1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

ساندویچ چگونه اختراع شد؟

شروع موضوع توسط saeid-ha ‏May 28, 2013 در انجمن مطالب جالب

1. saeid-ha

saeid-ha belong to autumn !...

3,098
    11,982
    1,894
    ساندویچ چگونه اختراع شد؟
    79ab1d1a7dbaf11e785147e3b6713667.

مشهورترین و پرطرفدارترین غذای جهان ساندویچ​

در واقع، ساندویچ در سال ۱۷۶۲ میلادی توسط جان مونتاگو، چهارمین کنت ساندویچ اختراع شد.
    روزنامه لومتن چاپ سوئیس گفت و گویی را با نواده مخترع ساندویچ ، اورلاندو مونتاگو پسر یازدهمین کنت ساندویچ انجام داده است.
    چگونه شما لقب کنت ساندویچ را گرفتید؟
    این ماجرایی سرگرم کننده است. من متعلق به یک خانواده دریانوردان که خدمات زیادی را به سلطنت انجام داده، هستم. در سال ۱۶۶۰ میلادی چارلز دوم، پادشاه انگلستان خواست به پاس این خدمات جد اعلای من ادوارد مونتاگو را به مقام اصیلزادگی ارتقا دهد. جد من می خواست کنت پرتموث شود که در آن زمان بزرگترین بندر کشور بود . درحالی که آنجا از قبل کنت نشین بود و جدم نتوانست کنت پرتوث را نقل مکان دهد. بنابراین ، ادوارد مونتاگو بندر ساندویچ ، یک بندر بزرگ دیگر آن زمان را پیشنهاد داد. اگر این واقعه رخ نمی داد امروز ما “یک پرتموث سوسیس با پنیر” را می خوردیم.
    ساندویچ چگونه متولد شد؟
    این کار به لطف جان مونتاگو ، چهارمین کنت ساندویچ و جد کوچکتر من صورت گرفت. او مردی بسیار پر مشغله بود. وی برای اینکه از سپری کردن وقت زیادی پشت میز شام اجتناب کند و بتواند به مشغولیاتش بپردازد، یک شب در سال ۱۷۶۲ به یکی از خدمتکارانش دستور داد یک تکه گوشت را لای دو تکه نان گذاشته و برایش بیاورد. این غذای ساده و فوری مورد استقبال نزدیکان او قرار گرفت و رایج شد.مردم با اشاره به لقب جدم خواستار “یک ساندویچ” شدند. مسلما ، او اولین شخصی نبود که گوشت را لای نان خورد اما نخستین فردی بود که این غذا را رواج داد.
    گفته می شود علاقه او به ورق بازی منجر به اختراع این غذای فوری شد زیرا مایل نبود برای شام خوردن میز بازی را ترک کند.
    آه، این یک افسانه است. برخلاف آنچه روایت کرده اند، او یک ورق باز حرفه ای نبود بلکه مردی بود که برای انجام وظایف زیادش وقت کم می آورد.
    طرز تهیه اولیه ساندویچ چه بود؟
    بر اساس مدارک آن زمان ، طرز تهیه اوریژینال شامل یک قطعه گوشت گاو سرخ کرده یا نمک سود و دو قطعه نان برشته بود که باید به صورت گرم صرف می شد.
    آیا این سرآغاز تولد فست فود است؟
    مسلما. برای نخستین بار غذا خوردن خود را با شیوه زندگی یک شخص تطبیق داد و نه برخلاف سابق که فرد شیوه زندگی اش را با غذا مطابقت می داد.
    تاسف نمی خورید که اجداد شما این اختراع را ثبت نکردند؟
    چرا، آنها باید این کار را انجام می دادند. اما شاید در صورت ثبت آن ساندویچ هرگز این اندازه محبوب نمی شد. در هر حال، تاریخ مضحک است.
    خود شما ساندویچ را دوست دارد؟
    اوه مسلما! اگر می توانستم روزی دو بار ساندویچ می خوردم. ساندویچ در رگ های من جاری است.
    در عین حال، شما نخستین فرد خاندان ساندویچ هستید که این میراث خانوادگی را به عنوان شغل برگزیده‌اید.
    ۲۰ سال پیش در مورد راه اندازی ساندویچ فروشی های زنجیره ای با پدرم مشورت کرده بودم. این حرفه ای است که پتانسیل های زیادی دارد. او ابتدا اجازه داد من شخصا به تجربه اندوزی بپردازم. سپس، هفت سال پیش ما نخستین ساندویچ فروشی خود را به نام ” ارل اف ساندویچ ” گشودیم. امروز ما ۲۰ ساندویچ فروشی در آمریکا و اروپا و هفت ساندویچ روشی در انگلستان داریم. هدف ما این است که تا چهار سال دیگر تعداد ساندویچ فروشی های خود را به ۱۰۰ شعبه افزایش دهیم.
    عجیب ترین ساندویچی خورده اید چه بود؟
    من انواع ساندویچ را امتحان کرده ام.اما عجیب ترین ساندویچی که خوردم در ضمن گران ترین نوع آن نیز بود. ساندویچ قارچ، خاویار، خرچنگ و ‌جگر غاز. اصلا خوشمزه نبود. برای من رمز موفقیت یک ساندویچ سادگی آن است.
    از نظر شما یک ساندویچ ایده‌آل چگونه است؟
    یک ساندویچ گرم مانند همانی که جد اعلای من دوست داشت. نان برشته، گوشت دودی و پنیر فراوان.
    آیا ساندویچ هنوز آینده دارد؟
    مسلما! ساندویچ هرگز ناپدید نخواهد شد زیرا ریشه در کودکی ما دارد.

sahar__khanoom، Sonya، ❥ℳĀΣĐξĤ❥ و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. Sonya

Sonya حس خوبيه ببینی یه نفر همه رو بخاطر تـــو پس زده

10,226
    58,479
    33,493
    :45:

saeid-ha از این پست تشکر کرده است.