1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

شكسته شدن ركورد مدالهای ایران در المپیك

شروع موضوع توسط girl turk70 ‏Aug 8, 2012 در انجمن اخبار ورزشی

 1. کاروان ایران که تا پایان روز دهم رقابت‌های المپیک 2012 لندن با کسب 2 مدال طلا در مکان بیست‌وچهارم قرار داشت با مدال طلای قاسم رضایی در رقابت‌های وزن 96 کیلوگرم کشتی فرنگی، بهترین نتیجه تاریخ ادوار المپیک را با 3 مدال طلا، یک نقره و یک برنز در المپیک 2012 لندن رقم زد و در مکان هفدهم قرار گرفت. پیش از این بهترین نتیجه کاروان ایران در المپیک 2000 سیدنی رقم خورده بود که با 3 طلا و یک برنز تیم کشورمان به رتبه 26 رسیده بود .
  بعد از رضایی نوبت به هنرنمایی بهداد سلیمی و سجاد انوشیروانی در دسته فوق سنگین وزنه برداری رسید که مدال‌های طلا و نقره این رقابت نیز از آن نمایندگان کشورمان شد تا ایران با 4 مدال طلا، 2 نقره و یک برنز به رده دوازدهم جدول رده‌بندی توزیع مدال صعود کند و جای کره‌شمالی را بگیرد.
  به گزارش «تابناک»، مدال نقره احسان حدادی سه شنبه شب در پرتاب دیسك به دست امد و به این ترتیب تعداد مدالهای ایران در این بازیها به هشت رسید.
  كاروان ورزشی ایران در سی امین دوره بازیهای المپیك با كسب مدال نقره توسط احسان حدادی، ركورد مدال های خود را در طول ادوار تمام المپیك ها شكست.
  مدال نقره احسان حدادی سه شنبه شب در پرتاب دیسك به دست امد و به این ترتیب تعداد مدالهای ایران در این بازیها به هشت رسید.
  كاروان ورزشی ایران تاكنون در المپیك ها موفق به كسب حداكثر هفت مدال شده بود.
  از سوی دیگر درالمپیك لندن یك رشته مدال اور دیگر نیز به رشته های مدال اور ایران اضافه شد و ان مدال در اصیل ترین رشته ورزشی المپیك یعنی دوومیدانی و پرتاب دیسك بود.
  پیش از این همه مدال های ایران در رشته های كشتی، تكواندو و وزنه برداری بدست امده بود.
  دیگر مدال های ایران را در دوازدهمین روز بازی های المپیك لندن قاسم رضایی و بهداد سلیمی طلا و سجاد انوشیروانی نقره بدست اورده اند.
  قاسم رضایی در وزن 96 كیلوگرم كشتی فرنگی یك مدال طلا و بهداد سلیمی و سجاد انوشیروانی در دسته فوق سنگین وزنه برداری یك طلا و یك نقره دیگر برای كاروان ورزشی ایران به دست آوردند .
  پیش از این حمید سوریان و امید نوروزی در كشتی فرنگی دو مدال طلا و نواب نصیرشلال و كیانوش رستمی در وزنه برداری یك نقره و یك برنز برای كاروان ورزشی ایران به دست آورده بودند.
  به این ترتیب تعداد مدال های ایران در سی امین دوره بازی های المپیك به چهار طلا، سه نقره و یك برنز و مجموع هشت مدال رسید تا از نظر رنگ و تعدادمدال ها بهترین نتیجه تاریخ ورزش ایران در ادوار مختلف المپیك ثبت شود.
  كسب این نتیجه در حالی است كه هنوز مسابقات رشته های مدال اور ایران یعنی كشتی آزاد و تكواندو آغاز نشده است و كاروان ورزشی ایران امید زیادی دارد كه در این دو رشته هم مدال های دیگری كسب كند.
  پیش از این در المپیك 1952 هلسینكی ایران سه مدال نقره و چهار برنز و مجموع هفت مدال به دست آورده بود كه بالاترین تعداد مدال كاروان های ورزشی ایران در تمام اداوار این میدان مهم محسوب می شد.
  در المپیك 2000 سیدنی نیز ایران سه مدال طلا و یك برنز كسب كرد كه بهترین نتیجه تاریخ ورزش كشورمان از نظر مرغوبیت مدال بود.
  تعداد مدال های كاروان ایران در ادوار مختلف بازی های المپیك به این شرح است:
  1948 لندن: یك برنز – رتبه ایران 34
  1952 هلسینكی: سه نقره و چهار برنز – رتبه ایران 30
  1956 ملبورن: دو طلا، دو نقره و یك برنز – رتبه ایران 14
  1960 رم: یك نقره و سه برنز – رتبه ایران 28
  1964 توكیو: دو برنز – رتبه ایران 35
  1968 مكزیكوسیتی: دو طلا، یك نقره و دو برنز – رتبه ایران 19
  1972 مونیخ: دو نقره و یك برنز – رتبه ایران 28
  1976 مونترال: یك نقره و یك برنز – رتبه ایران 33
  1988 سئول: یك نقره – رتبه ایران 36
  1992 بارسلون: یك نقره و دو برنز – رتبه ایران 44
  1996 آتلانتا: یك طلا، یك نقره و یك برنز – رتبه ایران 43
  2000 سیدنی: سه طلا و یك برنز – رتبه ایران 26
  2004 آتن: دو طلا، دو نقره و دو برنز – رتبه ایران 29
  2008 پكن: یك طلا و یك برنز – رتبه ایران 51
  کارنامه کامل ایران در المپیک 2008 پکن
  تیم ایران با کسب یک مدال طلا و یک مدال برنز در رده پنجاه و یکم جای گرفت.
  ساعي طلايي ايران در پكن و پرافتخارترين مدال آور كشور در المپيك شد
  هادي ساعي نماينده ايران در وزن سوم تكواندو با غلبه بر حريف ايتاليايي خود براي دومين بار به مدال طلاي المپيك دست يافت و با اين مدال، پرافتخارترين مدال آور كشور در المپيك شد.
  ساعي طلايي ايران در پكن و پرافتخارترين مدال آور كشور در المپيك شد هادي ساعي در وقت اول مسابقه خود مقابل سارمينتو با نتيجه چهار بر دو شكست خورد. قد بلند اين تكواندو كار ايتاليايي در پيروزي در وقت اول بسيار موثر بود. در وقت دوم هادي ساعي دو امتياز عقب افتاده را جبران كرد و نتيجه چهار بر چهار در اين وقت تمام شد. نماينده ايران در اين وقت يك اخطار فني هم دريافت كرد.
  ساعي با استفاده از تجربه خود در وقت سوم با نتيجه شش بر چهار به پيروزي رسيد و موفق شد براي دومين بار در المپيك به مدال طلا دست يابد. هادي ساعي در المپيك آتن به مدال طلاي وزن دوم تكواندو دست يافته بود و در المپيك سيدني نيز به مدال برنز رسيده بود.
  ۲۰۰۸ - پکن (چین)
  تعداد ورزشکاران ایران: ۵۴ تن، تکواندو(۳)، بسکتبال(۱۲)، کشتی آزاد(۷)، کشتی فرنگی(۵)، جودو(۶)،بوکس(۳)، وزنه برداری(۳)، شنا(۱)، بدمینتون(۱)، تنیس روی میز(۱)،قایقرانی(۲)، تیروکمان(۲)، دوچرخه سواری(۳)، دوومیدانی (۵)
  نتایج کاروان ورزشی ایران:
  - تکواندو: هادی ساعی (طلا)
  - بسکتبال: (یازدهم)
  - کشتی آزاد: عباس دباغی(دهم)، سید مراد محمدی(برنز)، مهدی تقوی(دهم)، میثم مصطفی جوکار(نوزدهم)، رضا یزدانی(یازدهم)، سعید ابراهیمی(دهم)، فردین معصومی(پنجم)
  - کشتی فرنگی: حمید سوریان(پنجم)، علی محمدی(یازدهم)، سامان طهماسبی(یازدهم)، مسعود هاشم زاده(پانزدهم)
  - جودو: علی معلومات(پنجم)، محمد رضا رودکی(پنجم)
  - بوکس: مرتضی سپهوند(پنجم)
  - وزنه برداری: اصغر ابراهیمی(هفتم)،محسن بیرانوند(یازدهم)، رشید شریفی(ششم)
  - قایقرانی: محسن شادی در مجموع(بیست و ششم)، هما حسینی در مجموع(بیست وهشتم)
  - دوچرخه سواری: مسیر جاده: حسین عسگری(پنجاه ودوم)، قادر میزبانی(هفتاد و نهم) تایم تریل انفرادی: حسین عسگری(سی و پنجم)
  - دوومیدانی: پرتاب دیسک: احسان حدادی در مجموع(هفدهم)، عباس صمیمی در مجموع(بیست وششم) دوی ۸۰۰ متر: سجاد مرادی(نهم) ده گانه: هادی سپهرزاد(بیست ودوم)
  نتیجه:
  تیم ایران با کسب یک مدال طلا و یک مدال برنز در رده پنجاه و یکم جای گرفت.
   
  کلوچه خانوم و Admin از این پست تشکر کرده اند.