1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

دیالوگهای ماندگار سینمای ایران!

شروع موضوع توسط Admin ‏Mar 6, 2013 در انجمن مطالب جالب

1. barfi

barfi پشت کنـــــــــکوری :) همراه انجمن

20,492
    50,676
    29,581
    تا حالا فکر می کردم جواب یه زنه تنهارو کی میده حالا فکر می کنم جواب بچه شو کی میده (زنده یاد خسرو شکیبایی- اتوبوس شب)

maryam khanom، barfi 2، zeinab و 3 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. barfi

20,492
    50,676
    29,581
    حجت به قاضی: من همه زندگی مو باختم. منو از حبس می ترسونی؟ برو از خدا بترس(شهاب حسینی-جدایی نادر از سیمین)

maryam khanom، sepideh.S، barfi 2 و 4 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  3. barfi

20,492
    50,676
    29,581
    قرار شد ما بریم جبهه بجنگیم، شما هم بمونید بچه های مارو تربیت كنید؛ حالا قضاوت كنید كی كم فروشی كرده! (پرویز پرستویی - موج مرده )

maryam khanom، zeinab، amir reza و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  4. barfi

20,492
    50,676
    29,581
    زنده یاد شکیبایی به ژاله علو:من ادعایی ندارم، ژاله علو: همینم کم ادعایی نیست (روزی روزگاری)

5. barfi

20,492
    50,676
    29,581
    جیـگرم سوخت، شیشه شکست، مامور اومد، اسلحه اش چسبید به دستم (پرویز پرستویی-آژانس شیشه ای)

6. barfi

20,492
    50,676
    29,581
    و اصلا توقعی نداشتم، سر زمین بودُم با تراکتور،جنگ هم که تموم شد، برگشتُم سر همو زمین، بی تراکتور! مو حتی دفترچه بیمه هم نگرفتم.حالا برا مو زوره که همچی تهمتی به مو بزنن، خواهر با شمام، شما سهمتون رو دادین. سهمتون همین نیش هایی بود که زدین، دست شما درد نکنه..! (حبیب رضایی- آژانس شیشه ای)

7. barfi

20,492
    50,676
    29,581
    سلحشور: مرّبی شما بعد جنگ سینما زیاد می رفتی نه؟ آخه برادر من، این جا که تگزاس نیست!
    احمد: آقای سلحشور! اجازه می دید ما دو کلوم حرف بزنیم؟
    سلحشور: تو حرف نمی زنی، تو داری لاس می زنی! آخرشو بهش بگو، ته خطو.
    احمد: ته خطی وجود نداره سلحشور، حاج کاظم فرمانده گُردان بوده عباس هم از بچه های جنگه.
    سلحشور: خوب دیگه بدتر! جُرم خودی ها که بیشترازغریبه هاست. واسه این مملکت که هزارتا دشمن داخلی و خارجی داره، از صبح تا شب داریم جون می کَنیم؛ می کَنیم یا نمی کنیم؟ بعد آقا، خودی؛ شب عیدی می یاد اسلحه رو می ذاره رو شقیقه ما! این یعنی عدالت؟ چند تا جوون خونشونو برا آرامش این مملکت از دست داده باشن خوبه؟ چند تا؟ دِ بگو، خوب بگو دیگه. یه ذره فکر کنی از کارت خجالت می کشی! (گفتگوی رضا کیانیان و قاسم زارع- آژانس شیشه ای)

8. barfi

20,492
    50,676
    29,581
    می مونه یه حلوا هدیه صاحبان عزا به اهل قبور... این تنها شیرینی ضیافت مرگ، عطر و طعمش دعاست... روغن خوبم تو خونه داریم... زعفرونم هست... اما چربی و شیرینی ملاک نیست... این حرمته که زنده ها به مرده هاشون می ذارن... (ماه منیر و طلعت به گریه می افتند) اجرشم نزول صلوات و حمد و قل هوالله است... فقط دلواپس آردم... خاطر جمع نیستم... می ترسم مونده باشه...(زنده یاد رقیه چهره آزاد- مادر)

maryam khanom، zeinab، amir reza و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  9. barfi

20,492
    50,676
    29,581
    صلوات برای سلامتی امیرعلی، ما کاری به حکم نداریم، حکم رو کاغذ مال محکمه اس، اصلیت حکم مال خداست که ما و منش ریخته و گلریزون می کنیم واسه کسی که آزاد می شه از این چاردیواری که همه دنیا چاردیواریه؛ کرم مرتضی علی، یه مرد که واسه شرف و ناموسش دوازده سال رو کشیده، وجدانش بالاتر از این پولاست که کاغذه، سلامتی سه تن: ناموس، رفیق و وطن، سلامتی سه کس: زندونی، سرباز و بی کس، سلامتی باغبونی که زمستونش رو از بهاربیشتر دوست داره، سلامتی آزادی، سلامتی زندونیای بی ملاقاتی. (مرحوم مهدی فتحی - اعتراض)

10. barfi

20,492
    50,676
    29,581
    ابراهیم و اسماعیل، هر دو در یك تن بودند، با من، پس گفتم، ابراهیم، اسماعیلت را قربان كن، كه وقت، وقت قربان كردن است. قربانی كردم در این قربانگاه، و جوهر این دفتر، خون اسماعیل است، پسری كه نداریم، دریغ كه گوسفندی از غیب نرسید برای ذبح، قلم نی، از نیستان می رسید نی در كفم روان، نی خود، نفیر داشت، نفس از من بود، نه نغمه، من می دمیدم چون دم زدن دم به دم (علی نصیریان- هزاردستان)