1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

توهین و قضاوت به راحتی آب خوردن!!!

شروع موضوع توسط ShekaMu º³¹ ‏Sep 5, 2014 در انجمن مذهبی

1. ShekaMu º³¹

ShekaMu º³¹ ᓅـاڪً בیــس لایـــᓅ

403
    1,309
    3,839

این جملات قصارو!!! تو یکی از سایتا دیدم که انگار در مورد چادری ها سوال شده جوابایی که مردم درباره چادریا دادن گذاشتم بخونید...من نسبت به این جوابا بی تفاوتم...آدما همیشه تر وخشک باهم میسوزونن برای من مهم نیس تو جامعه با چه دیدی به چادریا نگاه میکنن،"اصلا مقصد و مقصود خداست".

شاید توصیفات! پایین در مورد بعضی چادریا صدق کنه ولی این دلیل نمیشه این همه مورد توهین قرار بدن چادریارو....
    سوال:آیا همه دختران چادری بدهستند(سوالو توروخدا!!!)؟؟؟!
    جواب:
    من خودم چند بار ديدم بعضی از اين خانمهایی كه چادر دارن مي اومدن تو مغازه به راحتی دزدی ميكردن هر چی هم ميدزدين فرت ميزدن زيره چادرشونو ميرفتن به همين راحتی به همين خوشمزگی....
    ------------------------------
    يكی از دوستای خودم چادری بود كه اينهمه ادعاش ميشد كه من خوبم دستم حتی به يه پسر نخورده روزی 100 بار قسم ميخورد آخر سر فهميدم چه ناقلایی بوده...
    -------------------------------
    اما در مورد این دختر چادری ها:یکیشون تو دانشگاه ما بود که معلوم بود زورکی چادر سرش کرده بعد از دوستی با یکی چادرو که ورداشت که هیچ .... و....و.....
    --------------------------------
    یه دختر چادری رو میشناسم که پس ازدواج ؛ چادرشو گذاشت زمین و....
    -----------------------------
    از اون دخترچادریهای افراطی در مسئله حجاب بود در خوابگاه دخترانه که همه دختر بودیم باز بهمون گیر می داد و با دید طالبانیسم (رفتار طالبان افغانستان) با احکام اسلام برخورد می کرد از وقتی عاشق اون پسر دانشجویه شد به کلی خودشو باخت......
    هات ترین دختر دانشگاه ما چادریه . اون قدر هم هیزه که حد نداره اینقدر بهت نگاه میکنهکه آب میشی میری تو زمین . راه رفتنش هم عین سوپر مدلا ...
    یادمه دوتا اصفهانی بودن که تو شهر خودشون چادر سر میکردن اما تو تهران (البته بعد از چند روز) شدن داف . یه کرمانی هم بود که تو تهران چادری نبود اما تو شهر خودشون مجبور بود چادر سر کنه...
    چرا وقتی به خواستگاری میرن و میخوان بگن خوبه میگن چادریه....
    متاسفانه مشکل من و شمای چادری اینه که از دین فقط به ظاهرش چسبیدیم و اصل دین رو ول کردیم به امون خدا...
    خانواده مادری من چادری هستند ولی مرداشون چشم چران هستند برعکس خانواده پدری من با این مسائل میانه ای ندارن ولی من با مردهای خانواده پدری خیلی راحتم....
    بعضی از زنها وقتی در اداره می بینیشون انگار مادرزادی چادری بودن همینکه از قید و بند اداره رها می شن بیا و ببین....
    [​IMG]------------------------------
    چرا برخي زنان چادري جامعه ما نمي تونن با همه افراد جامعه ارتباط درستي برقرار كنن؟ مگر حجاب جز اين است كه ديد جنسيتي را از زن بردارد تا به راحتي در جامعه زندگي كند؟
    به نظر من خيلي از دختراي چادري هستن كه آبروي هرچي دختر چادريه بردن.چطوري؟اينطوري كه موهای رنگ شده شون ميذارن بيرون،آرايش بد ميكنن و لباس تنگ مي پوشن و گاها چادرشون را طوری رو شونه هاشون شل می کنن که هرمردی از روبرو اونا رو ببینه شل میشه میفهمید که چی میگم....
    توی زندگیم خیلی آدمها رو دیدم که انقدر چادرشون رو کیپ میگیرن که دماغشونم به زور پیداست نماز شبم میخونن ولی سی برابر اونا غیبت میکنن و کارای شبیه این....
    چرا بیشتر چادری ها از لحاظ اخلاقی مشکل دارن ؟؟؟؟ یعنی از زیر چادر هزار کار خلاف شرع انجام میدن...
    سلام من خودم مانتویی هستم اما چادر سر کردن رو دوست دارم و ازچادر سرکردن بعضی از چادریهام خیلی لذت میبرم اما بعضی از افراد تو پوشش چادر شخصیتشون عوض میشه و خودشون رو الهه میبینن که این از طرز نگاه و چهرشون کاملا مشخصه....
    خیلی ها رو می شناسم که خوبن ولی چادری نیستن. شما مردها باید چشماتونو بشورید و به زنها سکسی نگاه نکنید....
    متأسفانه درقم فقط پوشیدن چادر ملاک است و زیر چادر هرچی بپوشی و آرایش کنی اصلا مهم نیست و متآسفانه نهی ازمنکر هم دیگر اجرا نمیشود. یعنی کسی جرات نمی کند. کاش خیلی از خانمهای قمی چادری نبودند اما باحجاب بودند. اگه برای زیارت تشریف بیاورید حتما متوجه این موضوع می شوید...
    خیلی از زنهای بدکاره هستن که زیر چادر همه نوع فساد میکنن...
    ----------------------------
    من کلی دوست دختر دارم از این چادریها همدارم...
    انگار چادرشو نمی شوره کنارش که وایستاده بودم بوش اذیتم می کرد...
    من هم زنهای چادری دیدم که از صد تا مانتوییبدتر مردا رو تحریک میکنن...
    دیگه الان انقدر بد شده که همه چادر رو عفت زنمیدونن هر چی مانتویی و بد حجاب رو خرابمیدونن...
    چادرالان شده وسیله تفاخر ؛ مدل روز با قیمت بالا ؛ حالا بیا پزشو جمع کن...

هعععععععععععععععععععععع:smile:

stranger، $$h@mid$$، ثمـــــــــینم ツ و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  2. meshkat1371

meshkat1371 بانوی آبی آبان و آسمانツ

950
    4,529
    15,164
    تمامی جوونای متفکر جامعه ی ما این رو شنیدن که می گن اسلام رو باید با اسلام مقایسه کرد نه این که از رفتار مسلمان درباره ی اسلام قضاوت کرد.متأسفانه خیلی از این نظرا راسته.ولی این دلیل نمی شه که اگه چادری بد رفتار می کنه،چادر هم بده و همه ی چادریا بد هستن.این سؤال مشخصه که به دنباله اش سؤال هایی درباره ی اصل حجاب هم خواهد داشت.من خودم چادری هستم چون می پسندم و واسم افتخاره.ولی حرمت چادر و هویت ایرانی شیعه بودنم همیشه بهم یادآوری می کنه که خودم رو واسه دیگران تزیین نکنم و با رفتار ناپسند باعث نشم دیگران درباره ی چادرم فکر بد داشته باشن و از طرفی چادری بودن واقعی خوش اخلاقی و دوستی نسبت به همه ایجاد می کنه.البته دارم می گم"چادری بودن واقعی".من به تیپ همه احترام می ذارم.گرچه همه ی اینایی که این نظرا رو گذاشتن،واقعا منظور بدی نداشتن و بنده های خدا،با دیدن بدرفتاریا دچار سوء تفاهم شدن.که اگه اینا یه روزی یه چادری واقعی رو ببینن قطعا نظرشون کمی ملایم تر خواهد شد.باز هم می گم مشکل اصلی اینه که اسلام رو با اسلام مقایسه نمی کنیم.بلکه از روی رفتار مسلمون قضاوت می کنیم.کمی با خودمون فکر کنیم و ببینیم واقعا حقیقت چیه که این همه تو دنیا سر حجاب بحثه و مدام باهاش مقابله می شه؟به خاطر دزدی خلافکارها با پوشش چادر؟؟!!به خاطر چشم ناپاک بعضی چادریا؟؟!!این رفتارهای زشت و مخالف عرف و شرع،مربوط به ذات و شخصیت اون فرده نه مربوط به چادرش.اون شخص چون می دونه این چادر ارزشمنده،می خواد خلافکاریاش رو با چادر پنهان کنه.من کاملا مخالفم که چادر رو در بعضی جاها اجباری می کنن و این طوری باعث می شن عده ای از افراد این طوری به ارزش چادر خدشه وارد کنن.
    این انجمن پر از بچه های بامرامیه که ممکنه از دید هرکدوم معنای حجاب متفاوت باشه.ولی آیا ایم موضوع باعث شده علاقه و دوستی بین ما کم یا زیاد بشه؟؟!!
    قطعا این طور نیست.در دینمون چادر اجبار نیست.فقط حجاب برتره البته به وقتی که رفتار اونی که این ارزش رو به سر کرده،متناسب با مقام این ارزش باشه.
    من به همه ی نظردهندگان حق می دم.چون می دونم اونا چادریای بد دیدن و درباره شون نظر دادن.نه این که با ارزش چادر مخالف باشن.
    سپاس

red lady، stranger، $$h@mid$$ و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  3. ShekaMu º³¹

ShekaMu º³¹ ᓅـاڪً בیــس لایـــᓅ

403
    1,309
    3,839
    تشکر و قدر دانی از شما ، دقیقا دارید حرف دله بنده رو میزنید
    حرف حساب جواب نداره ، خیلی ممنون بابت ارسال کوبنده شما :22:

stranger از این پست تشکر کرده است.