1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

راه‌های شناخت دوست خوب

شروع موضوع توسط μ~¤@ฯmit@¤~μ ‏Dec 3, 2013 در انجمن مطالب جالب

 1. μ~¤@ฯmit@¤~μ

  μ~¤@ฯmit@¤~μ hastye eshgh Im lovable lovable for loveer

  9,041
  24,831
  2,771
  یکی از نیازهای انسان، انتخاب و شناخت دوست است. نقش دوستان در دوران نوجوانی و جوانی از دوران‌های دیگر، بیشتر است. به همین دلیل شناختن آنان نیز اهمیّت بیشتری دارد.
  دوستان را می‌توان …
  یکی از نیازهای انسان، انتخاب و شناخت دوست است. نقش دوستان در دوران نوجوانی و جوانی از دوران‌های دیگر، بیشتر است. به همین دلیل شناختن آنان نیز اهمیّت بیشتری دارد.
  دوستان را می‌توان به دو دسته‌ی کلّی تقسیم کرد. دوستان واقعی که امین و مورد اطمینان هستند و دوستانی که فقط در ظاهر، دوست هستند. گروه اوّل در زندگی راهنمای ما هستند و در زندگی به ما کمک می‌کنند و مانند اعضای خانواده‌ی خودمان خیرخواه ما هستند. ما نیز باید دوست واقعی و خیرخواه آنان باشیم و قدر آنان را بدانیم. رازدار و امانت‌دار باشیم، عیب‌های آنان را بپوشانیم و از خوبی‌هایشان تعریف کنیم.
  دوستان دسته‌ی دوم قابل اطمینان نیستند؛ بنابراین نباید فریب آنان را بخوریم. این گروه، شایسته‌ی دوستی نیستند و نباید در دام آنان گرفتار شویم. از یک دانشمند پرسیدند که برادرت را بیشتر دوست داری یا دوستت را؟ جواب داد: من برادرم را هنگامی دوست دارم که علاوه بر رابطه‌ی برادری و خانوادگی، رابطه‌ی دوستی هم میان ما برقرار باشد.
  یکی از بزرگان فرموده‌ است: «هیچ‌ کس را دوست خود ندان، مگر آن که او را در سه مرحله به سه چیز امتحان کنی.»
  ـ‌ او را به خشم بیاور، اگر بر آشفته و خشمگین نشد او را دوست واقعی بدان.
  ـ با پول و مال دنیا او را آزمایش کن، اگر با مال و ثروت خود در مشکلات تو را یاری کرد دوست خوب است.
  ـ با او همسفر باش که میزان صداقت و دوستی‌اش مشخّص خواهد شد.
  در انتخاب دوستِ خوب دقّت کنید و در حفظ و نگه‌داری او نیز بکوشید.


  انسان شناسي
  انسان موجودي است اسرار آميز كه ابعاد وجود او بسيار گسترده تر از آن است كه بشر را ياراي شناخت آن باشد. به رغم كوشش هاي فراواني كه در طول تاريخ براي حل معماي وجود آدمي انجام گرفته ، هنوز رازهاي بي شماري است كه حل نشده باقي مانده است. اهميت انسان شناسي را مي توان از دو منظر بررسي كرد. در منظر نخست به بررسي اين مسأله در چارچوب انديشه ي بشري پرداخته مي شود و در منظر دوم ، اهميت انسان شناسي با توجه به تعاليم ديني مورد بررسي قرار مي گيرد.
   
  میلاد 1، Mr EhSaN و Goln@r از این ارسال تشکر کرده اند.