1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

درباره ی قبرس

شروع موضوع توسط μ~¤@ฯmit@¤~μ ‏Apr 27, 2014 در انجمن کشورهای قاره اروپا

 1. μ~¤@ฯmit@¤~μ

  μ~¤@ฯmit@¤~μ hastye eshgh Im lovable lovable for loveer

  9,041
  24,831
  2,771
  خرید ملک در قبرس اقامت اروپا
  قبرس در محل تلاقی سه قاره و در منتهی الیه شرقی دریای مدیترانه قرار گرفته است.
  قبرس سومین جزیره بزرگ مدیترانه با مساحت ۹۲۵۲ کیلومتر و جمعیت ۶۹۹۰۰۰ نفر بوده است. قبرس به جزیره آفرودیت الهه زیبایی و عشق یونان معروف است و جزیره ای سر شار از مناظر زیبا و تماشایی وافسون کننده است.
  محصور در دریاچه ساحلی با آبی به زلالی بلور، سواحل شنی آرام، دره های سبز پوشیده از زیتون، باغهای پرتغال و تاکستان، دهکده های کوهستانی زیبا، جنگلهای همیشه سبز کاج و سرو. قبرس جزیره ای است که شما را افسون و به راحتی عاشق آن می شوید.
  قبرس نقطه تلاقی تمدنهای بزرگ دنیا بوده و تاریخچه ۸۹۰۰ ساله آن متأ ثر از فاتحین این جزیره می باشد.
  اقامت قبرس
  با خرید ملک در قبرس شما می توانید اقامت سالیانه و یا دایم دریافت نمایید. طبق قوانین قبرس مالک یک ملک می تواند بدون محدودیت تعدد سفر در طول سال از ملک خود استفاده نماید. این موضوع شامل هر گونه ملکی می شود و ارتباطی با قمیت ملک نیز ندارد. ویزای صادر شده در این حالت چندباره و یکساله است. البته ممکن است بار اول ۶ ماهه صادر شود.
  در این موارد بسیار دقت کنید، چرا که عدم آشنایی با قوانین و شرایط کشور ثالث می تواند ضررهای بزرگی را به شما بزند. به همین خاطر برای دریافت اطلاعات کافی در مورد شرایط و امکانات موجود با سفارت قبرس در تهران تماس بگیرید.
  طبق قوانین جدیدی که در سال ۲۰۰۹ مصوب شد، مالکان املاک با ارزش بالا تر از ۳۰۰۰۰۰ یورو می توانند اقامت دایم درخواست نمایند. برای این درخواست می بایست شرایط زیر را دارا باشد:
  - خرید ملک به ارزش بالاتر از سیصد هزار یورو (با وام یا بدون وام بانکی)
  - اثبات به اداره مهاجرت که شخص برای استفاده شخصی و اقامت از این ملک استفاده خواهد کرد. مانند پرداخت قبوض ماهیانه، داشتن حساب بانکی فعال در قبرس و …
  - شواهد مستند دال بر توانایی مالی مقیم بر اداره زندگی و تامین هزینه ها مانند درآمد در ایران یا هر کشور دیگر و یا دارا بودن کسب و کار در قبرس
  - ارایه این مدارک توسط وکیل رسمی در زمانی حدود ۶ الی ۷ ماه به نتیجه می رسد. البته در زمان خرید ملک، متقاضی ویزای یک ساله دریافت می کند و تا زمان بررسی نهایی نیز می تواند به دفعات به قبرس سفر نمایید.
  این روند پس از مدت زمان ۲ تا ۴ سال در صورت ارائه درخواست به اداره مهاجرت قبرس جنوبی، پیگیری وکــلای مربوطه و عدم داشتن هرگونه سوء پیشینه در طی اقامت در قبرس، منجر بـه اخذ اقامت دائم در قبرس جنوبی خواهد شد.
  لازم به ذکر است که فقط قبرس جنوبی شامل شرایط عنوان شده می باشد و قبرس شمالی بـه هیچ عنوان عضو اتحادیه اروپا نبوده و کشوری ترک نشین و مستقل از قبرس جنوبی است. لذا افرادی که در قبرس جنوبی ملکی خریداری نموده اند، قادر خواهند بود به کشورهای عضو پیمان شینگن بدون ویزا سفر نمایند.
  قبرس شمالی در سال ۱۹۷۴ توسط دولت ترکیه اشغال شد و در حال حاضر توسط اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته نمی-شود. خرید ملک در این بخش با توجه به عدم اطمینان از صحت مالکیت واقعی توسط اتحادیه اروپا و وکلای بین المللی توصیه نمی گردد. به همین دلیل قیمت ها در قبرس شمالی گاهی تا ۵ برابر از قبرس جنوبی کمتر هستند. البته در حال حاضر نیز قوانین جدیدی در کشور قبرس جنوبی وضع گردیده که خریدران املاک خواهند توانست به برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون گرفتن ویزا سفر نمایند.
  اما با خرید ملک به ارزش کمتر از ۳۰۰ هزار یورو می توان حداکثر ۶ مــاه در ســال بصورت پیوسته یا گسسته، در ملک خریداری شده اقامت داشته و مابقی روزهای سال، باید در ایران اقامت داشته باشید. ممکن است با شرایط خاصی این مدت به بیش از شش ماه تمدید گردد.
  هنگام خرید ملک دقت کنید که سازنده دارای مجوز احداث ساختمان باشد. این مجوز تضمین اصلی سند مالکیت شما در آینده است. تمام جزئیات باید به طور دقیق در قرارداد خرید ذکر شده باشد. پس از انعقاد قرارداد فروشنده موظف به ثبت آن ظرف مدت یک هفته در اداره ثبت زمین یا Land registry و تحویل رسید آن به خریدار است. چنانچه تا حداکثر ۶۰ روز برای ثبت قرارداد اقدام نگردد، از نظر این اداره قرارداد باطل محسوب شده و باید قرارداد جدید نوشته شود. ثبت قرارداد در این اداره تضمین می کند که ملک مورد نظر پیش از این به کسی فروخته نشده و پس از آن نیز به کس دیگری واگذار نمی شود و فردی که قرارداد فروش را امضاء کرده، مالک پروژه مورد نظر است و اصولا چنین آپارتمانی در این اداره ثبت شده و وجود خارجی دارد.
  چنانچه از سوی فروشنده پیشنهاد وام بانکی مطرح شود، حتما باید در قرارداد ذکر گردد. در این صورت چنانچه تغییراتی در قوانین بانکی ایجاد گردد، فروشنده موظف به برآورده نمودن خواسته شما می باشد. خرید ملک در قبرس برای متقاضی تسهیلات کاری یا اقامتی ایجاد نمی کند. چنانچه فرد مایل به کار در قبرس باشد، باید از مراجع ذیصلاح نسبت به اخذ اجازه کار اقدام نماید.
   
  FLOWER BUD از این پست تشکر کرده است.
 2. μ~¤@ฯmit@¤~μ

  μ~¤@ฯmit@¤~μ hastye eshgh Im lovable lovable for loveer

  9,041
  24,831
  2,771
  شرایط مهاجرت به قبرس شمالی
  با توجه به قوانین جدیدی که در ارتباط با مهاجرت در قبرس شمالی وضع شده است مهاجرت به این کشور تا حدودی شرایط بهتری رابرای دیگر اتباع ارائه میکند.
  ابتدا لازم به ذکر است که کشور قبرس دارای یک جمهوری مجزا میباشد
  جمهوری قبرس شمالی که کلیه افرادی که بمدت ۱سال با خرید ملک اقدام کنند میتوانند اقامت قبرس شمالی را دریافت نمایند و در طول این سال هرسال اقامت به صورت یکساله تمدید میشود و میتوانند حق تردد هم داشته باشند
  اطلاعات عمومی برای گردشگران در قبرس
  ساعات اداری / خرید
  خدمات عمومی :
  (۱۰شهریور تا ۹تیر)
  دوشنبه, سه شنبه, چهارشنبه و جمعه ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰
  پنج شنبه : ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ – ۱۵:۰۰ تا ۱۸:۰۰
  (۱۰تیر تا ۹شهریور )
  دوشنبه تا جمعه : ۷:۳۰ تا ۳۰: ۱۴
  ساعات کار فروشگاهها
  (۱۰آبان تا ۱۱فروردین)
  دوشنبه, سه شنبه, پنج شنبه و جمعه : تا ۱۸:۰۰
  چهارشنبه / شنبه : تا ۱۴:۰۰
  ۱۲فروردبن تا ۱۰خرداد ۲۴شهریور تا۹آبان
  دوشنبه, سه شنبه, پنج شنبه و جمعه : تا ۱۹:۰۰
  چهارشنبه / شنبه : تا ۱۴:۰۰
  (۱۱خرداد تا ۲۳شهریور)
  دوشنبه, سه شنبه, پنج شنبه و جمعه : تا ۱۹:۳۰ ,تعطیلی بعاز ظهر از ۱۳:۰۰ تا ۱۶:۰۰
  چهارشنبه / شنبه : تا ۱۴:۰۰
  ساعات کار ادارات
  (۲۴شهریور تا ۱۰خرداد)
  دوشنبه تا جمعه ۸:۰۰ تا ۱۳:۰۰ / ۱۵:۰۰ تا ۱۸:۰۰
  ( ۱۱خرداد تا ۲۳شهریور )
  دوشنبه تا جمعه : ۸:۰۰ تا ۱۳:۰۰ / ۱۶:۰۰ تا ۱۹:۰۰
  ساعات کاربانکها
  (۱۰شهریور تا ۱۰اردیبهشت)
  دوشنبه : ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ / ۱۵:۱۵ تا ۱۶:۴۵
  سه شنبه تا جمعه : ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰
  ( ۱۱اردیبهشت تا ۹شهریور )
  دوشنبه تا جمعه :۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰
  شعبه های مرکزی بانکها در بعد ازظهرنیزبه توریستها خدمات ارائه میدهند
   
  FLOWER BUD و setareh از این پست تشکر کرده اند.
 3. μ~¤@ฯmit@¤~μ

  μ~¤@ฯmit@¤~μ hastye eshgh Im lovable lovable for loveer

  9,041
  24,831
  2,771
  ساعات کارپمپ بنزین
  (۱۰اردیبهشت تا ۱۰شهریور )
  دوشنبه تا جمعه ۶:۳۰ تا ۱۹:۰۰
  شنبه : ۶:۰۰ تا ۱۵:۰۰
  (۹مهر تا ۱۱فروردین )
  دوشنبه تا جمعه : ۶:۰۰ تا ۱۸:۰۰ *
  شنبه : ۶:۰۰ تا ۱۵:۰۰
  چهارشنبه۶تا ۱۴ نیکوزیا
  سه شنبه : ۶:۰۰ تا ۱۴:۰۰ ( مناطق لیماسول , لارناکا , پافوس و آموخوستوس
  خرید
  تولیدات داخلی در قبرس که برای گردشگران شناخته شده اند , عبارتند ازتولیدات چرمی , تولیدات بافته شده مثل رومیزی و پرده , سرامیک , ظروف مسی , ظروف نقره ای , ملیله دوزی و زردوزی , سبد و بسیاری کارهای مشهور که دست ساز می باشند. این تولیدات را می توان از فروشگاههای صنایع دستی یا مرکز صنایع دستی قبرس خرید.
  شرابها و مشروبات الکلی قبرس نیز بسیار مشهور هستند و میتوانند از سوپرمارکتها تهیه شوند.
  کفش , لباس,منسوجات وارداتی و عینک را نیز با قیمت مناسب میتوان خرید.
  در بیشتر مناطق توریستی سوپرمارکتها و مغازه های صنایع دستی تا دیروقت و همچنین در روزهای یک شنبه باز هستند .سوپرمارکتها در روزهای جمعه یک ساعت دیرتر تعطیل میکنند . قبل از کریسمس و عید پاک نیز مغازه معمولا تا پاسی از شب باز هستند.
  داروخانه ها و دراگستورها
  ساعت کار داروخانه ها و دراگستورها نیز مانند مغازه های دیگر است . نام , آدرس و شماره تلفن دارو خانه های شبانه روزی و آنهایی که روزهای تعطیل باز هستند دروزنامه ها چاپ شده است همچنین برای دریافت اطلاعات می توانید با شمازه تلفن های گویای زیر تماس بگیرید :
  نیکوزیا ۱۴۱۲
  آموخوستوس ۱۴۱۳
  لارناکا ۱۴۱۴
  لیماسول ۱۴۱۵
  پافوس ۱۴۱۶
   
  FLOWER BUD و setareh از این پست تشکر کرده اند.
 4. μ~¤@ฯmit@¤~μ

  μ~¤@ฯmit@¤~μ hastye eshgh Im lovable lovable for loveer

  9,041
  24,831
  2,771
  بهداشت و درمان/ واکسیناسیون
  بیمارستانها و مراکز درمانی
  در قبرس اقدامات درمانی در بیمارستانهای دولتی قبرس و کلینیکها و بیمارستانهای خصوصی انجام مپذیرد.
  بیشتر بیمارستانهای دولتی و خصوصی در داخل شهرها قرار دارند در صورتی که مراکز درمانی و کلینیکهای کوچک تر وبهداریها در مناطق خارج از شهر قرار گرفته اند.
  اقدامات درمانی اورژانسی برای گردشگران خارجی در تمامی مراکز درمانی قبرس بدون دریافت وجه انجام میگیرد. در غیر از موارد اورژانس وجه پرداختی توسط گردشگر براساس تعرفه های درمانی می باشد. آنها همچنین می توانند از بیمه درمانی بین المللی خود استفاده کنند.
  تقریبا تمامی انواع داروی های معتبردر قبرس موجود است. لیست داروخانه را میتوان در روزنامه ها پیدا کرد. برای دریافت اطلاعات در مورد پزشکان و مطب های خصوصی با شماره تلفنهای زسر تماس بگیرید :
  نیکوزیا ۱۴۳۲
  آموخوستوس ۱۴۳۳
  لارناکا ۱۴۳۴
  لیماسول ۱۴۳۵
  پافوس ۱۴۳۶
  بیشتر هتلها هم می توانند در مورد گرفتن وفت ملاقات پزشکان به گردشگران کمک کنند.قریب به اتفاق پزشکان می توانند به انگلیسی صحبت کنند. اوقات ملاقات پزشکان خصوصی دوشنبه تا جمعه : ۹:۰۰ تا ۱۳:۰۰ / ۱۶:۰۰ تا ۱۹:۰۰ می باشد .
  سلامت غذا وکیفیت آب آشامیدنی
  در قبرس سلامت غذایی و کیفیت آب آشامیدنی توسط بازرسان وزارت بهداشت تعیین می گردد. و سطح بهداشت آب ومواد غدایی در بالاترین سطح کیفیت قرار دارد. در تمامی خانه های قبرس آب آشامیدنی پاک و تازه روان است. آب شیر در هتلها , رستورانها و مراکز عمومی و غیره در قبرس قابل شرب می باشد.
  قبرس همچنین عاری از هرگونه بیماری واگیرداریا خطرناک میباشد و برای ورود نیازی به واکسیناسیون برای گردشگران خارجی نیست.
   
  FLOWER BUD و setareh از این پست تشکر کرده اند.
 5. μ~¤@ฯmit@¤~μ

  μ~¤@ฯmit@¤~μ hastye eshgh Im lovable lovable for loveer

  9,041
  24,831
  2,771
  آب و هوا
  آب وهوای قبرس از نظر سلامتی بسیار قابل توجه است زیرا دارای آب و هوای معتدل و مدیترانه ای است که در تمام فصول سال میتواند مکان خوبی برای گذراندن تعطیلات برای گردشگران باشد.
  مواد مخدر و روان گردان
  طبق قوانین قبرس استفاده , ورود وهمراه داشتن هرگونه مواد مخدر و روان گردان غیر قانونی و ممنوع می باشد .
  ارز / بانک / کارت اعتباری
  ارز – نرخ مبادله
  واحد پول قبرس پوند می باشد. هرپوند قبرس , ۱۰۰ سنت است.
  اسکناسهای رایج ۲۰ , ۱۰ , ۵ و ۱ پوندی می باشند. و سکه های رایج ۱ , ۲ , ۵ , ۱۰ , ۲۰ و ۵۰ سنتی هستند.
  برای دریافت اطلاعات بیشتروبرایری نرخ ارزبه وب سایت بانک مرکزی قبرس مراجعه فرمایید.
  سیستم بانکی
  بانکهای قبرس با تعداد بیشماری از شهرهای سراسر دنیا ارتباط بازرگانی دارند ومعاملات بانکی با ارزهای رایج دنیا صورت می گیرید.
  بانک مرکزی قبرس مستقل بوده و پاسخگوی اجرای سیاست پولی کشوراست .همچنین بر عملکرد سایر بانکها وصرافیها نظارت کرده , نرخ ارزرا تعیین می نماید و بعنوان نماینده دولت درسیستم پولی است.
  سیستم بانکی قبرس از الگوی انگلیسی پیروی می کند و تعداد بسیاری ازبانکهای قبرس عضو جامعه جهانی بانکی سوییفت می باشند .
  بانکهای فرودگاه های بین المللی لارناکا و پافوس در تمام اوقات شبانه روز به مشتریان سرویس
  می دهند. خدمات بانکی همچنین در بندر لیماسول در دسترس می باشد.
  دستگاههای اتوماتیک خودپرداز در تمام اوقات شبانه روز در مراکز شهرها و مناطق توریستی آیناپا و پارالیمنی خدمات ارائه میدهند . بیشتر ارزهای رایج دنیا قابل تبدیل می باشند.
  معمولا هتلها , فروشگاههای بزرگ , رستورانها و… از مسافران ارز و کارت اعتباری می پذیرند. نرخ ارز روزانه در روزنامه ها چاپ می شود و همچنین از اخبار ساعت ۱۰ صبح سی بی سی (به غیر از یک شنبه ها ) که از کانال دو موج اف ام ۹۱٫۱ پخش می شود می توان نرخ ارز را روزانه دریافت کرد.
  شعبه های مرکزی بانکها سرویسهای بعد از ظهر برای گردشگران دارند.
  تعطیلات بانکها مطابق با تعطیلات رسمی کشور است وهمچنین شامل سه شنبه عید پاک نیز میشود. کریسمس جزء روزهای کاری بانکها محسوب میشود.
   
  FLOWER BUD و setareh از این پست تشکر کرده اند.
 6. μ~¤@ฯmit@¤~μ

  μ~¤@ฯmit@¤~μ hastye eshgh Im lovable lovable for loveer

  9,041
  24,831
  2,771
  کارت اعتباری
  گردشگرانی که دارای کارتهای اعتباری طبق لیست زیر باشند می توانند از بانکها پول دریافت کنند.
  ویزا کارت : بانک قبرس , بانک Cyprus Popular , بانک Hellenic , آلفا بانک , National Bank of Greece و عرب بانک .
  داینرز کلاب و کارت بلانش : بانک قبرس
  مستر کارت : بانک قبرس , بانک Cyprus Popular , بانک Hellenic , آلفا بانک , National Bank of Greece
  آمریکن اکسپرس : , بانکCyprus Popular
  بیشتر از ۱۱۰۰ فروشگاه , رستوران و هتل کارتهای اعتباری لیست بالا را مپذیرند. علامت کارتهای اعتباری قابل قبول برای فروشگاهها و هتلها بر سر در یا ورودی این مکانها حک شده است.
  یوروچک و چکهای مسافرتی بین المللی برای بانکها , رستورانها , مغازه ها و… قابل قبول است.
  در صورت مفقود شدن کارت اعتباری با سیستم جی سی سی تماس بگیرید و به بانک خود در قبرس یا کشور مطبوع خود اطلاع دهید.
  سیستم جی سی سی
  شماره ۱۶ , استاتیسکراتوس , صندوق پستی ۲۱۰۴۳ , ۱۵۰۰ ,نیکوزیا
  تلفن : ۸۶۸۱۰۰ ۲۲ ۳۵۷+ ( سرویس ۲۴ ساعته )
  فاکس : ۸۶۸۱۱۱ , ۸۶۸۵۹۱ ۲۲ ۳۵۷+
  اقلام مورد نیاز
  اطلاعات عمومی برای به همراه داشتن لباسهای مناسب
  فروردین و اردیبهشت
  روزها دارای گرمای مطبوع است اما در شب ممکن است که درجه حرارت کمی کمتر شود . بهترین فصل برای کسانی است که مایلند در طبیعت به گشت وگذار بپردازند چون همه جا سبز است وگلها شکفته اند.
  خرداد , تیر ومرداد
  گرمترین ماههای سال هستند و بهترین فصل برای شنا و تفریحات دریایی
   
  FLOWER BUD و setareh از این پست تشکر کرده اند.
 7. μ~¤@ฯmit@¤~μ

  μ~¤@ฯmit@¤~μ hastye eshgh Im lovable lovable for loveer

  9,041
  24,831
  2,771
  شهریور و مهر
  روزهای گرم با شبهای سرد مهر
  آبان
  روزها دارای گرمای مطبوع برای مسافرتهای پاییزی و در این فصل کماکان میشود شنا کرد و ورزشهای فضای باز را انجام داد .
  آذر و دی
  فصل زمستان قبرس که هوای پاییزی برای مسافران خارجی است. گاهی وقتها باران می بارد اما هنوز خورشید در بعضی روزها نور افشانی می کند و هوای بسیار مناسبی است برای تفریحات و ورزشهای خارج از منزل .
  بهمن
  روزها به ندرت گرم و شبها سرد هستند . درختان بادام شکوفه کرده اند و هوای بسیار مناسب برای ورزش اسکی در کوههای ترودوس است.
  اسفند
  هوای معتدل و مطبوع بهاری
  مناسب برای تفریحات و ورزشهای خارج از منزل و پیاده روی
   
  FLOWER BUD و setareh از این پست تشکر کرده اند.
 8. μ~¤@ฯmit@¤~μ

  μ~¤@ฯmit@¤~μ hastye eshgh Im lovable lovable for loveer

  9,041
  24,831
  2,771
  رانندگی در قبرس
  توجه داشته باشید که رانندگی در قبرس از سمت چپ خیابان می باشد .بنابراین درتمام وسایل نقلیه سیستم رانندگی در سمت راست تعبیه شده است.
  جاده های مسطح و صاف قبرس تحت استانداردهای بین المللی ساخته شده وشهرها و دهکده ها را به یکدیگر مرتبط می کنند. اتوبانهای چهار خطه , پایتخت قبرس , نیکوزیا را به شهرهای ساحلی لیماسول , لارناکا , پافوس و آیناپا متصل می کنند.
  جاده های فرعی و جنگلی نیز راههای ارتباطی مناسبی میباشند که خصوصا در فصل سردسال اقدامات ویژه ای در آنها انجام مشود.
  گردشگرانی که مایلند وسیله نقلیه خود را همراه خود به قبرس بیاورند می توانند این کار را انجام دهند و باید پروانه خروج معتبرتا ۳ ماه از کشور مطبوع خود دریافت کنند. اعتبار این پروانه توسط اداره گمرک قبرس قابل تمدید است.
  استفاده از هندز فری اجباری است
  راننده به هنگام رانندگی باید از هر دو دست خود استفاده کند و استفاده از موبایل در زمان رانندگی بدون هندز فری ممنوع است.
  گواهی نامه رانندگی
  گردشگران در قبرس می توانند با استفاده از گواهی نامه بین المللی معتبر یا گواهی نامه ملی کشور خود در قبرس رانندگی کنند.
  بیمه خودرو
  قبرس به عضویت سیستم کارت سبز درآمده است و موافقت نامه آن را با جامعه اقتصادی اروپا و سویس در ۷ اوت ۱۹۷۷ امضا کرده است. ( به غیر از کشورهای ترکیه , مراکش , تونس و عراق)
  بنزین
  سوخت وسایل نقلیه وبنزین در جایگاههای سوخت عرضه می گردد.( در واحد لیتر )
  تسهیلات پارکینگ
  پارکینگ ها ( عمومی و خصوصی ) در مراکز شهرها وجود دارند و برای هر نصف روز یک پوند قبرس هزینه دارند.
  پارکومترها هم در مراکز شهرها وجود دارند که برای هر ساعت ۲۰ سنت هزینه دارند. پارکومترها درتعطیلات عمومی , یک شنبه ها و بعد ازظهرهای شنبه کار نمی کنند.
   
  FLOWER BUD و setareh از این پست تشکر کرده اند.
 9. μ~¤@ฯmit@¤~μ

  μ~¤@ฯmit@¤~μ hastye eshgh Im lovable lovable for loveer

  9,041
  24,831
  2,771
  توجه
  رانندگی در صورت مصرف مشروبات الکلی ممنوع می باشد.
  مراحل ومقررات ورود به قبرس برای دانشجویان خارجی جهت تحصیل در دانشگاهها
  اداره مهاجرت مرجع موثقی در قبرس است که می تواند اجازه ورود و اجازه اقامت برای دانشجویان خارجی را صادر نماید.
  اجازه اقامت تحصیلی (مقطع پیش دانشگاهی) برای نحصیل در موسسات خصوصی که نوسط وزارت فرهنگ و آموزش قبرس به ثبت رسیده باشند معتبر می باشد.
  اجازه اقامت تحصیلی (مقطع دبستان و دبیرستان) برای تحصیل در موسساتی که برای مقطع دبستان و دبیرستان به ثبت رسیده باشند معتبر می باشد.
  فرمهای درخواست باید توسط موسسات آموزشی معتبر به اداره مهاجرت ارائه گردد.
  ارائه واحدهای درسی به اتباع خارجی منوط به سالهای تحصیلی آنها و مطابق با مقررات وزارت فرهنگ و آموزش تعیین میگردد.
  ورود دانشجویان خارجی به قبرس , اقامت و آموزشهای حرفه ای آنها در صلاحیت مامور اداره مهاجرت است. هر دانشجو باید اجازه مربوطه را که توسط مامور اداره مهاجرت صادر گردیده است دارا باشد. اجازه مربوطه تنها برای همان موسسه آموزشی مشخص, صادر می گردد و در صورت تغییر مکان آموزشی دانشجو باید اجازه اقامت جدید دریافت نماید.
  علاوه بر این , دانشجویان لیست انتظار که هنوز اجازه اقامت دریافت نکرده اند در زمان ورود به قبرس باید ۳۰۰۰ دلار آمریکا به همراه داشته باشند. معمولا به اعضای خانواده آنها در طول تحصیل اجازه اقامت در قبرس داده نمی شود.
  ادامه تحصیل اختیاری است و منوط به برنامه های آکادمیک وطرحهای آموزشی تایید شده وزارت فرهنگ و آموزش می باشد.
  تملک داراییهای غیرمنقول برای اتباع خارجی
  اتباع خارجی که مایلند درقبرس ملکی خریداری نمایند می بایست از طریق سفارت مدارک ذیل را برای بررسی به وزارت شور ارسال نمایند
   
  FLOWER BUD و setareh از این پست تشکر کرده اند.
 10. μ~¤@ฯmit@¤~μ

  μ~¤@ฯmit@¤~μ hastye eshgh Im lovable lovable for loveer

  9,041
  24,831
  2,771
  نقشه ساختمان .• رونوشت قباله (بنچاق) ملکیت .
  • رونوشت اجازه ساخت خانه / واحدهای آپارتمانی به منظور توسعه مناطق مسکونی. اگر عنوان مالکیت مجزا برای ساخت خانه یا هریک از واحدهای آپارتمانی صادر شده است متقاضی نیازی به ارائه رونوشت اجازه ساخت ندارد. برای زمینهای منقسم از زمین مادر, متقاضی ملزم به ارائه اجازه تفکیک زمین می باشد.
  • رونوشت سند فروش .
  • ارائه نمای ساختمان یا آپارتمان . خانه های بسیار قدیمی مستثنا می باشند. به منظور تفکیک زمین , نقشه تفکیکی ساختمان میباست ارائه گردد. در مناطق طرح توسعه , نقشه ارائه شده باید موقعیت خانه را در کل ساختمان نشان دهد.
  • ارائه متراژ زمین درخواستی به متر مربع.
  • رونوشت تمام صفحات گذرنامه متقاضی و همسر که شامل صفحاتی که دارای عکس و همچنین تاریخ ورود و خروج از قبرس می باشد.
  • ارائه مدرک ازدواج متقاضی .ا گواهی تایید شده سفارت مربوطه در صورت همنام نبودن زوج ( استفاده همسر از نام فامیل دیگر) ویا در صورت قید نشدن نام شوهردرگذرنامه همسر.
  رونوشت برگ اقامت یا اجازه کار برای افراد مقیم قبرس
  COMMفرم تکمیل شده تقاضای شماره ۱۴۵
  که فقط در وزارت کشور موجود می باشد.


  • اگرمتقاضی یک شرکت است , رونوشت مدارک مالکیت شرکت بهمراه اطلاعات مورد نیاز مکتوب در زمینه نوع فعالیت شرکت در قبرس , نعداد کارکنان (قبرسی و خارجی ) و لیست بیمه میبایست ارائه گردد.
  تملک داراییهای غیرمنقول برای اتباع خارجی
  اتباع خارجی که مایلند درقبرس ملکی خریداری نمایند می بایست از طریق سفارت مدارک ذیل را برای بررسی به وزارت کشور ارسال نمایند:
   
  FLOWER BUD و setareh از این پست تشکر کرده اند.