1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

دوستی..........

شروع موضوع توسط کیمیا ‏Sep 7, 2013 در انجمن اسپمکده

1. afsoon

afsoon

1,412
    3,448
    425
    تو میگی دوستی برای شناخت هم ولی من اصلا دلیلی نمی بینم یه دختر 16 -17 ساله بخواد پسرا رو بشناسه چرا ؟ چون همون جور که تو داری میگی اگه قرار باشه ای دوستی ها به قصد ازدواج باشه برای یه دختر 16-17 ساله مسخره ست چون اون دخنر وقت ازدواجش نیست
    در ضمن اینا که تو گفتی همش شعاره یه دونش هم عملی نیست فکر کردی الان اینایی که با هم دوست می شن فقط برای شناخت هم اونم خیلی پاک و مطهر با هم دوست میشن ؟ نخیر هزار جور کصافط کاری می کنن وقتی هم بهشون میگی چرا میگن دوره و زمونه عوض شده نباید ندیده و نشناخته ازدواج کرد ولی حاضرم قسم بخورم از زمانی که با هم دوست شدن 1 بار هم به ازدواج فکر نکردن
    اون وقت این وسط کی قربانی میشه ؟ معلومه دختره
    دختر به طور طبیعی تشنه ی محبته وقتی این محبت و تو خونه دریافت نکنه تو وجود یه نفر دیگه دنبالش می گرده بعضی وقتا هم تقصیر پدر و مادر نیست فرزند محبت بیش از اندازه می خواد ( به خودت نگیر )
    اگه قرار به شناخت از هم باشه تو سن ازدواج می تونه یه دوستی ساده باشه نه این صبح تا شب به هم اس ام اس بدن و برن این وراون ور نه با اطلاع خانواده در حضور یه شخص سوم ( مثلا یکی از دوستای دختر یا خواهرش یا چه می دونم دختر خالش ) با هم دیگه برن بیرون صحبت کنن و همو بشناسن البته من میگم که همه ی اینا باید قبل از هر مراسم رسمی ای باشه
    حالا تو میگی این جوری همو بشناسن بهتره یا تو 16-17 سالگی با هم باشن هزار جور غلط اضافه هم بکنن و زندگی همو به اتیش بکشن بعد هم از هم ضربه بخورن ؟

MahDiyaR Mjd و Goln@r از این پست تشکر کرده اند.
  2. Goln@r

Goln@r هیچ....

2,983
    5,827
    12,663
    بحث هر غلطی نیست عزیزم!
    این دوستی توی 16-17 سالگی نباید از اون دوستی که همه منظور دارن باشه..... بعد هم خب اصلا باشه! به خودشون و خانواده هاشون مربوطه! بحث شناخت برای ازداوج هست، اما بحث ورود به جامعه و گیر هر ناکسی نیفتادن هم هست، بحث اینکه دختر آفتاب مهتاب ندیده چه بلاهایی می تونه سرش بیاد هم هست... بحث حق زندگی هم هست...
    الان مثلا شایان، خب... هم من و هم تو اون رو میشناسیم و باهاش دوستیم مگه نه؟ چه مشکلی تو این میبینی؟

MahDiyaR Mjd، دختر آتش و Mahtab♡ از این ارسال تشکر کرده اند.
  3. afsoon

afsoon

1,412
    3,448
    425
    دقیقا این حرفای تو میشه یکی از همون دلایلی که من گفتم غرب زدگی ( ناراحت نشو من دوستتم خوبیتو می خوام دوستم ) من نمی گم دختر افتاب مهتاب ندیده باشه
    الان مگه من افتاب مهتاب ندیدم ؟ دختر اتفاقا باید خیلی هم زرنگ باشه تا گیر یه مشت گرگ صفت نیوفته ولی این زرنگی با دوست پسر پیدا کردن به دست نمیاد تنها چیزی که عاید (درست نوشتم ؟)دختر میشه یه شخصیت خورد شده و یه غروره لگد مال شده ست بعد از این که پسره ولش کرد ( تازه در بهترین حالت)
    در ضمن یعنی چی که به خودشون مربوطه یعنی هر کس هر غلطی که خواست بکنه بره هزار جور فساد بکنه بعد بگیم به خودشون و خانواده شون مربوطه ما هم تو این جامعه داریم زندگی می کنیم بچه ها ی ما تو این جامعه زندگی خواهند کرد
    حق زندگی این نیست که بری با پسرا دوست بشی هیچ کی هم هیچی بهت نگه نه حق زندگی می دونی چیه ؟ اینه که به عنوان یه دختر هر اشغالی به خودش اجازه نده تو رو به عنوان یه وسیله ی سرگرمی ببینه
    شایان یه دوست مجازیه اگه نزدیک بود و واقعی من هیچ وقت باهاش دوست نمی شدم در ضمن اون فقط یه دوسته دوست پسرمون که نیست به علاوه پسر بسیار فهمیده ایه تا حالا پاشو از حدش فراتر نذاشته همیشه خط قرمزا رو رعایت کرده اگه نمی کرد شک نکن یه کلمه هم باهاش حرف نمی زدم
    در ضمن دختر پسر 16 -17 ساله خیلی فنچ ن که بخوان برای ازدواج همو بشناسن اینا همش شعاره که به این حرفا عمل می کنه واقع بین باش اینایی که باهم تو این سن دوست میشن از سر بیکاری و تغییرات هورمونیه نه عشق و ازدواج اخه مگه 16-17 سالگی وقت ازدواجه

MahDiyaR Mjd و دختر آتش از این پست تشکر کرده اند.
  4. Stone Heart

Stone Heart خداحافظ . . .

1,612
    15,889
    51,511
    گذروندن وقتشون و ایجاد سرگرمی
    کلا چیز مزخرفیه دوستی با جنس مخالف

MahDiyaR Mjd و دختر آتش از این پست تشکر کرده اند.
  5. کمبود محبت :208:

Stone Heart و MahDiyaR Mjd از این پست تشکر کرده اند.