1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

سیاسیون کی دست از سر ورزش بر می‌دارند؟

شروع موضوع توسط parmida ‏Feb 22, 2012 در انجمن اخبار ورزشی

1. parmida

parmida همراه انجمن

1,894
    2,204
    5,602
    به گزارش تعامل نیوز، روزنامه خبر ورزشی نوشت: محمد رضا باهنر نائب رئیس مجلس در گفتگو با ما مسائل مهمی در حوزه ورزش مطرح کرد مطالبی که شاید سال ها آرزوی ورزشی ها بوده است :

*بحث مهمی كه در ورزش وجود دارد، استقلال فدراسیون فوتبال در انتخابات ریاست این فدراسیون است. آن‌هایی كه بیرون هستند می‌گویند فدراسیون استقلال ندارد و قطعا گزینه وزارت ورزش رای می‌آورد، آن‌هایی هم كه داخل ماجرا هستند می‌گویند ما رای خودمان را می‌دهیم و كاری به گزینه وزارت ورزش نداریم.
    من یك روضه باید برای مظلومیت ورزش بخوانم. فكر می‌كنم قبل از این‌كه به دیگران انتقاد كنم، به خودم و امثال خودم انتقاد كنم. سوال من این است كه سیاسیون كی می‌خواهند دست از سر ورزش بردارند؟ اصلا ورزش را ول كنند. سیاسیون این همه كرسی و مسئولیت و پست دارند. دیگر در ورزش نروند دخالت بی‌مورد كنند. در واقع اگر این فدراسیون‌ها و رشته‌های مختلف ورزشی به دست مردم و ورزش‌دوستان و اهالی ورزش سپرده می‌شد حال و روز ورزش ما خیلی بهتر بود. متاسفانه ورزش باید هزینه دعواها و اختلافات ما سیاسیون را بدهد. حالا ما سیاسیون اگر دعوا می‌كنیم سر مسائل كلان است اما ورود این دعواها به ورزش، آفت بزرگ ورزش كشور است.
    نمونه این دخالت های سیاسی را می توان در انتقال تیم های فوتبال به شهرستان ها دید انتقال هایی کاملا سیاسی . یا انتخاباتی که موجب نابودی تاریخ این باشگاه ها شد در کل اگر دخالت های سیاسی در ورزش نباشد نمونه های بیشتری مانند تیم تراکتور سازی خواهیم داشت که محبوب مردم و جوانان شهر و دیار خود هستند
    *نكته خیلی مهمی را گفتید. چرا در مجلس با وزیر ورزش برخورد نكردید كه افراد سیاسی را در هیات مدیره دو تیم استقلال و پرسپولیس قرار داد؟
    شاید این نقدی است كه به ما وارد است. من قبول دارم. باید برای این موضوع یك فكر اساسی كنیم. یك نكته دیگری كه مورد توجه من قرار دارد، مدیریت باشگاه‌های بزرگ كشور توسط دولت است. اگر قرار است دولت یارانه‌ای به این باشگاه‌ها بدهد و كمكی به آن‌ها بكند، خب كمك كند. اما این‌ها چرا باید برای دولت باشند؟ دولت می‌خواهد سود اقتصادی ببرد؟ به نظر من این‌طور نیست چون اگر سودی باشد، برای خود باشگاه است. دولت پول كم دارد؟ دولتی كه در سال 200 هزار میلیارد تومان بودجه دارد، كم پول دارد كه می‌خواهد مثلا این 100 میلیارد تومان را هم داشته باشد؟ یا این‌كه قدرت امپراتوری‌اش كم است كه می‌خواهد این را هم در اختیار داشته باشد؟

Admin و اهلام خانوم از این پست تشکر کرده اند.