1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

روابط بین دختر و پسر قبل از ازدواج و مشکلات آن

شروع موضوع توسط Admin ‏Jan 17, 2012 در انجمن روابط دختر و پسر

 1. Admin

  Admin ديوانگى ها از آمدنِ تو شروع شد ... عضو کادر مدیریت مدیر کل سایت

  13,104
  26,978
  74,139
  به گزارش تماشاکدهدکترهادی پور شافعی، مدرس دانشگاه: برای آنکه ازدواج موفق باشد، باید باآشنایی و شناخت های قبل از ازدواج همراه شود. اما ابراز علاقه های قبل ازازدواج بیشتر کاذب هستند و اگر موجب تشکیل خانواده گردد، قدرت تحکیم وتداوم زندگی را ندارد.
  بیشتر مواقع نیز اینروابط و ابراز علاقه ها دور از نظر پدر و مادرها انجام می گیرد. اگر اینآشنایی ها تحت نظارت پدر و مادر نباشد، می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.
  متاسفانه ارتباط هایی کهدر جامعه از طریق ایمیل، چت و موبایل بین دختر و پسر انجام می گیرد، درسایه بی اطلاعی، عدم کنترل و نظارت خانواده ها انجام می گیرد.
  شاید بیش از 95 درصد این ارتباط ها تحت نظارت خانواده ها نباشد.
  آگاهی پدر و مادر نسبت به ارتباط، از سوی والدین دختر، بیشتر باید موردتوجه قرار گیرد. پدر و مادر، هر دو باید از این روابط آگاهی داشته باشند. گاهی مادرها از روابط دخترشان با یک پسر خبر دارد اما پدر دختر خبر ندارد،این درست نیست.
  معمولا وقتی والدینمتوجه می شوند که دختر و یا پسرشان با جنس مخالف ارتباط دارد، شیوهبرخوردشان مناسب نیست. مثلا در یک مورد مشاوره ای؛ پدر، دخترش را به نحووحشتناکی کتک زده بود. این شیوه درستی نیست و نباید پدر و مادرها ازشیوه های خشن استفاده کنند.
  روابط بین دختر و پسر چه مشکلاتی را در زندگی آینده و ازدواج آنها می تواند داشته باشد؟
  اگر ابراز علاقه قبل ازازدواج و بدون نظارت پدر و مادر باشد، قطعا مسایل و مشکلاتی را ایجادمی کند و ادامه زندگی مشکل می شود. شاید زوج ها در یک، یا دو ماه اول پس ازازدواج، احساس رضایت کنند، اما پس از آن مشکلاتی به وجود می آید. مثلا بهیاد دوست قدیمی خودشان می افتند و این مساله، زندگی را با مشکلاتی مواجهمی کند و تفاهم و صمیمیت ها را کم می کند. در آن زمان مطمئنا زن و مرد دیگرحرف جدیدی را نمی توانند به هم بگویند. دیگر نمی توانند نیازهای عاطفییکدیگر را برآورده کنند، چون این نیازها را قبل از ازدواج برآوردهکرده اند. نظارت و آگاهی پدر و مادر می تواند از ایجاد چنین شرایطی جلوگیریکند.
  اگر پدر و مادر از روابطخبر داشته باشند و بدانند پسر مقابل، شرایط لازم برای ازدواج را ندارد، میتوانند با شیوه های مناسب، مانع تشکیل یا ادامه این روابط شوند. مشکل ایناست که این آگاهی در خانواده ها وجود ندارد و پس از مدتی که با خبرمی شوند، راه برگشتی برای آنان وجود ندارد که مطمئنا نتایج آن منفی خواهدبود.
  جلوی این ارتباط ها رانمی توان گرفت؛ نمی توان تلفن و اینترنت را جمع آوری کرد. کنترل و نظارتپدر و مادر مهم است. اگر شرایط تربیتی و اعتماد در خانواده باشد، فرزندانمی توانند خانواده و بخصوص مادر را از این ارتباط آگاه کنند. پدرها ومادرها می توانند در همان ابتدای شروع این ارتباط، جلوی توسعه آن رابگیرند. بیشترین آسیبی که خانواده ها قبل از ازدواج متحمل می شوند،ارتباطات بی حدی است که بدون نظارت انجام می گیرد.
   
  fatemeh99 از این پست تشکر کرده است.