1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

راهکارهای برای رفع اضطراب

شروع موضوع توسط Admin ‏Dec 30, 2011 در انجمن روانشناسی عمومی

 1. Admin

  Admin ديوانگى ها از آمدنِ تو شروع شد ... عضو کادر مدیریت مدیر کل سایت

  13,104
  26,974
  74,116
  برای برخی افراد این حالت ممكن است ناگهانی باشد و برطرف شود، اما برای برخی دیگر این حالت به صورت مزمن در می آید.
  زمانی كه دچار استرس، اضطراب و دلشوره می شوید، كارهای زیر را انجام دهید:
  درخواست كمك از دیگران، مشغول شدن به انجام كاری، صحبت با دوستان، خارج شدن از خانه برای مدت كوتاه، ورزش و بالاخره انجام تمرینات آرام سازی كه در این تمرین عضلات،10 تا 15 ثانیه سفت و به آرامی شل می شود، این سفت و شل شدن عضلات تاثیر خوبی برآرامش ذهن می گذارد.
  برای این كار، ابتدا به یك مكان خلوت بروید، روی صندلی بنشینید و پشت خود را صاف نگه دارید. كف پاها را روی زمین بگذارید و دست ها را روی ران قرار دهید. ابروها را تا جایی كه می توانید به طرف بالا بكشید و در این حالت نگه دارید، سپس به آهستگی رها كنید.
  چشم ها را محكم ببندید و پلك ها را روی هم فشار دهید و در این حالت نگه دارید، سپس به آهستگی چشم ها را باز كنید. زبان خود را به سقف دهان فشار دهید و آن را چند ثانیه نگه دارید سپس به آهستگی رها كنید.
  دندان های خود را روی هم چند ثانیه فشار دهید، سپس به آهستگی رها كنید. شانه ها را بالا بكشید و سفت نگه دارید، سپس به آهستگی رها كنید.
  دست راست را مشت كنید و ساعد را روی بازو خم كنید و محكم فشار دهید و در این حالت نگه دارید سپس به آهستگی رها كنید، این حركت را با دست چپ نیز انجام دهید. یك نفس عمیق بكشید و ریه خود را پر از هوا كنید و نفس خود را حبس كنید و در این حالت به شكم خود فشار آورید، سپس به آهستگی نفس خود را بیرون دهید.
  كتف ها را تا جایی كه می توانید به عقب ببرید و فشار دهید و در این حالت سفت نگه دارید، سپس به آرامی رها كنید. پای راست و چپ را به ترتیب صاف نگه دارید و پنجه پا را به طرف بیرون بكشید و در این حالت نگه دارید بعد پنجه پا را به طرف خود خم كنید و پا را سفت در این حالت نگه دارید، سپس به آهستگی پا را زمین بگذارید.
  این حركت را با پای چپ تكرار كنید. زانوها را خم كنید و ران را تا جایی كه می توانید بالا بیاورید و سفت نگه دارید، سپس به آهستگی پا را زمین بگذارید .
   
  ghandeasal از این پست تشکر کرده است.
 2. MahD!ye

  MahD!ye مدیربخش زنگ تفریح

  15,130
  17,126
  1,531
  استرس تو ما راه نداره:16:
  بشینیم این کارارو کنیم یکی بیاد ببینه بگه دیوونس:laugh: