1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

روزشمار مرگ شاهین نجسی

شروع موضوع توسط red lady ‏Oct 7, 2014 در انجمن عمومی

1. New_Sense

New_Sense یاد کن گاهی ما را در تنهایی خود ... همراه انجمن

3,513
    11,263
    31,431

خانم عارفه , البته اگه اسمتون درست گفته باشم , نیگاه کن آبجی من عینا" شخص شما یا رد لیدی نگفتم داعش هستید من گفتم این تفکر به داعش نزدیکه ؛ کلا" تفکرای اینطوری با این شدت و مرگ طالب بودن و خواستار کشتن یک نفر به داعش نزدیک هست پس شما به جای اینکه بهتون بربخوره به این فکر کنید چه شباهتی هست .
    باز هم شما هم خودتون فتوا دادید هر انسانی که بدترین کارای ممکن میکنه بستگی به کاراش مجازات میبینه یا حالا مرگ هست یا چیزای دیگه ؛ این مجازات هم دست منو شما نیست که بگیم خوب پس زودی بکشیم یا ببخشیم اول دست خداست بعد دست قانون ...
    اگر هر دولتی تاثیر میزاره مشکل ما نیست هر دولتی دوست داره عقاید خودش نشون بده و مطمئنا" هر کسی با هر عقایدی مشکل جدی داشته باشه اون دولت هم به مخالفت میاد برعکس کارایی دیگه ای میکنه , ماها به جای مرگ بر مرگ بر فلان کردن که هیچ جیز عایدمون نمیشه جز اینکه نسلهای جوونترمون و بچه هامون به جای یادگیری اندیشه درست ؛ مرگ رو تو ذهنشون به جای میمونه و با همین تفکر وارد جامعه میشه ، باید یاد بگیریم عقاید و ارمان های خودمون رو به همه نشون بدیم ؛ دلیل پیشرفت نکردنمون هم همینه .

ما میایم از ابزار های امریکایی و خارجی استفاده میکنیم و بعد میایم مرگ بر همون کشورایی که این ابزارهارو در اختیارمون گذاشتن میگیم ؛ خوب این میشه یک ایران عقب مونده ؛ ما میایم از ایزارهای مدرن همین موبایل ها و لب تاپ ها همین انواع اقسام وسائل برقی و مکانیکی خارجی بگیر استفاده میکنیم بعد تفکراتمون سنتی هست و میخوایم این 2 رو هم زمان استفاده کنیم و بعد خوشحال حوشحال اعلام کنیم ما پیشرفته هستیم , این فقط یه نمونه کوچیکش هست .

کسی که کنسرت + 18 میزاره واسه کسایی هست که دوست دارن ببینن , تو ایران که نذاشته مغایرت داشته باشه با قانون ؛ تو مملکتی گذاشته که 1000 مدل موسیقی و سبک هست ؛ شما که اولش میگی ارزش بحث نداره ؛ پس چرا کنسرتش واست اهمیت داره ؟ میخواید بگید به اسلام ضربه میزنه ؟ خوب این حرف مسخره ایه ؛ غیر از اینکه شما فقط حرف 4 تا روحانی شنیدین و دارید تقلید میکنید .

در مورد ادبیات بزار واست توضیح بدم ؛ هر مملکتی ادبیات و سخنوریش به مرد اول مملکت کسی که تو چشم جهان به عنوان رییس جمهور میشناسن بر میگرده ؛ کشورای خارجی با اینکه ایرانی هایی داره که به لطفشون هنوز ادبیات و فرهنگ زیبای ایرانی نگه داشتن ولی میاد ببینه رئیس جمهور اون مملکت چطور صحبت میکنه ؛ میاد ببینه لفظ صحبت چطوره ؛ وقتی بالاترین مقام مملکت اینطور صحبت میکنه (بزغاله - جرزومه - ممه رو لولو برد و خس و خاشاک و ...) پس بچه تو خیابونم میتونه اینطور صحبت کنه چون همه دست اندرکاران حکومت همینطور حرف میزنن و این ادبیات متاسفانه میشه نهادینه و من و شمایی نوعی هم به مرور تو ذهنمون میمونه و شاید بگیم مثل همین پست که شاهین نجسی گفته شد پس ریشه ای باید دید .

من الان درک نمیکنم شما یه جا میگید (ولی از نظر من انسانی که بدترین کارای ممکنو میکنه حقشه که بمیره ) و چند سطر پایینتر میگید ( من نمیگم هرکی کار بدی کرد باید سریغ کشتش و سریع تصمیم گرفت واسه عمرش ) خوب اول مشخص کن کدومش قبول داری ، چون 2 دیدگاه مختلف هست . در مورد اینکه جامعه فاسد تر میشه جامعه متاسفانه با وجود خیلی از ادما و کارایی که کردن فاسد هست و درصد نجومی نشون میده داره فاسد ترم میشه ؛ به طوری که الان یه قلم خبر بهتون بگم بالغ بر 700 پرونده اختلاس و کثافت کاری از احمدی نژاد و کابینش در اومده و خوب بازهم هست که من نام نمیبرم ؛ فساد رو باید درک کرد فساد رو باید فهمید شما چسبیدین به شاهین نجفی که چیزای دیگرو یا نمیدونید یا نمیخواید بگید .

متاسفانه جوونای ایرانی جوری دارن تربیت میشن که بینش و اعتقاداتشون تقلیدی باشه نه عقلی , جوون نمیاد فکر کنه تحقیق کنه و پیگیری کنه و به یه نتیجه برسه میاد زود واسه هر چیزی از یه نفر تقلید میکنه ؛ از این مدای غربی بگیر تا چالش سطل آب و خیلی از چیزای دیگه دلیلشم پیگیر نمیشه که میگه حالا که همه دنیا میگن پس ماهم میگیم اینطوری که یه نسل ونسل های بعد دچار خودکامگی و عقده های روحی میشه ؛ چرا ؟ چون اینارو تقلید میکنه ولی نوبه تقلیدایی دیگه ای میشه که قانون نمیپذیره ؛ جامعه به دلایل دینی و مذهبی نمیتونه قبول کنه ؛ در این حالت همه باعث دوگانگی فکر میشن ؛ ایران دوست دارن عاشقشن ولی دلشون میخواد برن اونور و طعم ازادی اونارو بچشن . خیلی مسائل هست که از حوصله اینجا خارج هست .

MahDiyaR Mjd، red lady و Goln@r از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. saeidbiotech

saeidbiotech Saeid

238
    2,334
    7,979

برای مشاهده لینک ها لطفا ثبت نام کنید و یا اگر حساب کاربری دارید وارد شوید

حسین بیشتر از آب تشنه لبیک بود اما افسوس که به جای افکارش

زخمهای تنش را نشانمان دادند و بزرگترین درد او را بی آبی معرفی کردند.

دکتر علی شریعتی / حسین وارث آدم
    اینم واسه نزدیکی محرمی که فرمودید.
    ماهم مسلمانیم

MahDiyaR Mjd، red lady و New_Sense از این ارسال تشکر کرده اند.
  3. Goln@r

Goln@r هیچ....

2,983
    5,827
    12,663
    :39::120::120::120::120::120::120::120::120::120::120::120::120::120::120::120::120::120::120::120::120::120::120::120:
    والا!

MahDiyaR Mjd، red lady و saeidbiotech از این ارسال تشکر کرده اند.
  4. saeidbiotech

saeidbiotech Saeid

238
    2,334
    7,979
    مچکرم گلنار عزیز.

MahDiyaR Mjd، red lady و Goln@r از این ارسال تشکر کرده اند.
  5. بعضی اعمال ما مسلمونا فردیه و مخفی مثل نماز شب یا ایمان قلبی (مثل اینکه از 70 میلیون چند نفر مسلمونن و چند نفر ایمان دارن) یا کمک به بیمار سرطانی که نه تنها نیاز به جار زدن و مثلا گفتن تو انجمن نیست بلکه اگرم بگی برات گناه ریا مینویسن، بعضی مسائل هم جمعیه مثل نماز جماعت بالاترش نماز جمعه بالتر نماز عید فطر بازم بالاتر گردهمایی سالانهۀ حج. یا مثل دسته های عزاداری دهه اول محرم که باید داد زد و اتفاقا باید همه ببینن، بشنون. اعتراض به شاهین هم جزو همین موارده که باید جار زد تا همه بفهمن، کسیکه فرق این دوتارو نمیدونه همون بهتر که راجب اسلام نظر نده( البته این روزا مخالفت با دین و این چیزا تبدیل شده به موضوعی برای تریپ روشن فکری برداشتنو کلاس گذاشتن تو جمع)

MahDiyaR Mjd و red lady از این پست تشکر کرده اند.
  6. جواب این سوال روز قیامت معلوم میشه که خدا به دهان آدما قفل میزنه و اعضای بدنشون و قلبشون شهادت میده که چیکار کردن ( یَومَ تُبلَی السَّرائر= روزیکه اسرار باطن آشکار میشه- آیه 9 سوره طارق) برای هر امتی هم پیامبرش شاهده( به اندازه دونه گندم هم به کسی ظلم نمیشه شما خیالت راحت)، نیازی هم نیست که این 70 میلیون هر شب بیان به شما حساب کتاب پس بدن که امروز چندتا کار خوب کردن چند تا کار بد تا شما راجب ایمان قلبی مردم نظر بدی خدا خودش ستار العیوبه، نامه اعمال ماهم هر هفته جمعه ها خدمت امام زمانمون میرسه و ایشون در جریان هستن.

MahDiyaR Mjd و red lady از این پست تشکر کرده اند.
  7. red lady

red lady منِ او

28
    125
    819
    صد درصد بر منکرش لعنت عرض کردم که چه بسا منتقدین این تاپیک ارقشون به پرچم امام حسین با علاقه ی بنده قابل مقایسه نباشه.قضاوت نکردم و نخواهم کرد.خیلی متن قشنگی بود واتفاقا لپ مطلب این تاپیک.ممنونتونم.راستی بنده تو هیچ برهه ای موافق همه ی سیاست هایی که تو کشورم اجرا میشه نیستم یه جاهایی به خیلی اشخاص به خیلی سیاستها خیلی انتقاد کردم ولی انتقاد.نه چیز دیگه.نه توهین.نه تخریب.انتقاد.انتقادم باید دلسوزانه باشه نه با اهداف شخصی.البته وقتی انتقاد میکنی اَ یه مسائلی نباید واهمه داشته باشی.مثلا اینکه طرف مقابلت منطقی نباشه و در مقابل تخریبت کنه که اکثرا تو کشور ما چون جنبه ی انتقاد پذیری پایینه این اتفاق میفته.شمام اگه نظر مخالفی داشتین باید بگید با آرامش .سوال کنین در مورد ابهاماتتون.اگر مساله ای واقعا دغدغتونه ارزششو داره.

MahDiyaR Mjd و diamondpower از این پست تشکر کرده اند.
  8. red lady

red lady منِ او

28
    125
    819
    نه به هیچ عنوان.به روزش زمانیه که بحثشون باشه.نه تو تاپیکی که مربوط مسئله ی دیگه ای.آفرین.

MahDiyaR Mjd و saeidbiotech از این پست تشکر کرده اند.
  9. red lady

red lady منِ او

28
    125
    819
    خب طبق مختصاتی که شما قبلا ارائه دادید حضرت علی(ع)باید میگفتن اصلا قصاص نکنید یه چیزیم بذارید کف دستش.

MahDiyaR Mjd از این پست تشکر کرده است.
  10. red lady

red lady منِ او

28
    125
    819
    امامان ما نسبت به خودیایی که چهره ی اسلام رو مخدوش میکردند خیلی هم حساس بودن و واکنش های خیلی صریحی نشون میدادند.من اینو گفتم مطالعه کنید.اتفاقا فرق من با شما اینه که میگم گوش بدید بعد تصمیم بگیرید.چون خوشم نمی آد تحمیل کنم.تو یه جمعی از خواهرانو برادرانی که اتفاقا تو یه برهه ای خیلی به اهنگ شاهین اعتراض کرده بودن یه استادی گفتن که کی اون آهنگ شاهینو شنیده؟فقط دوسه نفر دست بلند کردن.بعد استاد گفتن ببخشید شما به چی اعتراض کرده بودید پس؟سعی نکنید جامعه رو بصورت بسته به مسیری هدایت کنید یه جایی منفجر میشه و جهت پیکان این جریان تشکیل شده برمیگرده.سعی کنید با آکاهی بخشی باشه.تازه من اهل خشونت نیستم شما نگران نباشید.ولی چیزی راجع به خشم مقدس شنیدین؟

MahDiyaR Mjd از این پست تشکر کرده است.