1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

درد دل یک زن امریکایی مسلمان

شروع موضوع توسط Jud/Abbot ‏Apr 17, 2015 در انجمن مطالب جالب

 1. Jud/Abbot

  Jud/Abbot دختر همیشه خندون

  10,718
  18,141
  49,211
  نوی مسلمان آمریکایی که به خاطر حجاب از شغل محروم شده پس از پایان دادگاه دیوان عالی اظهار کرد که در کنار افرادی که مایلند باورهای دینی‌شان را در محل کار حفظ و رعایت کنند ایستاده‌‌ام.

  به نقل از ابنا، فروشگاه لباس «ابرکربی و فیتچ» در سال 2008 درخواست استخدام «سامانتا اعلاوف» بانوی مسلمان آمریکایی که آن زمان 17 سال داشت به خاطر پوشش حجاب رد کرد.

  در پی شکایت این زن مسلمان، هیأت منصفه یک دادگاه فروشگاه لباس را به خاطر تبعیض به پرداخت غرامت بیست هزار دلاری محکوم کرد اما دادگاه تجدیدنظر ابرکربی و فیتچ را بی‌گناه شناخت.
  93fd6f1a94aaa6cae00b78791b4fb66c.
  با پیگیری‌های این زن مسلمان، دیوان عالی آمریکا روز چهارشنبه در واشنگتن تشکیل جلسه داد تا مرز آزادی را در آنجا که فرصت شغلی با باورهای دینی تداخل پیدا می‌کند مشخص کند.

  این زن مسلمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که من نه تنها برای خودم بلکه برای همه کسانی که مایلند باورهای دینی‌شان را در محل کار حفظ و رعایت کنند ایستاده‌‌ام، عمل به آموزه‌های دینی نباید مرا از داشتن یک شغل محروم کند.

  انتظار می‌رود حکم دیوان عالی درباره این پرونده تا پایان ژوئن صادر شود.

  سازمان‌های دینی و حقوق بشری ضمن تأکید بر قانون حقوق مدنی سال 1964 که تبعیض دینی را ممنوع کرده است؛ از دادگاه خواستند تا به نفع این زن مسلمان رأی دهند.

  تعداد زیادی از فعالان مسلمان شهر واشنگتن نیز همزمان با برگزاری دادگاه رسیدگی به پرونده خانم سامانتا به دعوت شورای روابط مسلمانان آمریکایی ‌در حمایت از حجاب زنان مسلمان در محیط کار مقابل ساختمان دادگاه عالی آمریکا تجمع کردند.

  وکیل شورای روابط مسلمانان آمریکا در این تجمع گفت: به همه مسلمانان توصیه می‌کنم که در مورد هر نوع تبعیضی سکوت نکنند و مراتب را به شورای روابط مسلمانان آمریکایی گزارش دهند تا ما از آن‌ها دفاع کنیم.