1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

تصویر نگاری متهم احتمالي اسيدپاشی

شروع موضوع توسط Admin ‏Oct 29, 2014 در انجمن اخبار اجتماعی

 1. Admin

  Admin ديوانگى ها از آمدنِ تو شروع شد ... عضو کادر مدیریت مدیر کل سایت

  13,104
  26,952
  74,067
  فرمانده ناجا در باره انتشار تصويري از متهم احتمالي اسيدپاشي تصريح کرد: با مشخصاتي که قربانيان و يا آنهايي که در معرض تهديد قرار گرفته بودند، از متهم تصويري ترسيم و تصوير نگاري کرده و آن را بررسي مي کنيم. اين عکس‌ها تنها به عنوان سرنخ‌ هستند و ما فعلا نمي‌توانيم در اين خصوص مطلبي را قطعي اعلام کنيم چرا که متهم در همه جا با چهره باز ديده نشده است و ما تمام سرنخ‌ها را دنبال مي‌کنيم و اميدواريم به زودي به نتيجه برسيم.

  به گزارش «تابناک»، سردار اسماعيل احمدي‌مقدم در حاشيه همايش پدافند غيرعامل در جمع خبرنگاران درباره آخرين اقدامات صورت گرفته در ناجا در راستاي پدافند غيرعامل، اظهار داشت: خوشبختانه ما توانسته‌ايم ادبيات پدافند غيرعامل را در نيروي انتظامي در قالب فعاليت‌هاي خود بومي‌سازي کنيم براي مثال در پاسگاه‌هاي مرزي سعي کرديم بطوري غني سازي کنيم که در مواقع بحران کمترين آسيب به نيروها وارد شود.

  وي ادامه داد: اين پاسگاه‌ها بايد از نظر موقعيت، نقشه، مصالح و سيستم‌هاي هشدار‌دهنده ايمني در سطح بالايي باشند؛ همچنين در شهرها نيز اگر حوادث طبيعي و غيرطبيعي رخ داد نبايد کلانتري ما اولين جايي باشد که امداد‌خواه باشد، بايد شرايطي وجود داشته باشد که اگر بحراني به وجود آمد اين واحد بتواند توانمند بوده و اين مسئله به طور کامل متناسب با اولويت‌ها ما عملياتي شده است.

  فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: البته برنامه هاي پدافندي ما متناسب با اولويت ها است و در اين خصوص تهران را در اولويت قرار داده ايم؛ اگر سوخت و يا برق قطع شد و يا زلزله‌اي اتفاق افتاد ابزارهايي وجود داشته باشد که بتوانيم آمادگي خود را تضمين کنيم، لذا برنامه مفصلي انجام شده است البته همه اينها در ابتداي راه قرار دارد.

  احمدي‌مقدم تأکيد کرد: در حوزه سايبري و ايمن‌سازي سامانه‌هاي وسيعي که در اختيار داريم و ايمني‌سازي در مقابل هکر‌ها و مشکلاتي که در سازمان‌ها به وجود خواهد آمد، تضمين بخش سوخت و انرژي دستگاه‌ها و حوزه‌هاي مختلف ديگر که شامل 50 عنوان مي‌شود و در نيروي انتظامي اقداماتي صورت گرفته شده است و يا در ابتداي راه قرار داريم؛ پدافند غيرعامل خوشبختانه امروز به متن فعاليت‌هاي ما وارد شده است و گستره مطلوبي در کشور پيدا کرده است.

  وي در پاسخ به سوال ديگري در خصوص آخرين تحقيقات مرتبط با حوادث اسيد‌پاشي در اصفهان نيز گفت: همچنان در حال بررسي موضوع و سرنخ‌ها هستيم و هنوز به نتيجه قطعي نرسيده‌ايم.

  فرمانده نيروي انتظامي در پاسخ به سئوالي درباره دستگيري مظنوناني در خصوص اين حادثه افزود: اگر کسي دستگير شود و اعتراف کند و ما در اين باره به قطعيت برسيم حتما به سرعت به رسانه‌ها و افکار عمومي اطلاع رساني مي کنيم؛ ممکن است از هر کسي به موجب‌ ظن و گمان تحقيقاتي صورت بگيرد اما به معناي اين نيست که اين افراد عامل اسيدپاشي هستند.

  فرمانده نيروي انتظامي در پاسخ به سوال ديگري در خصوص وقوع اسيدپاشي در شهرهاي ديگر از جمله تهران نيز گفت: ما در هيچ شهر ديگري چنين حادثه‌اي نداشتيم، در تهران نيز يک نفر اقدام به تهديداتي در اين رابطه کرده بود که دستگير شد. متأسفانه افرادي با انگيزه شوخي، ماجراجويي، آزار و اذيت و آب به آسياب دشمن ريختن، خيال مي ‌کنند که مي‌توانند فضاي ناامني را در کشور ايجاد کنند.

  اين مقام ارشد انتظامي ادامه داد: ما حتي در اصفهان حادثه‌اي داشتيم که خانمي ادعا کرده بود مورد اسيد‌پاشي قرار گرفته، اما پس از تحقيقات از وي مشخص شد، مايع شوينده توسط اين فرد به روي خودش ريخته شده اما اين خانم براي جلب نظر ديگران و هياهو راه انداختن ادعاي اسيدپاشي کرده بود. اين مسئله انقدر پيچيده نيست که با انجام دادن دو سه حادثه در اصفهان کل مردم احساس ناامني کنند.

  احمدي‌مقدم گفت: ما در اصفهان فضا را تحت کنترل خود داريم تا حادثه ديگري اتفاق نيفتد و با قوت نيز به دنبال کشف مسئله هستيم اما منتظريم تا پرونده به پايان خود برسد.

  وي در پاسخ به سئوال ديگري درباره برخي آب‌پاشي‌ها در تهران که به قصد آزار و اذيت انجام مي‌شود نيز گفت: اين مسئله نيز در قالب همان بحث قرار مي‌گيرد که برخي با ايجاد هياهو به دنبال ايجاد ناامني در جامعه هستند.

  فرمانده ناجا در خصوص فراخوان تجمعات در واکنش به اسيدپاشي در اصفهان نيز گفت: هر تجمعي بايد با مجوز قانوني باشد و پليس به هيچ وجه اجازه تجمع غيرقانوني را نمي‌دهد البته تمام اين تلاش‌ها منشاء واحد دارد که به دنبال ترويج فضاي ناامني در کشور هستند. خوشبختانه هيچکدام از اين فراخوان‌ها با اقبال چنداني روبرو نشده است.
  [​IMG]
   
  جیگولی، M.G.Captain، ѕαмα و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
 2. Admin

  Admin ديوانگى ها از آمدنِ تو شروع شد ... عضو کادر مدیریت مدیر کل سایت

  13,104
  26,952
  74,067
  جیگولی، M.G.Captain و ♕ مـــــ☽ــــــاه بانــــو ♕ از این ارسال تشکر کرده اند.
 3. خسته نباشن با این نظریاتشون
  بعضیا هنوز واقعا نفهمیدن چه اتفاقاتی افتاده.
  چهارتا عکس دیدن با چهارتا خبر تلخ و اشک اور. امان از اون زمانی که واسه خودشون اتفاق بیفته