1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

تریبون آزاد هفته سوم (موضوع : نسل دهه هفتادی ها و مشکلاتشون)

شروع موضوع توسط New_Sense ‏Apr 25, 2015 در انجمن تریبون آزاد

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.
  1. Jud/Abbot

Jud/Abbot دختر همیشه خندون

10,718
    18,011
    48,955
    واگ اموزش تو هفتادیا بود خیلی خوب میشد اموزش مقدمه هر چیزی اما میخام یک چیز جالب بگم تو تابستون با چندنفر اساتید وچندتا دانشجو توپزوهشکده علوم اجتماعی یک تحقیق کلی کردیم درباری نسل کی روی نسل خاصی مدنظربود اما به چندتاچیز جالب رسیدیم البته درحد نظریه پدرمادری نسلای قبل مثلن شصتی (شصتی مثال میزنم چن به نسل ما نزدیک تر) اکثرن متولد ده 40بودن اکثر زنایی بودن که شجاع بود شجاعت توشون بود وتوتاریخ نمونه های زیادی دیدیم اینا تونسته بودن پسرایی شجاع به باربیارن همون پسرایی که رفتن جنگ اگ گفتم پسرچون تریبت پسر ازمادر واولین زنی که توزندگیش میبنه مادرش وخیلی چیزااا ازرفتارش توش میمونه وباعث میشهدیدش دراینده نسبت به زنااین طورشه وهمین طربرعکس وپدرایی ده 40ایی مردایی بودن واقعن سختی پذیرفته بودن وسختی های کامل چشیده بودن تو طبقات حاکم طبقات قشر فقیر چون به نوعی حالت ارباب حاکم بود یادگرفته بودن چشم بگن قانع بشن وایناتونستن دخترایی تریبت کنن با سختی بسازن قانع باشن واکثردخترای شصتی این طوربودن

2. Jud/Abbot

10,718
    18,011
    48,955
    اما درمورد هفتادیا خومااکثرن پدر مادر متولد ده پنچاهن اکثرن دختر ده پنچاهی کیابودن دخترایی که تو یک تحول بزرگ تحول عصرجدید توایران وفراموش کردن افکار عقاید قبلی وپذیرفتن خیلی چیزا دیگ این دخترا بعدشم که جنگ بود ازنظرم نتوستن اون طور که باید نباید افکاراشونوبگن اون طور که دلشون میخاد زندگی کن وتو یک دوری پراشوب پاسترس بودن اینا شدن مادر پسرای هفتادی همون پسری که میخاد داد بزنه منم هستم منم افکارعقایددارم امااکثرن با پرخاشگری پراسترس اینا پسرای همون مادرین که مادرشون تو نوجوانی بلوغغغغغ یادگرفت باید سکوت کنه

Goln@r از این پست تشکر کرده است.
  3. Jud/Abbot

10,718
    18,011
    48,955
    اما درمورد هفتادیا خومااکثرن پدر مادر متولد ده پنچاهن اکثرن دختر ده پنچاهی کیابودن دخترایی که تو یک تحول بزرگ تحول عصرجدید توایران وفراموش کردن افکار عقاید قبلی وپذیرفتن خیلی چیزا دیگ این دخترا بعدشم که جنگ بود ازنظرم نتوستن اون طور که باید نباید افکاراشونوبگن اون طور که دلشون میخاد زندگی کن وتو یک دوری پراشوب پاسترس بودن اینا شدن مادر پسرای هفتادی همون پسری که میخاد داد بزنه منم هستم منم افکارعقایددارم امااکثرن با پرخاشگری پراسترس اینا پسرای همون مادرین که مادرشون تو نوجوانی بلوغغغغغ یادگرفت باید سکوت کنه

4. Jud/Abbot

10,718
    18,011
    48,955
    اما درمورد هفتادیا خومااکثرن پدر مادر متولد ده پنچاهن اکثرن دختر ده پنچاهی کیابودن دخترایی که تو یک تحول بزرگ تحول عصرجدید توایران وفراموش کردن افکار عقاید قبلی وپذیرفتن خیلی چیزا دیگ این دخترا بعدشم که جنگ بود ازنظرم نتوستن اون طور که باید نباید افکاراشونوبگن اون طور که دلشون میخاد زندگی کن وتو یک دوری پراشوب پاسترس بودن اینا شدن مادر پسرای هفتادی همون پسری که میخاد داد بزنه منم هستم منم افکارعقایددارم امااکثرن با پرخاشگری پراسترس اینا پسرای همون مادرین که مادرشون تو نوجوانی بلوغغغغغ یادگرفت باید سکوت کنه پسرمادری که مادرش داشت اموخته قلبیاشو یاد میگرفت یهو عوض شد همه چیز وشروع کردن تقلید کردن راه روش جدیداموختن وشناختن خودش عین فرزنداشون که دارن تقلید میکننننننن ومیخان به خودباوری برسن چیزی که اکثرمادرشون دنبالشون بودن

5. Jud/Abbot

10,718
    18,011
    48,955
    مردای ده پنچاه تاحدود زیادی عین دختراش تویک شب باید خیلی چیزارو فراموش میکردن وچیزای جدید بدون اینکه بفهمن ایااصلن این اموخته ها بااونا جور درمیاد یانه مردایی که یادگرفتن احساس مردانه بودنشو قایم کن کارکن وتودلشون داد بزن منم مردممممم اما این احساسات قایم کن وتوعرض یکشبه مردشن اینا الان شدن پدر دخترایی که دخترا وقعان زن بودن بلدنیستن احساس میکن خیلی میفهمن احساسات نرم لطیف دخترونش تواهنگ رپ خالی میکننننننن اینااکثر نظریات خودم وتحقیق بود که گفتم

6. Jud/Abbot

10,718
    18,011
    48,955
    به نظرت مشکل بچه ها لوس

7. Goln@r

Goln@r هیچ....

2,983
    5,827
    12,663
    خب ببین به نظر من این انتخاب پدر و مادر هاست که بفهمن یا نه!
    همه ی ما این مراحل رو طی می کنیم و قبل تر از ما هم طی کردن اما خب به سبک های متفاوت ولی خب غریزه ی انسان بودنشون که فرق نمی کرده!
    یعنی پدر و مادر ها می تونن بهترین راهنما و بهترین مشاور و بهترین دوست بچه هاشون باشن اما برعکس انتخاب می کنن که مقابل اونا قرار بگیرن و بجنگن، چون باز خودشون تو خونه ای بزرگ شدن که مقابلشون قرار گرفته ان و باهاشون جنگیده شده...
    ولی خب اگه دقت کنی نسل به نسل ذهن ها باز تر میشه و بیشتر ساد میگیرن؛
    اینکه میان و میگن : من میگم پس باید بشه؛ و یا با داد و بیداد و اصرار که : من به صلاح تو حرف می زنم
    خب اینا هیچ وقت جواب نمیده...
    خیلی راحت می تونن روش های متفاوت رو انتخاب کنن اما به طور معمول فکر می کنم همه بهترین روش و آسون ترینش رو یعنی جبر رو ترجیح میدن...

یه چیزی سربازی خیلی طولانی شده؛ دو سال خیلی زیاده...
    من خودم سخت معتقدم که پسر ها باید برن سربازی به خصوص الان و با این وضع پیش اومده ؛ اما خب... شرایطی رو هم دیدم که فقط تباه کردن زندگی هست!
    خیلی جالبه اگه با این دید بهش نگاه کنیم. با رفتن به سربازی زندگی شون عملا برای دو سال تباه میشه و عقب می افتن پسر ها!
    ،
    ولی دختر ها تو این دو سال فرصت پیشرفت زیادی رو دارن...
    می تونه ضرر زیادی برسونه

Jud/Abbot از این پست تشکر کرده است.
  8. Sαяαb

Sαяαb بــایــد از ســمت خــدا معــجزه نــازل بــشــود... همراه انجمن

5,786
    16,110
    86,575
    ببین اجی کاملا با حرفت مخالفم!2سال خیلی زیاده!!من کاملا با سربازی رفتن پسرا مخالفم یعنی چی؟؟2سال از بهترین سالای عمرشون به هدر میره وقتی هم بعداز سربازیشون میان خودشونو پیدا کنن میبینین کلی وقت از دست دادن!
    درمورد اعتقاداتم باید بگم دوره ماها جوری شده که تا قبل از این که بری دانشگاه حرفت اصلا مهم نیست تا قبلش فقط باید به فکر درست باشی!!این درسه که مهمه!!واس همینه که ماها با اعتقادات خودمون بزرگ میشیم حالا چ درست چ غلط و تازه اون موقع که به قول خودت میریم دانشگاه یا سرکار غلط درستیتیشو میفهمیم!اونجاست که خیلی چیزایی رو که قبل از ورود به اون عرصه باید یاد میگرفتیمو یاد میگیریم!

9. Jud/Abbot

10,718
    18,011
    48,955
    پسرا بایدد برن سربازی اصلن عمر هدر دادن نیست برو ازکسایی که رفتن سربازی ونفتن سربازی بین وضع کدوم بهتر هرکی رفته قدر خانوداهشو وخیلی چیزای دیگ رو بهتر میفهمه اگ دید نسبت به دانشگاه اینه اصلن دانشگاه نری بهتر نمیدونم چرا خیلیا دانشگاه رفتنو همه چیز میدونن فکرمیکن دانشگاه یعنی چییییی دانشگاه بخشی از زندگی نه کل زندگی

Sαяαb از این پست تشکر کرده است.
  10. Jud/Abbot

10,718
    18,011
    48,955
    گلنار جان هیچ عمر هدر دادن نیست پسرا واقعان تو سربازی پیشرفت میکن خیلی جالب مادخترا ان قدر که به فکر پسرایم اونا نیستن کاش پسراان قدر به فکرمابودن چیزیی که مادخترریک قرن داریم بها میدیم به مردها

11. Jud/Abbot

10,718
    18,011
    48,955
    اکثر پدر ومادر به قول خودت جبر انتخاب میکن وبعضی موارد نه اگه پدر مادر هرکسی اول دوست اون فرد باشه سپس پدر یامادرش خیلی چیزا حل میشه چون فرد همیشه احساس ارامش خاصی داره وهروقت خطا کنه نمیترسه از داد تنبیه چون میدونه یک رفیقی داره که میتونه بهش بگه ورفیقش بجای داد دعوا راهنمایی ش کنه وازهمه مهم تر سرزنش نکنه یا فردهمیشه احساسارامش داره چون هرجا ناراحت بشه میدونه پدر مادری داره که باهاش درد دل کنه

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.