1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

سخنان ناب نادر شاه افشار

شروع موضوع توسط TODELYA ‏Jan 15, 2015 در انجمن سخنان حکیمانه

1. TODELYA

TODELYA خداحافظ

2,151
    9,917
    25,629
    اگر جانبازی جوانان ایران نباشد نیروی ده ها نادر هم به جایی نخواهد رسید. نادر شاه افشار

2. TODELYA

TODELYA خداحافظ

2,151
    9,917
    25,629
    شاهنامه ی فردوسی خردمند ، راهنمای من در تمام زندگی بوده است. نادر شاه افشار

3. TODELYA

TODELYA خداحافظ

2,151
    9,917
    25,629
    فتح هند باعث سرافرازی نبود. برای من دستگیری متجاوزین و سر سپردگانی مهم بود که بیست سال کشورم را ویران ساخته و جنایت و غارت را در حد کمال بر مردم سرزمینم روا داشتند. اگر در پی افتخار بودم پادشاهان اروپا را به بردگی میگرفتم که آن هم از جوانمردی و خوی ایرانی من به دور بود. نادر شاه افشار

4. TODELYA

TODELYA خداحافظ

2,151
    9,917
    25,629
    هر سربازی که بر زمین می افتد و روحش به آسمان پر میکشد نادر میمیرد و به گور سیاه میرود. نادر به آسمان نمیرود ، نادر آسمان را برای سربازانش میخواهد و خود بدبختی و سیاهی را. او همه ی این فشار ها را برای به ثمر رساندن ایران بزرگ به جان میخرد. پیشرفت و به قدرت رسیدن ایران تنها عاملی است که فریاد حمله را از گلوی غمگینم به در می آورد و مرا بی پروا به قلب سپاه دشمن میراند... نادر شاه افشار

5. TODELYA

TODELYA خداحافظ

2,151
    9,917
    25,629
    برای زمینهای کشورم هیچ زمان گفت و گو نمیکنم ، بلکه آنرا با قدرت فرزندان کشورم به دست می آورم. نادر شاه افشار

6. TODELYA

TODELYA خداحافظ

2,151
    9,917
    25,629
    سکوت شمشیری است که من همیشه از آن بهره جسته ام. نادر شاه افشار

7. TODELYA

TODELYA خداحافظ

2,151
    9,917
    25,629
    تمام وجودم را برای سرفرازی میهن بخشیدم ، به این امید که افتخاری ابدی برای کشورم کسب کنم. نادر شاه افشار

8. TODELYA

TODELYA خداحافظ

2,151
    9,917
    25,629
    خردمندان و دانشمندان سرزمینم ، آزادی زمین های کشور با سپاه و تربیت نسل های آینده با شما. اگر سخن شما مردم را آگاهی بخشد دیگر نیازی به شمشیر نادر ها نخواهد بود. نادر شاه افشار