1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

جواب مسابقه...

شروع موضوع توسط MAOVA ‏Aug 14, 2013 در انجمن مسابقات هفتادی ها

1. MAOVA

MAOVA ♥ Tina LoVe ♥

754
    2,005
    2,116
    سلام...من یه سوال داده بودم که کلمه MAOVA یعنی چی؟ دیدم که سر این سواله به عبارتی تلفات دادیم!!!!!

به خاطر همین گفتم تا مشکلات بیشتر نشده جوابشو بدم...

یه مدت پیش من یه رمان خوندم که خیلی قشنگ بود. اسم شخصیت اصلی رمانه مااووا MAOVAبود. معنیشو نوشته بود «شاهزاده شکست ناپذیر»

خیلی کنجکاو شدم که این کلمه از کجا اومده...کلی گشتم تا پیدا کردم. فهمیدم که مااووا MAOVA اسم یکی از جنگجویان یونانی بوده که یه دختر خیلی زیبا بوده که چشمای آبی خیلی قشنگی داشته که برق داشتن... میگفتن که اون با چشماش جادو میکنه.... پدرش این اسم رو روش میذاره تا به همه بگه دختر من یه شاهزاده است که هیچکس نمی تونه شکستش بده... در این میان فرمانده ای کشته میشه که قاتلش باید گردن زده بشه... اما این قتل میفته گردن پدر مااووا... مااووا هر کاری میکنه که قاتل اصلی رو پیدا کنه اما وقتی پیداش میکنه متوجه میشه که کسی که فرمانده رو کشته کسی بوده که همیشه دوستش داشته... فرمانده سعی داشته که مادرش رو بکشه و اونو زخمی میکنه...چراشو دیگه نمیدونم...اما اون برای اینکه از مادرش دفاع کنه جون فرمانده رو میگیره. اما درهر حال مادرش هم به خاطر زخمش میمیره... اون به مااووا التماس میکنه که لوش نده..مااووا میمونه بین یه دو راهی ... یا پدرش و یا عشقش... اما اون که نمی خواسته مرگ هیچ کدومشونو ببینه میره پیش پادشاه و درخواست بخشش میکنه...اما پادشاه میگه که جنگجویی که چشمای جادویی داره چطور میتونه درخواست بخشش کنه... مااووا که این رو میشنوه جلوی پادشاه چشم های خودش رو کور میکنه و میگه حالا که من چشمی ندارم که جادو کنه چی؟... پادشاه جا میخوره و به خاطر این فداکاری پدرمااووا رو آزاد میکنه...اما چند روز بعد قاتل اصلی رو بعنی همون پسره رو هم میگیرن و مدرک میارن که اون فرمانده رو کشته... اون رو میندازن زندان اما از آیندش چیزی بهش نمی گن... اما اون که نمی دونسته که مااووا به خاطر اون چیکار کرده و فکر میکرده که مااووا اونو لو داده از زندان فرار میکنه و تا میتونه مااووا رو تحقیر میکنه... مااووا هم فقط گریه میکرده و میگفته که اون لوش نداده...اما اون پسر باور نمیکنه و از شدت عصبانیت حتی متوجه چشم های مااووا هم نمیشه... همون موقع دوباره دستگیر میشه و برمیگرده به زندان... در انتظار اعدام بوده که پادشاه دستور آزادیشو میده و میگه که دختر همون پیرمرده چشم های خودش رو کور کرد تا پدرش رو آزاد کنه...اما من اون فداکاری رو برای تو در نظر میگیرم ... پسر که میفهمه چه اشتباهی کرده برمیگرده پیش مااووا اما میبینه که مااووا از شدت ناراحتی دق کرده و مرده...پسر که اینو میبینه خودشو میکشه...

این سرگذشت مااووا بود اما چون مال خیلی وقت پیش حتی شاید بیشتر از هزار سال پیش اسمش خیلی کمرنگ شده به حدی که دیگه کسی اونو به یاد نداره... من خیلی گشتم تا این ماجرا رو پیدا کردم... حالا هم برای شما گفتم...

teresa 3000، marzieh، narges.m و 7 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. nafa30

nafa30 boys are toys"some boys are less than toys"

3,174
    6,460
    532
    خدا منو بکشه:cry:
    خیلی مخرب بود:cry:
    روحیم خرد شد:cry:

teresa 3000، mojt@ba و Mehdi 3 از این ارسال تشکر کرده اند.
  3. Mehdi 3

Mehdi 3 مستر نون ^-^

3,853
    9,773
    4,005
    ممنون

mojt@ba از این پست تشکر کرده است.
  4. aysha98

aysha98

869
    1,645
    372
    ممنونم

mojt@ba از این پست تشکر کرده است.
  5. ❥ℳĀΣĐξĤ❥

❥ℳĀΣĐξĤ❥ ـمـــهــرـبــانـــو

3,596
    17,058
    4,186
    خداروشکر فهمیدم دیگه:16:
    مرسی توضیح دادی خیلی جالب بود:55:
    چه رمانی بود که خوندی؟؟؟اسمشو میگی؟

narges.m و mojt@ba از این پست تشکر کرده اند.
  6. mojt@ba

mojt@ba داداش کریس

3,108
    6,715
    488
  7. flor@ns

flor@ns دعا کن برای منو آرزو هام....

767
    2,105
    317
    ممنون که از مرگ حتمی نجاتم دادی چون مطمئنا اگه یه ذره دیگه بهش فکر میکردم منهدم میشدمthumbsup

8. MAOVA

MAOVA ♥ Tina LoVe ♥

754
    2,005
    2,116
    صاعقه سفید... whitebolt ... خیلی رمان قشنگیه... اگه جایی گیرش آوردی حتما بخونش...

teresa 3000 از این پست تشکر کرده است.
  9. MAOVA

MAOVA ♥ Tina LoVe ♥

754
    2,005
    2,116
    این یعنی چی؟؟؟

10. خیلی جالب بود ممنونم:22: