1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

  مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

  عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

تصمیمات 8 قدرت اقتصادی جهان/ دیگر نمی‌شود از مالیات فرار کرد

شروع موضوع توسط hossein45 ‏Jun 21, 2013 در انجمن اخبار اقتصادی

 1. hossein45

  hossein45 حــــســــيـــــن 45

  247
  209
  255
  اقتصاد > جهان - 8 قدرت اقتصادی جهان به توافقات مهمی برای تغییر در اقتصاد جهانی دست یافتند.
  [​IMG]
  به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از

  برای مشاهده لینک ها لطفا ثبت نام کنید و یا اگر حساب کاربری دارید وارد شوید

  ن، در جریان نشست گروه 8 که روزهای دوشنبه و سه شنبه در لاف‌ارن، در ایرلند شمالی برگزار شد، اعضاء به نتایج مثبتی برای حل چالش‌های اقتصادی دست یافتند. در جریان نشست گروه 8 اعضای پیرامون تحولات سوریه و ایران نیز مذاکره کردند، اما در گزارش حاضر تنها توافقات اقتصادی را می‌خوانید:
  فرار مالیاتی
  اعضاء بر این مسئله توافق کردند که با ایجاد امکان تبادل اطلاعات مالیاتی به صورت اتوماتیک مانع از خروج سرمایه‌ها از کشورشان شوند، اما با این حال هیچ راهکاری برای عملی کردن آن اتخاذ نشد. اتحادیه اروپا پیشتر تلاش کرده بود که سیستم تبادل اطلاعات اقتصادی در بانکها براساس قانون "فاتکا" که در آمریکا اجرا شده بود را عملی کند، اما این پروژه توسط اتریش پذیرفته نشد.
  برخی از کشورها از جمله انگلستان، ایالات متحده آمریکا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، روسیه و کانادا بر این مسئله توافق کردند که قوانین و مقرراتی که زمینه‌های فرار مالیاتی را فراهم می‌کند، تغییر یابد.
  جرج اوسبورن، وزیر دارایی انگلستان پیشتر یادآور شده بود که:"می‌خواهیم مطمئن باشیم که بسیاری از شرکت‌های بین المللی که ماهیت و هویت آنها مشخص است، سهم مالیاتی‌شان را پرداخت می‌کنند" این در حالیست که مباحث و نتایج گروه 8 پیرامون فرار مالیاتی می‌تواند به منافع بسیاری از کشورهای که جاذبه‌های مالیاتی دارند(یعنی پرداخت مالیات در آنها کم است) صدمه بزند.
  رشد اقتصادی
  8 اقتصاد صنعتی جهان بر این مسئله توافق کردند که با جدیت بیشتری برای احیای رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال تلاش کنند. در بیانیۀ پایانی گروه 8 همچنین آمده است: "تلاش برای احیای رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال اولویت اول ماست. امیدواریم بتوانیم با حمایت از رشد جهانی و افزایش تقاضا از همۀ منابع و راههای موجود حمایت کنیم " گفتنی است در چهارچوب نتایج آخرین نشست گروه 7 و گروه 20 به همراه صندوق بین المللی پول، گروه 8 بر ایجاد انعطاف به منظور کاهش کسر بودجه و افزایش رشد اقتصادی کشورها تأکید کردند. در بیانیه پایانی گروه 8 همچنین آمده است: سیاست پولی باید با ایجاد انعطاف در قیمت‌ها به رشد اقتصادی کمک کند.
  تجارت و شراکت
  تجارت یکی از مهمترین محورهای مذاکره میان اعضای گروه 8 بود. این مسئله بیش از همه در سایۀ توافقات پیشین صورت گرفته به منظور ایجاد منطقۀ آزاد تجاری میان اتحادیه اروپا با کانادا و ایالات متحده آمریکا بود. اعضای حاضر در نشست با تأکید مجدد بر توافقات فراآتلانتیکی و گسترش روابط میان کشورهای ساحل اقیانوس اطلس پذیرفتند که قراردادهای مذکور را در جریان نشست(ماه دسامبر) وزرا در سازمان تجارت جهانی در بالی منعقد کنند. این توافقات می‌تواند سطح درآمدهای تکمیلی در اقتصاد جهانی را به 1000 میلیارد دلار برساند.