1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

رسالت زن بودن بسیار سخت است

شروع موضوع توسط Jud/Abbot ‏Apr 17, 2015 در انجمن مطالب جالب

1. Jud/Abbot

Jud/Abbot دختر همیشه خندون

10,718
    18,012
    48,956
    سومین همایش مجمع زنان فرهیخته انقلاب اسلامی با عنوان «نقش ما در تکامل و استمرار انقلاب اسلامی و تمهید حکومت جهانی اسلام» صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام رضا غلامی؛ مسئول موسسه قرآن‌پژوهی صدرا و حجت‌الاسلام سید حمید روحانی؛ رییس بنیاد تاریخ‌پژوهی انقلاب اسلامی برگزار شد.
    جت‌الاسلام روحانی در ابتدای سخنان خود با ذکر خاطره‌ای از حضور امام خمینی (ره) در نوفل‌لوشاتو گفت: روزی جمعی از زنان در نوفل‌لوشاتو خدمت امام آمدند و سؤالاتی پیرامون وضعیت زنان بعد از پیروزی انقلاب مطرح کردند و امام نیز پاسخ‌هایی دادند. آنها وقتی از نزد امام آمدند، خوشحال بودند. من به آنها گفتم آنچه امروز امام برای شما بازگو کردند، سخنانی بود که 1400 سال پیش، پیامبر اسلام برای جامعه به ارمغان آورد؛ آن هم در شرایط که در اروپا زن حکم حیوانات را داشت و او را به عنوان یک انسان حساب نمی‌کردند. در آن دوره اعراب دخترانشان را زنده به گور می‌کردند و در ایران عصر ساسانیان نیز زنان از ارث بی‌بهره بودند.

وی افزود: در زمان پیامبر یکی از اعراب وارد مسجد شد و خاطره‌ تلخی را بازگو کرد. او گفت در زمان جوانی وقتی همسرم باردار بود، به مسافرت رفتم و هنگامی‌که برگشتم همسرم گفت بچه سقط شده است. بعد از 13 سال همسرم رازش را فاش کرد و گفت بچه را به دنیا آورده و به یکی از اقوام داده بود تا به دست من کشته نشود و از من خواست حالا که دختر بزرگ شده است، او را نزد خود آوریم. من هم به ظاهر قبول کردم و دختر مدتی با ما زندگی کرد، اما وسوسه و تعصب، هم‌چنان دست از من برنمی‌داشت. روزی به بهانه شکار دختر را به بیابان بردم و گودالی حفر کردم. دختر هم با دامنش عرق مرا پاک می‌کرد و به من در بیرون آوردن خاک‌ها کمک می‌کرد. وقتی گودال عمیق شد، دختر را با لگد داخل آن انداختم و رویش خاک ریختم.