1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

رسالت زنان متعهد امروز

شروع موضوع توسط Jud/Abbot ‏Apr 17, 2015 در انجمن مطالب جالب

 1. Jud/Abbot

  Jud/Abbot دختر همیشه خندون

  10,718
  18,141
  49,211
  س بنیاد تاریخ‌پژوهی انقلاب اسلامی در رابطه با رسالت زنان متعهد امروز گفت: اولین رسالت شما شناخت اسلام است. شما باید درس بخوانید و توان استنباط و اجتهاد داشته باشید. من امید داشتم زنان پس از پیروزی انقلاب، مجتهد شوند تا بتوانند در جامعه تحول ایجاد کنند، اما زنانی که به حوزه‌های علمیه رفتند، در مرحله‌ای تحصیلاتشان متوقف شد. برخی از آنها به خاطر ازدواج و فرزندآوری تحصیل را کنار گذاشتند، اما برخی دیگر شکایت می‌کردند که وقتی درس ما به سطح خارج می‌رسد، دیگر نمی‌گذارند ادامه دهیم، اما زنان باید تلاش کنند نسبت به اسلام صاحب‌نظر شوند و خودشان اجتهاد کنند. در تاریخ یک بانوامین داشتیم که اگر امروز حضور داشت، می‌توانست تحول عظیمی به وجود آورد.

  وی رسالت دیگر زنان مسلمان را کسب بصیرت و بینش نسبت به امور سیاسی و جریان‌های روز دانست و خاطرنشان کرد: البته مسئولیت‌های زندگی، کمتر اجازه این اتفاق را می‌دهد، اما اگر اهتمام داشته باشید، می‌توانید به‌صورت جدی این مسایل را دنبال کنید. یکی از راه‌هایی که می‌تواند شما را از لغزش دور کند، بصیرت و رشد فکری شماست. دشمن دریافته است که اگر زنان در جامعه‌ای رشد کنند و بصیرت داشته باشند، می‌توانند مردان را نیز رشد دهند و به دنبال خود بکشند. ازطرفی اگر زن در مسیر باطل قرار گیرد، بزرگ‌ترین ضربه را به جامعه وارد می‌کند. تمام نقشه دشمن این است که زنان را به انحراف بکشاند. اگر بتوانند زنان و دختران را به فساد بکشانند، فاتحه این جامعه خوانده است.

  رییس بنیاد تاریخ‌پژوهی انقلاب اسلامی در خصوص ضرورت رویارویی با تهاجم فرهنگی بیان داشت: باید با شیوه‌های علمی و منطقی بتوانیم نسل امروز را بیدار کنیم. در نظام اسلامی امروز و نظام شاهنشاهی فساد وجود دارد، اما تفاوت در اینجاست که رژیم شاهد سعی در گسترش فساد داشت تا نسل جوان فکر نکند در کشور چه می‌گذرد و منابع را چه کسی غارت می‌کند، اما امروز فساد حربه‌ای در دست دشمنان است تا آنها را مقابل نظام قرار دهند. مقابله با این هجوم سخت است، اما مسئولان این هجوم را شوخی گرفته‌اند. کسانی که درد دین دارند خودشان باید با این مسئله مقابله کنند.

  روحانی گفت: رسالت بعدی شما شناخت خط امام است. متأسفانه تمام تلاش دشمن روی دور کردن ما از خط امام است. امروز حتی دولت به‌گونه‌ای عمل می‌کند که خط امام کم‌رنگ شود و با چماق افراطی‌گری سعی در منزوی‌کردن نیروهای انقلابی دارند. کتاب صحیفه امام باید سطر به سطر خوانده و تفسیر شود تا با خط امام آشنا شویم و به آن پایبند بمانیم.

  وی بیان داشت: پاسداری از خون شهدا رسالت دیگر شماست. اگر قرار بود زنان حاضر در کربلا شهید شوند، راه امام حسین (ع) و تاریخ عاشورا دفن می‌شد. ما باید در جهت حفظ خون شهدا و انتقال پیام آنها به نسل آینده تلاش کنیم، اما مهم‌تر از همه مواردی که مطرح شد، پیروی از ولایت و اتحاد اسلامی است. دشمن سعی دارد ما را در مقابل هم قرار دهد و ما را از هم جدا کند، اما بصیرت این است که سعی کنیم وحدت خود را به دست آوریم و حفظ کنیم.