردستان، آذربایجان شرقی، مرکزی، آذربایجان غربی سایت های پرواز ایجاد شده و در رشته های هوایی مشغول به فعالیت هستند.
  رئیس انجمن ورزشهای هوایی کشور در ارتباط با توان و تجربه و دانش ورزشکاران این ورزش با بیان اینکه تعدادی از خلبانهای ایرانی که با پاراگلایدر پرواز می کنند دارای رنگینگ جهانی هستند و جایگاه خوبی در سطح جهان در این رشته را دارند افزود: در صورتی که امکان فعالیت بیشتر و امکانات بهتری برای آنان فراهم شود در میادین و مسابقات بین المللی بیشتر توان خود را نشان خواهند داد و برای کشور می توانند افتخار آفرینی کنند.
  سلیم آبادی گفت: در مسابقات امسال المپیک 2012 لندن رشته های ورزشهای هوایی به عنوان رشته های آزمایشی شرکت داده شد و به احتمال زیاد در دوره ی بعد مسابقات این وزشها رسمیت پیدا کند که باید برای حضور در آن برنامه ریزی کنیم و مسئولان در این راستا ما را یاری دهند.
  وی با اعلام اینکه برای حضور جوانان هم در بخش بانوان و هم آقایان شرایط فعالیت فراهم شده است گفت: به واسطه جسارت، غیرت، علاقمندی و عشق جوانان ایرانی به کشور و چنین ورزشهایی امکان پیشرفت آن فراهم است و جای پیشرفت هم دارد باید از این پتانسیل در راستای سربلندی وطن بهتر بهره گرفت.
  سلیم آبادی افزود: همانطور که پیشتر اشاره کردم محدودیت، عدم شناخت و کم توجهی به این رشته ها مشکلاتی را ایجاد کرده و در برخی مناطق هم مانند تهران برای پرواز خلبانان توسط شهرداری مشکل ایجاد می شود و برای رفع آن انتظار داریم ما را یاری دهند چون توسعه این ورزش و نشان دادن اقتدار کشور مانند کشتی فرنگی که در المپیک 2012 قهرمان شدیم نیازمند همبستگی، مشارکت، عزم جدی مردم و به ویژه مسئولان است و نباید این مهم را از جوانان و آینده کشور دریغ کنیم.
  وی در ارتباط با فعالیت ورزش های هوایی در کردستان اظهار داشت: در استان کردستان حدود 30 خلبان در این ورزش به ویژه پاراگلایدر فعالیت می کنند و به واسطه پتانسیل جغرافیایی و آب و هوایی منطقه و عشق و علاقه جوانان آن شرایط برای پیشرفت و توسعه این رشته و حضور توانمند فعالان در سطح ملی و بین المللی بسیار فراهم است.
  رئیس انجمن ورزشهای هوایی کشور در ادامه افزود: استعداد ورزشهای هوایی در کردستان مناسب است و می توان از این مهم در راستای توسعه ورزشهای هوایی کشور بهره گرفت و با وجود امنیت خوبی که در استان فراهم است و دسترسی و سفر به این استان هم آسان است می توان مسابقات داخلی و بین المللی را در این منطقه برگزار کرد.
  سلیم آبادی گفت: توجه به این ورزشها در مناطقی مانند کردستان، آذربایجان غربی، گلستان، بندرعباس و دیگر مناطق مناسب کشور سبب ارتقاء اشتغال و توسعه گردشگری می شود چون مناطقی که دارای آب و هوای مناسب و به ویژه کوهستانی هستند شرایط برای ادامه ی این ورزش راحت تر است و سعی داریم از این مناطق به ویژه کردستان در این راستا بهره بگیریم چون سایت های خوبی در مناطقی همچون آبیدر سنندج، آربابای بانه، زریوار مریوان و بیجار وجود دارد.
  وی در پایان از مسئولان مختلف استانهای کشور درخواست کرد جهت راه اندازی سایت ها و همکاری با فعالان این رشته بیشتر از گذشته تلاش کنند و ما دست همراهی برای ارتقای این ورزش پرهیجان رابه سوی مردم و مسئولان دراز می کنیم.
   
  Admin از این پست تشکر کرده است.