• این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

    مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

    عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

خوشنویسی به رشته های دانشگاهی افزوده شود

ارسال ها
2,465
لایک ها
2,196
#1
خوشنویسی به رشته های دانشگاهی افزوده شود


تهران- مدرس خوشنویسی گفت:انجمن خوشنویسان با اتحاد و همگرایی می تواند این رشته را ارتقا داده و اقداماتی در جهت ورود هنر خوشنویسی به رشته های دانشگاهی انجام دهد.
خوشنویسی به رشته های دانشگاهی افزوده شود

'حسین غلامی' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا افزود:وجود یك انجمن خوشنویسی از هم پاشیده و به هم ریخته مهمترین معضل این بخش است كه باعث ایجاد پراكندگی در میان هنرمندان این شاخه هنری می شود.

وی ادامه داد:استادان و هنرمندان این رشته به خاطر اختلافات انجمن خوشنویسی به ندرت در این مكان گردهم جمع می شوند این امر به ضرر هنرمندان و جایگاه این هنر است.

به گفته این هنرمند،وجود یك انجمن منسجم و فعال می تواند علاوه بر گردآوری و ارتقای اطلاعات هنرمندان فعال،استعدادیابی و پیگیری امور مربوطه به گسترش و معرفی هنر خوشنویسی در میان اقشار مردم كمك كند.

دبیر بخش خوشنویسی چهارمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر توضیح داد:انجمن خوشنویسان می تواند متولی خوبی برای جهت دهی به فعالیت های هنرمندان این عرصه باشد و حتی خوشنویسی سنتی را در میان جوانان رواج دهد.

به عقیده غلامی،بسیاری از هنرمندان عضو انجمن خوشنویسان به دنبال حذف یكدیگرهستند و به جای پرداختن به مسایل ملی به جزییات بی ارزش و اختلافات توجه دارند.

این مدرس رشته خوشنویسی ادامه داد: انجمن خوشنویسان با وجود قدمتی كه نسبت به سایر تشكل های هنری دارد اما فعالیت چندانی ندارد و بیشتر اعضا ترجیح می دهند به كارهای انفرادی روی آورند.

وی همچنین از وضعیت نگارش كتب درسی انتقاد كرد و گفت:می توان به جای استفاده از خطوط رایانه ای در كتاب های درسی از خوشنویسی استفاده كرد تا ضمن مشغول كردن هنرمندان به فعالیت،دانش آموزان را با شیوه نگارش صحیح و زیبا آشنا كرد.

غلامی همچنین بر لزوم راه اندازی موزه مخصوص آثار هنری خوشنویسی تاكید كرد و گفت: لازم است مكانی برای معرفی این هنر به علاقه مندان داخلی و خارجی و محلی برای نگهداری آثار ارزشمند و فاخر این هنر فراهم شود.
 
بالا