1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

سالروز شهادت سردار خیبر....

شروع موضوع توسط Seyed Mahdi ‏Mar 7, 2013 در انجمن مذهبی

1. Seyed Mahdi

Seyed Mahdi من عاشق محمد (ص )هستم....

1,868
    5,929
    1,311
    چند خاطره کوتاه از زبان همسر شهید ابراهیم همت
    می خواستیم پاوه نمایشگاه بزنیم. من بودم و ابراهیم و خواهر ناصر کاظمی و راننده. هنوز نه از خواستگاری نه از ازدواج خبری نبود. از کنار مزارعی گذشتیم که داشتند گوجه می چیدند. به راننده گفت نگه دار. پیاده شد رفت یک ظرف گوجه گرفت، شست آورد، فقط تعارف کرد به من. یعنی اول تعارف کرد به من. برنداشتم. اخم هم کردم. به دوستم گفتم من پوسترها را انتخاب می کنم، تو ببر بده به ایشان. نگاهش هم نکردم.بعدها بهم گفت به خودم گفتم اگر هم راضی بشود، می گوید اول باید یک سیلی بزنم به این تا دلم خنک شود، از بس که قد بودی و آدم ازت می ترسید. یک بار دیگر هم رفتیم باغ. نیم ساعت بعد آمد دنبالمان. در راه، توی جاده ی نودشه، رفت یک کم انجیر و گلابی و این ها خرید. رفت همه شان را شست، آمد نشست جلو، میوه ها را داد عقب گفت خواهرها یک مقدارش را بردارند بقیه اش را بدهند جلو. خندیدم گفتم نه، شما یک مقدارش را بردارید بقیه اش را بدهید عقب. دستش را خوانده بودم، که همه می دانند آنکس که اول برمی دارد کم برمی دارد.بعدها بهم گفت بابا تو دیگر کی هستی. من فکر می کردم فقط خودم تیزم. نگو تو هم بله. یادش آوردم که تو هم دست کمی از من نداری. چون کاری کردی که بنشینم پای سفره ی عقدت و من هم بگویم بله. حالا تو بگو. منصف هم باش. کی زرنگ ترست؟

مهربون و SHAPARAK از این پست تشکر کرده اند.
  2. Seyed Mahdi

1,868
    5,929
    1,311
    هیچ وقت از خودش تعریف نمی‌کرد. در مسایل مربوط به جنگ و جبهه، همیشه بسیجی‌ها را مهمترین عامل می‌دانست و خودش را در مقابل آنها هیچ می‌انگاشت و به حساب نمی‌آورد. از این‌طرف و آن‌طرف چیزهایی در مورد ایشان و تأثیر به سزایی که حضورش در جبهه داشت، شنیده بودم. یک ‌بار وقتی بعضی از این شنیده‌ها بر زبانم جاری شد، رو کرد به من و گفت:«مواظب خودت باش. ما بندگان خدا خیلی چاپلوس هستیم. حرف آنهایی را که می‌نشینند و چاپلوسی می‌کنند، قبول نکن. این بسیجی‌ها هستند که جنگ را ادامه می‌دهند و بار اصلی جنگ روی دوش آنهاست. ما که این وسط کاره‌ای نیستیم

3. Seyed Mahdi

1,868
    5,929
    1,311
    وقتی ازدواج کردیم، وضع مادّی ما خیلی خراب بود. اوایل در خانه اجاره‌ای بودیم و مجبور بودیم کرایه خانه هم بدهیم. پس از مدتی،‌به یک ساختمان دولتی رفتیم. منطقه ناامن بود. دمکراتها از کنار همین ساختمان، به داخل بیمارستان رفته بودند. وضع مالی مان، آن قدر خراب بود که همیشه نان و پنیر می خوردیم. یک بار کسی به شوخی به من و حاج همّت گفت: «شما همیشه نان و پنیر می خورید یا وقتی به ما می رسید، نان و پنیر می خورید؟»

4. SHAPARAK

SHAPARAK هميشه بيادتونم...

581
    12,326
    16,912
    زیبا بود ممنون ... !

مهربون و Seyed Mahdi از این پست تشکر کرده اند.
  5. Seyed Mahdi

1,868
    5,929
    1,311
    زیاد چای می خورد. قلیان هم می کشید. همیشه توی خانه داشتیم. اگر نصف شب هم می آمد می کشید. بیرون نمی کشید. منطقه هم نمی کشید.می گفت اگر سینوزیت نداشتم می گذاشتمش کنار.مادرش قلیانی ست. یک بار قلیان را داد دست من گفت بکش!گرفتم.ابراهیم ناراحت شد. برای اولین بار در زندگی مان بهم امر کرد. گفت نکش!گفتم چرا؟گفت بگذار زمین! نپرس چرا!مادرش گفت عیبی ندارد که. بگذار یک پک بزند.ابراهیم گفت خوشم نمی آید زنم لب به قلیان بزند.گفتم پس چرا خودت می زنی؟همین طور نگاهم کرد. فقط نگاهم کرد.تقید به مستحبات ومکروحاتابراهیم معقتد بود نباید لباس قرمز تن پسرهاش بکنم. از رنگ قرمز بدش می آمد. می گفت کراهت دارد.هیچ وقت اجازه نمی داد من بروم خرید. می گفت زن نباید زیاد سختی بکشد. اخم هام را که می دید می گفت فکر نکن که آورده امت اسیری. هرجا که خواستی برو. برو توی مردم و هرجا که خواستی. اصلاً اگر نروی توی مردم ازت راضی نیستم. فقط گوشت نخر، بار نگیر دستت بیا خانه. این ها را بگذار من انجام بدهم. باشد؟

6. Seyed Mahdi

1,868
    5,929
    1,311
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

7. Seyed Mahdi

1,868
    5,929
    1,311
    وصيتنامه علمدار خيبر شهيد همت
    بسم الله الر حمن الرحيم
    هر چه داريم از شهدا داريم و اين انقلاب حاصل خون شهيدان است .
    به تاريخ 19/10/1359 شمسي ساعت 10/10 شب چند سطري وصيت نامه مي نويسم شب ستاره اي به زمين مي كشند و باز اين آسمان غمزده غرق ستاره است .
    مادرجان ! مي داني تورا بسيار دوست دارم و مي داني كه فرزندت چقدر عاشق شهادت و عشق به شهيدان داشت .
    مادر! جهل حاكم بر يك جامعه ، انسانها را به تباهي مي كشد و حكومتهاي طاغوت مكمل اين جهلند و شايد قرنها طول بكشد و انساني از سلاله پاكان زاييده شود و بتواند رهبري يك جامعه سر در گم را و سر در لاك خود فرو برده را در دست گيرد و امام تبلور سلاله ادامه دهندگان راه امامت و شهادت و شهامت است .
    مادرجان ! به خاطر داري كه من براي يك اعلاميه امام حاضر بودم بميرم كلام او الهام بخش روح پر فتوح اسلام در سينه و وجود گنديده من بود و هست اگر من افتخار شهادت داشتم از امام بخواهيد برايم دعا كند تا شايد خدا من روسياه را در درگاه با عظمتش به عنوان يك شهيد بپذيرد .
    مادرجان ! من متنفر بوده وهستم از انسانهاي سازشكار و بي تفاوت و متاسفانه جواناني كه شناخت كافي از اسلام ندارند و نمي دانند براي چه زندگي مي كنند و چه اهدافي دارند و اصلا اسلام چه مي گويد بسيارند ، اي كاش به خود مي آمدند .
    از طرف من به جوانان بگوئيد چشم شهيدان و تبلور خونشان به شما دوخته شده است به پا خيزيد اسلام را و خود را دريابيد .
    نظير انقلاب اسلامي ما در هيچ كجا پيدا نمي شود نه شرقي نه غربي .
    اي كاش ملتهاي تحت فشار مثلث زور و زر و تزوير، به خود مي آمدند و آنها نيز پوزه استكبار را برخاك مي ماليدند .
    مادرجان! جامعه ما انقلاب كرده و چندين سال طول مي كشد تا بتواند كم كم صفات و اخلاق طاغوت را از مغز انسانها بيرون برد ولي روشنفكران ما به اين انقلاب بسيارلطمه زدند زيرا نه آن را مي شناختند و نه برايش زحمت و رنجي متحمل شده بودند از هر طرف به اين نونهال آزاده ضربه زدند ولي خداوند مقتدر است اگر هدايت نشدند مسلما مجازات خواهند شد .
    پدر و مادر من زندگي را دوست دارم ولي نه آنقدر كه آلوده اش شوم و خويشتن را گم و فراموش كنم .
    علي وار زيستن و علي وار شهيدشدن ، حيسن وار زيستن و حسين وار شهيدشدن را دوست دارم الگوي جاويد يك مومن از بند هوي و هوس رستن ا ست و من اين الگو را نيز را دوست داشتم .
    شهادت در قاموس اسلام كاري ترين ضربات را برپيكر ظلم و جور و شرك الحاد مي زند و خواهد زد و تاريخ اسلام ، اين را ثابت كرده است .
    پدر ! ما فردا مي رويم به جنگ با انسانهايي كه چون كفار در صدر اسلام ، نمي دانند چرا و براي چه مي جنگند جنگ با دمكرات يا در حقيقت آلت دست بعث بغداد ، عراق .
    ببين ما به چه روزي افتاده ايم و استعمار چقدر جامعه ما را به لجنزار كشيده است ولي چاره اي نيست اينها سد راه انقلاب اسلامي اند پس سد راه اسلامند بايد برداشته شود تا به راه نكامل طي شود .
    مادر جان به خدا قسم اگر گريه كني به خاطر من گريه كني به خاطر من گريه كني اصلا از تو راضي نخواهم بود .
    زينب وار زندگي كن و مرا نيز به خدا بسپار .اللهم ارزقنا توفيق الشهاده في سبيلك
    اسلام دين مبارزه و جهاد است و در اين راه احتياج به ايمان و ايثار و صبر و استقامت است .
    خواهران و برادرانم و همچنين پدرم ! مرا ببخشيد و از شما مي خواهم كه راهم را ادامه دهيد .
    والسلام

8. Seyed Mahdi

1,868
    5,929
    1,311