1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

جنیان

شروع موضوع توسط Sara skelet ‏Jan 3, 2012 در انجمن ماورا الطبیعه

 1. جنیان
  امروزه یکی از مسائلی که ذهن بشر را به خود مشغول کرده مساله ی موجودات غیر ارگانیک می باشد . جن یکی از این موجودات و علم اجنه یکی از عوامل خلق شده می باشد که ویژگی های خاض خود را دارد . اجنه موجوداتی لطیف می باشند که جنس انها از مارج یا اتش می باشد . طبق حدیث نبوی که فرمودند: جن جسمی است لطیف که به اجسام و شکل های مختلف خود را متمثل می کند حتی به صورت سگ و خوک که البته این حدیث نیاز به تفسیر دارد . جنیان دارای اراده وشعور می باشند و مانند انسان صاحب اراده و اختیار می باشد . جنیان به صورت اجتماعی و قبیله ای زندگی می کنند . انشا له ما سیع داریم که اطلاعاتی کامل که بر اساس تجربیات و علوم اسلامی برای خوانندگان محترم بیان کنیم . ما مباحث مربوط به جن را به صورت پست های مختلف بیان می کنیم . مطالب نقل شده کلیاتی در این مورد بود . وسلام علیکم برحمت الله و برکاته.  زندگی و مشخصات جن:

  همانطور که کفته شد جنیان از دود اتش غلیظ به نام مارج افریده شد اند ولی نه به این معنا که اتش باشند درست مانند انسان که از خاک افریده شده ولی الان مانند خاک نیست افریده شده از اتش یعنی اصالت وجودی انها از اتش است . جنیان چون از طبع اتشی هستند بسیار مغرور و متکبرند و بیش تر سیع می کنند انسان را سر کار بگذارند و اورا را به قول معروف تا لب چشمه می برند و تشنه بر می گردانند . جن ها چون مانند انسان دارای قوه ی تفکر و اختیار هستند پس لا جرم باید دین و عبادت هم داشته باشند . اجنه به طور کلی به دو گروه کافر و خدا پرست تقسیم می شوند . اجنه ی کافر به این معنایی که به یک انسان کافر می گوییند نیست بلکه اجنه ی کافر بسیار هم یه خداوند اعتقاد دارند که رئیس انها ابلیس است اما انها در مقابل خداوند عناد می ورزند و با او دشمنی می کنند به این دلیل به انها کافر می گوییند . مشخصه ی اجنه ی کافر چند چیز می باشد : بدنی با پوست و لباس سیاه ، بوی بد ، نوع چشم و نحوه ی حاضر شدن انها در مقابل انسان . یکی از دوستان ما که عمر خود را در علوم غریبه و احضار و تسخیر جن به سر برده تعریف می کرد زمانی که فرد در مندیل می نشیند اجنه به صورت های مهیب حیوانات و اژدها حاضر می شدن البته این مشخصه یک نشانه ی قطعی نیست زیرا در تسخیر دیده شده که اجنه ی مومن هم گاهی به صورت مهیب حاضر می شوند تا فرد را از تسخیر منصرف کنند . اجنه ی کافر بسیار دوست دارند که انسان را مسخره کند چون خود را از او بالاتر می داند . نحوه ی سر کار گذاشتن انها به صورت های مختلفی می باشد : در مواردی انسانهایی را که اعتقادات درستی ندارند یا افرادی را که به صورت ناخود اگاه انها را اذیت می کنند ( مانند ریختن اب جوش بدون بسم الله روی زمین ) را به اصطلاح جن زده می کنند و بلایی بر سر انها می اورند که از زندگی خود پشیمان شوند . یکبار بنده ی حقیر را بالای سر یکی از جن زدها فرستادند و ما هم چون از طرف یکی از بابا های اجنه ( به کسانی که در علم اجنه به بالاترین درجه ها می رسند را بابا میگوییند) به انجا رفتیم مریض زنی بود تقریبأ 60 ساله زمانی که ما نشستیم ناگهان لامپ بدون دست زدن به کلید خاموش و روشن می شد و ناگهان حال زن به هم خورد و حالتی مانند صرع به او دست داد و قسمت هایی از بدن او به صورت عجیبی به با لا و پائیین می رفت و ناگهان ان زن لال شد وقسمتی از بدن او کاملا فلج شد و هنگامی که ذکر گفته می شد سر خود را محکم به دیوار می کوبید غرض این که اینها سیع می کنند انسانی را که اشرف مخلوقات است را به بدترین نحو اذیت کنند . نوع دومی از اذیت اجنه به این صورت است که کسانی را که دوست دارند با عالم ماورا اتصال پیدا کنند را به صورت بسیار بدی اذیت کنند که قسمت دوم را در مطلبی جداگانه و مفصل بحث میکنیم . اجنه ی کافر علاقه ی عجیبی به رفتن به جسم انسان دارند و دوست دارند که تمام زندگی انسان را در تسلط خود بگیرند یک بنده خدایی که با انها ارتباط داشت می گفت که تازه به من اجازه داداند که تلفن همراه در دست بگیرم یا می گفت من بدون اجازه ی جن ها حتی به مهمانی هم نمی روم و به قول معروف اجنه ی کافر زندگی انسان را به نکبت می کشند .

  اجنه ی خدا پرست:

  اجنه ی خداپرست به اجنه ای می گوییند که دارای ادیان الهی باشند : یهودی ، مسیحی ، زردشت ، مسلمان . در بین اجنه ی مسلمان باز شیعه و سنی وجود دارند . اهل فن در اصطلاح کلی به تمام اجنه به غیر از شیعه کافر می گوییند چون اعتقاد دارند کسانی که حب علی را در قلب خود ندارند کافرند و فقط به اجنه ی شیعه لفظ مومن گفته می شود . اجنه ی مومن بیش تر با لباس سفید و سبز دیده شده اند . به دسته ای از این اجنه ی مومن سید یا علوی و به زنان انها علویه می گوییند که در کل به انها سادات جن گفته می شود . زمانی که ما از انها دلیل اطلاق لفظ سید را به انها می پرسیدیم نمی دادند ولی در این حد می دانیم که در هر قبیله از اجنه حداقل یک علوی و علویه پیدا می شود که در بین قبیله احترام انها از پادشاه هم بیش تر است . در مجالس زار زمانی که شیخ یک قبیله را احضارمی کنند اول سادات را حاضر می کنند بعد شیخ را به هر حال نشانی سادات در مردانشان بستن شال سبز و پوشیدن لباس سبز یا سفید و اطراف انها هاله ای از نور است و پوستی سفید و بسیار زیبا دارند .

  محل زندگی :

  اجنه را بر اساس محل زندگی انها به اجنه دی بحری (دریایی) ، ارضی (زمینی) ، سماعی( هوایی) و مهم تر از اینان موکل ستاد تقسیم می کنند . موکل ستاد به موکلی می گوییند که هم قدرت پرواز را دارد و هم موکل ارضی محسوب می شود و قدرت بسیار زیادی دارد . اما رسم و رسوم اجنه تابع محل زندگی انها نیست بلکه تابع دین و ادیان انهاست . دوستی داشتم که زمانی که به دریا می رفت دوستانش به داخل اب او را دعوت می کردند و راحت با انها در اب مکالمه و صحبت می کرد . امروزه یکی از مسائلی که ذهن بشر را به خود مشغول کرده مساله ی موجودات غیر ارگانیک می باشد . جن یکی از این موجودات و علم اجنه یکی از عوامل خلق شده می باشد که ویژگی های خاض خود را دارد . اجنه موجوداتی لطیف می باشند که جنس انها از مارج یا اتش می باشد . طبق حدیث نبوی که فرمودند: جن جسمی است لطیف که به اجسام و شکل های مختلف خود را متمثل می کند حتی به صورت سگ و خوک که البته این حدیث نیاز به تفسیر دارد . جنیان دارای اراده وشعور می باشند و مانند انسان صاحب اراده و اختیار می باشد . جنیان به صورت اجتماعی و قبیله ای زندگی می کنند . انشا له ما سیع داریم که اطلاعاتی کامل که بر اساس تجربیات و علوم اسلامی برای خوانندگان محترم بیان کنیم . ما مباحث مربوط به جن را به صورت پست های مختلف بیان می کنیم . مطالب نقل شده کلیاتی در این مورد بود .
   
  MahDiyaR Mjd و Admin از این پست تشکر کرده اند.