1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

رستمی، ایران را صاحب نخستین مدال المپیک لندن کرد

شروع موضوع توسط girl turk70 ‏Aug 4, 2012 در انجمن اخبار ورزشی

 1. کیانوش رستمی، وزنه‌بردار وزن ۸۵ کیلوگرم کشورمان، با بلند کردن وزنه ۱۷۱ کیلوگرم در تک‌ضرب و ۲۰۹ کیلو در دوضرب به مقام سوم رسید و مدال برنز المپیک را از آن خود کرد؛ مدالی که نخستین مدال ایران در المپیک لندن به شمار می‌آید.
  رقابت‌های وزن ۸۵ کیلوگرم مسابقات وزنه‌برداری المپیک به پایان رسید و کیانوش رستمی با مجموع ۳۸۰ کیلوگرم در حرکت یک‌ضرب و دو ضرب به مقام سوم رسید. وزنه برداران لهستان و روس با ۳۸۵ کیلوگرم در سکوی اول و دوم قرار گرفتند.
  گزارش مسابقات وزنه‌برداری وزن ۸۵ کیلوگرم المپیک لندن
  حرکت یک ضرببه گزارش «تابناک»، کیانوش رستمی در نخستین حرکت یک‌ضرب ۱۷۱ کیلو وزنه زد، ولی دو بار در مقابل وزنه ۱۷۴ کیلو ناکام ماند. «لو» وزنه بردار چینی توانست در تک‌ضرب با ۱۷۹ کیلو در صدر دیگر وزنه‌برداران قرار گیرد و وزنه‌بردار لهستانی نیز ۱۷۴ کیلو را برای خود ثبت کرد. چند وزنه‌بردار دیگر هم با ۱۷۲، ۱۷۳ و ۱۷۴، بالا‌تر از رستمی ایستادند و رستمی در حرکت یک‌ضرب در جایگاه پنجم قرار گرفت.
  رقابت‌های دو ضرب
  وزنه‌بردار چینی که در یک‌ضرب مقام نخست را به دست آورده بود، در سه حرکت نتوانست ۲۰۵ کیلوگرم را بالای سر ببرد و سرانجام از دور مسابقات کنار رفت و فرصت برای کسب مدال رستمی بیشتر شد.
  بنا بر این گزارش، وزنه‌بردار روسی توانست وزنه ۲۰۵ کیلو گرم را در حرکت اول بالای سر ببرد. وی برای حرکت دوم ۲۱۰ کیلو را انتخاب کرد که در بلند کردن این وزنه موفق بود. او برای حرکت سوم خود ۲۱۲ کیلوگرم را برگزید که نتوانست آن را بالای سر ببرد و حرکت دو ضرب خود را با ۲۱۰ به پایان رساند.
  ادوارد لهستانی هم نتوانست وزنه ۲۰۶ کیلوگرمی را در حرکت اول بالای سر ببرد؛ اما در حرکت دوم این کار را انجام داد. وی برای حرکت سوم ۲۱۱ کیلوگرم را انتخاب کرد که در بلند کردن آن موفق بود و با ۲۱۱ در دو ضرب به کار خود پایان داد.
  وزنه‌بردار اول مصری که در حرکت اول دو ضرب ۲۰۲ کیلو را زده بود، در حرکت دوم ۲۰۷ کیلوگرم را برای خود به ثبت رساند. وی در حرکت سوم خود ۲۱۰ کیلو را انتخاب کرد که نتوانست آن را بالای سر ببرد.
  کیانوش رستمی برای نخستین حرکت دوضرب ۲۰۹ کیلو را انتخاب کرده است که توانست آن را بالای سر ببرد. وزنه‌بردار کشورمان برای حرکت دوم ۲۱۴ کیلوگرم را انتخاب کرد که نتوانست آن را بالای سر ببرد. رستمی برای حرکت سوم خود نیز به این وزنه حمله کرد که در پایان، نتوانست این وزنه را بالای سر ببرد و با ۲۰۹ کیلو به کار خود پایان داد.
  cacc27d622fe20b261e84d3c766dcad5.
  وزنه‌بردار بلغاری در دومین و سومین حرکت دو ضرب نتوانست ۲۰۹ کیلوگرم را بالای سر ببرد و با ۲۰۳ کیلوگرم در حرکت اول به کار خود پایان داد.
  وزنه‌بردار کوبایی ۲۱۰ کیلوگرم برای حرکت دوم و سوم انتخاب کرده که در بلند کردن آن ناکام بود. وی در حرکت نخست ۲۰۵ کیلو گرم را بلند کرده بود.
  دومین وزنه‌بردار مصری که در حرکت اول دو ضرب ۲۰۵ را زده بود، در حرکت دوم خود ۲۱۰ کیلو را به ثبت رساند. وی برای حرکت سوم ۲۱۶ کیلوگرم را انتخاب کرد که در بلند کردن آن موفق نبود.

  نزدیک سه هزار و پانصد تماشاگر برای دیدن این مسابقه در ورزشگاه حاضرند و در مجموع جو سالن به سود ورزشکاران ایران است. بسیاری از ایرانی‌ها به همراه خانواده خود در ورزشگاه حضور دارند.
  * وزنه‌برداران مصر روبه‌روی جایگاه را به اشغال خود درآورده و مشغول تشویق وزنه‌بردار هموطن خود هستند.
  * حسین رضازاده و کوروش باقری زود‌تر از موعد مقرر در سالن حاضر شده و با کیانوش رستمی صحبت کرده و توصیه‌های لازم ‌را به وی یادآور شدند.
  امیررضا خادم که به منظور حضور در انتخابات فیلا به لندن سفر کرده است، چهل دقیقه زود‌تر از آغاز رقابت‌های وزنه‌برداری ۸۵ کیلوی المپک ۲۰۱۲ لندن در ورزشگاه اکسل حاضر شد.
  رکورد المپیک در این دسته در حرکت یک‌ضرب ۱۸۵ کیلوگرم و در اختیار ریباکو از بلاروس است.
  رکورد دو ضرب نیز در اختیار دیماس یونانی قرار دارد که وزنه ۲۱۵ کیلوگرمی را بالای سر برده است.
  رکورد مجموع جهان و المپیک ۳۹۴ کیلوگرم است.
  5be4d02f5b90b2a5e29f39b7b76ef382.
   
  کلوچه خانوم از این پست تشکر کرده است.