1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

شعر های عاشقانه.....

شروع موضوع توسط kamyar_mj ‏Sep 25, 2014 در انجمن درد دل

1. kamyar_mj

kamyar_mj The Fault in Our Stars

964
    2,184
    7,721
    کنار برکه دلم نشستم و نیامدی دوباره در سکوت خود شکستم و نیامدی
    سوال کردم از خدا نشان خانه تو را سکوت کرد و در سکوت شکستم و نیامدی

Sonya از این پست تشکر کرده است.
  2. kamyar_mj

964
    2,184
    7,721
    تا دست ارادت به تو داده ست دلم دامان طرب ز کف نهاده ست دلم
    ره یافته در زلف دلآویز کجت القصه به راه کج فتاده ست دلم

3. kamyar_mj

964
    2,184
    7,721
    هجر تو نصیبم ای دل افروز مباد بر جان من این آتش جانسوز مباد
    آن روز که من پیش توام شب نشود وان شب که تو در پیش منی روز مباد

4. kamyar_mj

964
    2,184
    7,721
    ماه در روی کسی غیر تو دیدن ممنوع ناز چشم کسی جز تو خریدن ممنوع
    تابلویی بر سر دروازه ی قلبم زده ام که ورود احدی جز تو اکیدا ممنوع

5. kamyar_mj

964
    2,184
    7,721
    پسرک با دلدار بر لب ساحل رود زیر آن سایه ی بید آخرین وعده ی دیدار نهاد چه خداحافظی غمگینی در غروبی دلگیر که نگاه خورشید برگ را رنگ طلا می بخشید گرچه در سینه دلش همچون پُتک پشت هم میکوبید لیک گامش سنگین با تُمأنینه قدم برمیداشت دل او آنجا بود گلی از اشک ز چشمش بچکید و در آن چهره ی دلدارش دید غم سنگین جدا گشتن از او مشت خود بر دل تنگش میکوفت زیر لب گفت خدا که «رها» را من رها نتوانم و دریغا به جدا گشتن از او ناگزیرم ولی غمگینم …

6. kamyar_mj

964
    2,184
    7,721
    گریه کردم گریه هم اینبار آرامم نکرد دارو خوردم دارو مرفین دار آرامم نکرد
    با خیالت راه رفتم در اتاق خالی ام عکس های مانده بر دیوار آرامم نکرد شعر خواندم شعر گفتم صد غزل ، صد مثنوی عشق و شعر و دفتر و خودکارم آرامم نکرد خواستم یکبار دیگر دل ببندم شاید او دل سپردن از سرِ اجبار آرامم نکرد خسته بودم چشم هایم نای خوابیدن نداشت فکرهای تا سحر بیدار آرامم نکرد خسته بودم از خودم از زندگی از شعرها خسته بودم چای با قهوه آرامم نکرد عاقبت دل کندم از دل بستن و چیزی به جز سر سپردن به طناب دار آرامم نکرد !

7. kamyar_mj

964
    2,184
    7,721
    چه بگویم آشنا را که دلی شکسته ما را نه گلایه از تو در دل ، نه ز دست روزگارا نه در انتظار آنم که رسانی ام به مقصد نه طبیب کو بر آرد بر محتضر دوا را به خدا که بر نگردم به سرای دوست هرگز که به دشمنم رساند من مست بینوا را نه شه ام نه شاه بالم ، نه خوش است روزگارم که مقام عشق باید کند او شه این گدا را به طلوع دل چو بستم ز غروب دل شکستم گرت این حکایت آمد تو حذر کن این خطا را به چهار گوشه رفتم به جهانی در ببستم سر کوی او نشستم که مگر رسد نگارا نرسید جز غبارش به من شکسته یارش که ز خاک او نهم من به دو دیده توتیا را

8. kamyar_mj

964
    2,184
    7,721
    ﻣﯿﺎﻥ ﮐﻮﭼﻪ ﻣﯽ ﭘﯿﺠﺪ ﺻﺪﺍﯼ ﭘﺎﯼ ﺩﻟﺘﻨﮕﯽ ﺑﻪ ﺟﺎﻧﻢ ﻣﯽ ﺯﻧﺪ ﺁﺗﺶ ﻏﻢ ﺷﺒﻬﺎﯼ ﺩﻟﺘﻨﮕﯽ ﭼﻨﺎﻥ ﻭﺍﻣﺎﻧﺪﻩ ﺍﻡ ﺍﺯﺧﻮﺩ ﮐﻪ ﺍﺯ ﻣﻦ ﻣﯿﮕﺮﯾﺰﺩ ﻏﻢ ﻣﻨﻢ ﺗﺼﻮﯾﺮ ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ ﻣﻨﻢ ﻣﻌﻨﺎﯼ ﺩﻟﺘﻨﮕﯽ ﭼﻪ ﻣﯿﭙﺮﺳﯽ ﺯ ﺣﺎﻝ ﻣﻦ ﮐﻪ ﻣﻦ ﺗﻔﺴﯿﺮ ﺍﻧﺪﻭﻫﻢ ﺳﺮﻡ ماﻭﺍﯼ ﺳﻮﺩﺍﻫﺎ ، ﺩﻟﻢ ﺻﺤﺮﺍﯼ ﺩﻟﺘﻨﮕﯽ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺳﺎﻋﺖ ﮐﻪ ﭼﺸﻤﺎﻧﺖ به خواب ﺧﻮﺵ ﻓﺮﻭ ﺭﻓﺘﻪ ﻣﯿﺎﻥ ﮐﻮﭼﻪ ﻫﺎﯼ ﺷﺐ ﺷﺪﻡ ﻫﻤﭙﺎﯼ ﺩﻟﺘﻨﮕﯽ ﺷﺒﯽ ﺗﺎ ﺻﺒﺢ ﺑﺎ ﯾﺎﺩﺕ ﻧﻬﺎﻧﯽ ﺍﺷﮏ ﺑﺎﺭﯾﺪﻡ ﺻﻔﺎﯾﯽ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﻡ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺷﺐ ﺯﯾﺒﺎﯼ ﺩﻟﺘﻨﮕﯽ

9. kamyar_mj

964
    2,184
    7,721
    باید که ز داغم خبری داشته باشد
    هر مرد که با خود جگری داشته باشد حالم چو دلیری ست که از بخت بد خویش در لشکر دشمن پسری داشته باشد !حالم چو درختی است که یک شاخه نااهل بازیچه دست تبری داشته باشد سخت است پیمبر شده باشی و ببینی فرزند تو دین دیگری داشته باشد !آویخته از گردن من شاه کلیدی این کاخ کهن بی آنکه دری داشته باشد سردرگمی ام داد گره در گره اندوه خوشبخت کلافی که سری داشته باشد !

10. kamyar_mj

964
    2,184
    7,721
    به قلبم افتخار میکنم . .باهاش بازی شد . .زخمی شد . .بهش خیانت شد . .سوخت و شکست . .اما هنوزهم به طور عجیبی کار میکنه