1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

جهانگرد فرانسوی در دیزل آباد تبریز

شروع موضوع توسط Admin ‏Jul 29, 2013 در انجمن عکس عمومی

1. Admin

Admin غواصی فقط تو چشات عضو کادر مدیریت مدیر کل سایت

12,523
    24,697
    63,070

برای مشاهده لینک ها لطفا ثبت نام کنید و یا اگر حساب کاربری دارید وارد شوید

امروز به طور اتفاقی یک کامیون "یونی ماگ 911" با پلاک فرانسه دیدم که در یکی از گاراژهای دیزل آباد تبریز توقف کرده بود، کنجکاو شدم و به طرف کامیون که یکی از تعمیرکارهای تبریزی در حال کار کردن روی آن بود رفتم و با صاحب فرانسوی اش صحبت کردم.
    فلیپ میگفت که عاشق مسافرت دور دنیا هستم و این کامیون که قسمت بار آن یک اتاق بسیار مجهز بود را 50 هزار یورو خریدم و با خانواده ام 8 ماه است که از پاریس بیرون آمده ام.
    در این 8 ماه کشور هایی مثل مراکش، مصر، عراق، ایتالیا و بیشتر کشورهای شرق اروپا را گشته ام اما مردمی به مهمانوازی و مهربانی ایرانیها ندیده ام.
    درباره مشکل کامیونش پرسیدم که گفت : در ترکیه کامیونم خراب شد و به یک مکانیکی رفتم ، برای حل مشکل کامیونم از من هزار یورو پول خواست ! مجبور شدم کامیون را کنار جاده پارک کنم با خانواده ام برای غذا خوردن و خریدن قطعه مورد نیاز رفتم تا شاید خودم تعمیرش کنم، متاسفانه قطعه مورد نظر را پیدا نکردم و نا امید پیش کامیون برگشتیم که در کمال تعجب دیدم درب اتاقک کامیونم باز شده و مقداری از وسائلم دزدیده شده!
    در همین حین یک کامیون ایرانی کنارم نگه داشت و راننده آن به همراه شاگردش که خیلی کم انگلیسی صحبت میکردند به کمکم آمدند و بعد از فهمیدن اشکال کامیون بدون هیچ حرفی آن را با قطعات یدکی که در کامیون خود داشتند به صورت موقت تعمیر کردند و تقاضای من برای گرفتن پول را رد کردند و حتی تا خود مرز هم ما را اسکورت کردند، من واقعا از آنها ممنون هستم
    فلیپ میگفت که از تبریز خیلی خوشم آمده و شهر بسیار زیبایی است.
    در مورد سفرش در ایران گفت که یک ماه در ایران هستم و قصد دارم همدان، اصفهان و شیراز را ببینم.
    در آخر وقتی که گفتم میخواهم عکست را در صفحه I Love Tabriz بگذارم، گفت که از طرف من از مردم ایران و تبریز تشکر کن و قول داد به محض دسترسی به اینترنت صفحه ما را لایک کند....

ما هم از طرف همه ایرانی ها به فلیپ میگوییم :
    Bonne chance Phillippe, passer un bon moment en Iran

منبع: facebook.com/pages/I-Love-Tabriz/198382620270164?directed_target_id=0

repa، Merjhoi، ••ÐêMōn•• و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. s.m.h.a

s.m.h.a رو به تو سجده میکنم , دری به کعبه باز نیست....

907
    5,123
    494
    مرسی جالب بود....:smile: