• این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

    مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

    عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

تغییر آیین نامه دانشگاه ها

  • شروع کننده موضوع Admin
  • تاریخ شروع

Admin

ديوانگى ها از آمدنِ تو شروع شد ...
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
ارسال ها
13,105
لایک ها
26,598
سن
26
محل سکونت
میانه
#1
معاون امور دانشجویی وزارت علوم ، تحقیقات وفناوری از تغییر در آیین نامه ارتقای اعضای هیات علمی دانشگاه ها خبر داد و گفت: در آیین نامه جدید تحقیقات کاربردی، رضایت دانشجویان و فعالیت های فرهنگی اعضای هیئت علمی مورد توجه قرار گرفته است.

به نقل ازنیوفان، محمود ملاباشی در نشست تخصصی واکاوی دستاوردهای علمی پژوهشی اظهار داشت: در این آیین نامه به تحقیقات کاربردی به ویژه تحقیقاتی که به مقالات علمی تبدیل می شوند، توجه ویژه ای شده است .
وی افزود: از آنجا که اعضای هیئت علمی باید بتوانند در کلاس ها حق مطلب را ادا کنند و به خوبی تدریس کنند بنابراین رضایت دانشجویان نیز در ارتقای اعضای هیئت علمی نقش دارد.
معاون امور دانشجویی وزارت علوم یادآور شد : بر اساس آیین نامه جدید ارتقای اعضای هیئت علمی ها، فعالیتهای فرهنگی، تربیتی و اجتماعی استادان در ارتقای رتبه آنان لحاظ خواهد شد.
ملاباشی اظهار داشت: اجرای این آیین نامه مزیت هایی مانند تاثیر گذاری اساتید دانشگاه در مسایل فرهنگی جامعه و همچنین بهره مندی دانشجویان از توانمندی های اساتید در زمینه های فرهنگی و اجتماعی به دنبال دارد.
معاون امور دانشجویی وزارت علوم در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد : درحال حاضر دوره تحصیلات تکمیلی پژوهشی ایجاد شده است که در این دوره ها تلاش می شود معضلات بخش صنعت حل شود. دوره های کارشناسی ارشد و دکترای پژوهشی به شرطی پایان می یابد که حامی پایان نامه های آن ها مشتریانی از بخش صنعت، وزارت علوم و دیگر بخش ها باشد و این مراکز پایان نامه های دانشجویان را با عنوان طرح های پژوهشی خریداری کند.
به گفته وی امسال ۲۰۰ پرونده معضلات وزارت نیرو به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارایه و مقرر شده است که با انجام پایان نامه های دانشجویی این معضلات بررسی شوند و راهکارهای علمی برای آن ها ارائه شود .
وی افزود: با این کار توسعه پژوهش دانشجویی همزمان با طی دوران تحصیلی انجام می شود تا علاوه بر حل معضلات بخش صنعت ، امید به آینده شغلی برای دانشجویان محقق شود.
نشست تخصصی واکاوی دستاوردهای علمی پژوهشی سه شنبه شب در مرکز اسناد و پژوهش های ریاست جمهوری برگزار شد .

 
بالا