1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

ده هفتادیا چه نوع حکومتی دوسدارن

شروع موضوع توسط ترنم 22 ‏Sep 11, 2014 در انجمن همه پرسی

1.  
    بوق و ︻╦̵̵͇̿̿̿̿ AnDiYa TeH╤─── از این پست تشکر کرده اند.
  2. New_Sense

New_Sense یاد کن گاهی ما را در تنهایی خود ... همراه انجمن

3,513
    11,263
    31,431
    این بحث لازمه این هست که بدونیم دوستان چقدر تاریخ خوندن و اطلاعات دارن ، برعکس به نظر من تایپیک جالبی میشه ، نظراتتون بگید منم نظرمو میگم

3. خب نظر شما چیه؟ایا شما قیام میکردید؟

4. ترنم 22

ترنم 22 بانوی سیگاری

204
    853
    2,163
    لایک منم وافقم نمیدونم چراتا اسم بحث سیاست میاد همه درمیرن خوف وحشت دارن تودانشکاهم میش کمترکسی شرکت داره

5. ترنم 22

ترنم 22 بانوی سیگاری

204
    853
    2,163
    نه من قیام نمیکردم

︻╦̵̵͇̿̿̿̿ AnDiYa TeH╤─── از این پست تشکر کرده است.
  6. چرا؟مگه از اون حکومت چی دیده بودید؟ب غیر از اینکه ارزونی بوده.تحریم نداشتیم.ازادی داشتیم.

بوق از این پست تشکر کرده است.
  7. ترنم 22

ترنم 22 بانوی سیگاری

204
    853
    2,163
    نه منظورم اینک به خاطر حکومت الان قیام نمیکردم

8. New_Sense

3,513
    11,263
    31,431
    خوب در مورد این موضوع بزارید اول یه توضیح کوتاه بدم ، پدر من کسی بود که جزو دسته های انقلابی بود در سال 57 ، و خوب منم از حرفای پدرم و توضیحاتی که میداد همیشه ، و همچنین تاریخی که خوندم و درسایی که دانشگاه پاس کردم به یه نتیجه هایی رسیدم ؛ در مورد این که من چیکار میکردم و چه حکومتی میپسندم بزارید اول در مورد چگونگی انقلاب 57 یه توضیح کوچیک بدم ،

انقلاب 57 ریشه از انقلاب مشروطه داره و ایدولوژی این انقلاب بر میگرده به همون دوران و سرانجامش میرسه به سال 57 و انقلاب مردم ایران و برکناری حکومت محمد رضا شاه پهلوی ، حاصل این انقلاب هم پیروزی جمهوری اسلامی و ایجاد حکومت اسلامی به رهبری امام خمینی هست ، خیلی از دلایل هست که باعث شد انقلاب شه . برای توضیحش باید جامع و کامل توضیح بدم .

من شخصا" اگر تو اون دوره با این طرز تفکر که الان دارم و تحصیلاتی که الان دارم بودم و دیدگاهی که نسبت به این حکومت دارم ، منظورم روحانیون هست ، انقلاب نمیکردم . ولی ترجیح میدادم نه حکومت محمد رضا شاه باشه و نه حکومت اسلامی که الان هست .

9. اه...بله..اشتباه متوجه شدم.منم هیچ وقت قیام نمیکردم

10. New_Sense

3,513
    11,263
    31,431
    دلیل اینکه کسی تو این بحثا شرکت نمیکنه اینه که بی اطلاع هستن و همیشه راضین به همین تقدیر و سرنوشت ، دلیل اینکه جوونا حرف دلشون نمیزنن میترسن از هزاران اتفاقی که از خرداد 88 تا الان افتاده