• این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

    مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

    عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

رادیوفریکونسی و لیفت پوست صورت

ارسال ها
3
لایک ها
1
سن
22
#1
از روشهای جدید جوانسازی پوست رادیوفریکونسی است که روشی کاملا جدید و غیرتهاجمی و مطمئن است روش غیرجراحی وعوارض جراحی را ندارد و پس از ان بیمارسریعا به کار خود برمیگردد و برای همه انواع پوست قابل اجرا است و عوارض لیزر را نیز ندارد.سالیان اخیر رادیوفریکونسی یک و دو قطبی به عنوان بخشی از درمان چین وچروک معرفی گردیده است .در مطالعات، تغییرهای الیاف کلاژن پوست را درزمینه بهبود و ترمیم جنس پوست تحت درمان با رادیوفریکونسی ، نشان داده اند هر چند می تواند خطرها وعوارض جانبی هم داشته باشد.
هم اکنون روش های متعددی برای درمان چین و چروک پیشنهاد می شود. در رادیوفریکونسی (Radiofrequency RF ) که توسط ایجاد حرارت در درم سبب نتیجه دلخواه می شود،حرارت مناسب به بافت‌های پیوندی عمیق درم می رسد در حالی که این حرارت در اپیدرم پراکنده شده و کاهش یافته و امکان ترمیم سریع اپیدرم وجود دارد. در انواع پیشرفته، جریان متناوب گرما به درم می رسد و در حال حاضر، سیستم های متعددی طراحی شده است و برای امور پزشکی هم کاربرد دارد.
در سازمان غذا و داروی امریکا هم استفاده از رادیوفریکونسی در جوانسازی پوست مورد تائیدقرار گرفته است.
تفاوت رادیوفریکونسی با دستگاه های لیزری مخصوص جوانسازی پوست این است که آن را بدون محدودیت در همه متقاضیان با انواع رنگ های پوست اعم از تیره یا سفید می توان انجام داد و نتیجه جوان سازی آن درازمدت است و بسته به تشخیص پزشک درمان و نیاز به پوست می توان جریان یک قطبی (Thermage ) را در سطح پوست یا جریان دو قطبی( Accent) را درعمق‌های مختلف پوست تاباند.
مکانیسم عمل:
در واقع ترماژ Thermage ، یک فناوری است که از عمل حرارت و سرد کردن برای کشیدن پوست و کم کردن چین و چروک استفاده می‌کند.
لایه میانی پوست یا درم، از پروتئین‌های کلاژنی تشکیل می‌شود که به صورت لایه‌های موازی از رشته‌هایی به نام فیبریل تشکیل شده است. فیبریل ماده زمینه‌ای را به وجود می‌آورد که پوست را محکم و کشیده نگه می‌دارد. طی پیرشدن ، لایه‌های فیبریل شل می‌شود و نظم و ترتیب آنها به هم می ریزد و درنتیجه پوست آویزان وشل می‌شود.
در روش ترماژ، بدون آنکه لایه بیرونی یا اپیدرم آسیب دیده باشد، لایه درم حرارت داده می‌شود. به این صورت که انرژی به شکل امواج رادیویی از دستگاه ترماژ به بافت درم انتقال داده می شود. پس از دریافت حرارت توسط درم، فیبریل‌های کلاژن گسیخته شده و سپس منقبض و ضخیم می‌شوند و در نتیجه لایه پوستی زیر آن سفت و کشیده می‌شود. پس از التیام، لایه‌های فیبریل دوباره شکل گرفته و کلاژن جدید تشکیل می‌شود و این پدیده، پوست را سفت و کشیده‌تر می‌کند.
بلافاصله پس از انجام ترماژ ، ممکن است تا حدی سفت شدن پوست قابل رویت باشد، ولی اثرات کامل آن، احتمالا تا چند هفته و حداکثر تا ۶ ماه آینده ظهور خواهد کرد.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا