1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

تریبون آزاد هفته سوم (موضوع : نسل دهه هفتادی ها و مشکلاتشون)

شروع موضوع توسط New_Sense ‏Apr 25, 2015 در انجمن تریبون آزاد

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.
  1. زمان قدیم کسی اگه سنتی فکر میکرد خب خودشم قبول داشت ولی الان
    همه ادعا دارن ما مدرنیم ما روشن فکریم ما توی قرن بیست و یکمیم
    ولی پایه ی فکرشون قدیمی و سنتیه روی باور های خودشون یه سری باورای دیگه رو به طور نادرست ساختن
    فقط میخان بگن ما قدیمی یا ا.م.ل نیستیم در حالی که عقایدشون فقط در ظاهر متفاوته ادعای دموکراسی دارن ولی معنای دمووکراسی رو درک نکردن

Goln@r از این پست تشکر کرده است.
  2. Earthian

Earthian Earthian And Earthiana

558
    3,297
    6,695
    به نظر من هیچ مشکلی به جز امیر تتلو نداریم
    اکثر مشکلاتی که میگین یا خیلی لوسه یا بهونست!

simid، Goln@r و farshid73 از این ارسال تشکر کرده اند.
  3. Goln@r

Goln@r هیچ....

2,983
    5,827
    12,663
    خب اون که مشکل همه ی نسل هاست... جدی باش
    ، نه بهونه نیست بچه ها راست میگن
    بیشترین چیزی که ما میبینیم اختلافه؛
    ،
    من خودم متولد 75 ام و روی یه مرز قرار دارم؛ خود هفتادی ها هم خیلی وقت ها نمی تونن هم رو درک کنن. خب ما الان از نظر زمانی اکثرمون تو سن نوجوانی و جوانی هستیم که خب این سن کلا برای همه مشکل سازه؛ هم از نظر زیستی و هم از نظر غیرزیستی...
    این تفاوت هایی که پیش میاد و این رفتار هایی که از ما ها دیده میشه خب طبیعی هست تا بیایم خودمون رو پیدا کنیم زمان می بره و باید تجربه کنیم،
    شاید بتونیم بگیم جامعه ی محدود ما یه مشکل بزرگ می تونه باشه؛ لطفا برداشت اشتباه نکنین... جامعه ی بسته؛ توی دنیای اطراف ما یه عالمه چیز هست که میشه دید و ازش یاد گرفت یه عالمه چیز برای تجربه وجود داره که خیلی هاش بین خود مردم ما ناپسند هست؛ میشه هم گفت اختلاف سلیقه ولی من بیشتر میذارم پای اینکه بزرگ تر ها فکر نمی کنن که ما کوچیکیم؛
    یه جمله ی معروف هست که نمی دونم مال کیه:
    teens are most misunderstood ones, they treat us like children and expect us to be adults.
    خب دهه ی هفتاد هم همه الان نوجوانیم دیگه؛ یا حالا جوان...
    خب کسایی که توی 70-73 به دنیا اومدن خب الان اون قدر بزرگ هستن که با زندگی واقعی رو به رو بشن؛
    اما بقیه هنوز دارن مراحل اولیه ی ورود به اجتماع رو می طی می کنن...
    پس مسعله ی اول اینه که ما کوچیکیم....
    (من باز یه عالمه قاطی پاتی گفتم ببخشید)
    ،
    خب بعد هم به نظر من اینه که می خوایم همه چیز رو تجربه کنیم اما نمی تونیم. این رشد ماست... یعنی اینجوری نیست که بگیم جو زده شدن و این جور چیز ها؛
    مادر بزرگم می گه: وقتی که مامان بابا های شما به دنیا اومدن چشم هاشون بسته بود تا بیاد باز بشه دو سه روز طول می کشید ولی شما ها! همین که بغلتون میگیرم چشم هاتون دو دو می زنه،
    خب اولین چیزی که نقش می بنده تو سر آدم اینه که : مگه بچه گربه ان مامان بابا های ما :279:
    ولی خب در واقع این داره خیلی راحت تفاوت رو توضیح میده البته به زبون یه فرد از دهه ی 30،

اینکه ما با مساعل زود تر رو به رو میشیم؛ چون دنیا کوچیک شده؛ الان مثلا پرواز از اینجا تا یه کشور اروپایی چه قدر طول می کشه؟ شاید زمانی که پدر و مادر های ما همسن الان ما بودن سفر یه سفر داخل کشوری شاید دو سه برابر این مسافرت خارجی براشون زمان می برد؛ به همین نسبت همه چیز سریع اتفاق می افته
    اینکه یه آدم از نسل های قبل وارد اجتماع بشه با جنس مخالفش بر خورد کنه پروسه ی طولانی تری داشته تا ما که خب... سریع باهم آشنا میشیم...
    این به نظر من مشکل نیست...
    مشکل اینه که قبلی های ما نمی تونن این کم شدن فاصله رو درک کنن.. شاید..

MR.Nimasr، New_Sense و Sαяαb از این ارسال تشکر کرده اند.
  4. Sαяαb

Sαяαb بــایــد از ســمت خــدا معــجزه نــازل بــشــود... همراه انجمن

5,786
    16,111
    86,576
    سلام
    مشکل دهه هفتادیا؟خـــــــــــــــــــــــــــــب از کجاش بگم دقیقا؟!!
    اگه با یه دید کلی به قضیه نگا کنیم متوجه میشیم که دلیل همه این مشکلات متفاوت بودن درک ما و خونوادهامون از مسائله!یعنی چی؟؟خب منه هفتادوهشتی نظرم درمورد خیلی چیزا قطعا با یه دهه پنجایی کاملا متفاوته!این تفاوت ها باعث میشه که مشکلاتی پیش بیاد...:16:

5. New_Sense

New_Sense یاد کن گاهی ما را در تنهایی خود ... همراه انجمن

3,513
    11,263
    31,431
    بحث پیرامون دهه هفتادی ها جالب شد . از کامنت هایی که دیدم بیشتر دوستان متفق القول نظرشون این بوده که خانواده هاشون درکشون نمیکنن و خب این مساله ای هست که باید عرض کنم واسه بچه های دهه 60 تی هم بود با این تفاوت که دهه 60 دی ها دنیای بچگی رو با واقعیت سپری کردن و دهه هفتادی ها بچگی و تینیجری رو با واقعیت سپری نمیکنن دنیای اینترنت و دنیای مجازی که همه ارتباطا رو محدود کرده به این حالت که 2 تا دوست دهه هفتادی واسه دیدن هم حاضر نیستن تایمی رو در خارج از خونه بزارن و سعی میکنن اولویت به آنلاین صحبت کردن و تل یا اس مس یا چیزای دیگه بزارن .

هرچند در مورد این مبحث دهه هفتادی بنده به قولی نباید شرکت کنم چون دهه 60دی هستم و خیلی از روحیات دوستان دهه 70دی رو درک نمیکنم ولی بنا به تجربه و دیدن آدمهایی این حرف هارو ذکر کردم . و اینکه بتونم واسه بهتر شدن روند تایپیک خودم شخصا باشم شرکت کردم .

MR.Nimasr، Sαяαb و Goln@r از این ارسال تشکر کرده اند.
  6. Jud/Abbot

Jud/Abbot دختر همیشه خندون

10,718
    18,012
    48,956
    خب بچه ها من نظرات و عقاید همتونو خوندم اکثرن حرفمو زدید گفتید احساس میکنه مدرنتیه است درحالی که ریشه وپایش سنتی ما هفتادیااااا سطح اموزشمون تو هرچیزی خیلی پایین الان کتاب ده هشتادیا نگاه میکنمم واقعان چیزیایی تو کتاب درساشونو کهشاید ماها تودانشگاه یااواخر دیبرستان پاس کردیممممممم باگلنار موافقم اکثرن دارن دوری نوجونی طی میکن خوهنوز واقعان خیلی مونده تا چیزای زیادی بفهمن درک کن ولی اکثرن دوران نوجوانی پراشوبی یاشاید ازنظرمن دوران پرخاشگریشون نسبت به بلوغشون بیشتر

Sαяαb و Goln@r از این پست تشکر کرده اند.
  7. Jud/Abbot

10,718
    18,012
    48,956
    بابت درک کردن پدر مادر خوباید بگم هرنسلی این مشکل داره ماهم روزی پدر مادرشیمممممممم حرف بچهامونو نمیفهیم ودرک کمتری از کاراشون داریم مسایقه کردن نسل هفتادیا بانسل دیگه ایی به نظرم اشتباه چون اکثرن واقعان هنوز به جامعه قدم نزاشتن وهفتادیا نسلی که میخاد بگ منم هستم میخاد بشه عین هشتادیا توبعضی چیزا ولی میخاد بعضی چیزا شصتیا رو حفظ کن به نوعی راه رفتن اصلی خودشهم فراموش کرده

Sαяαb و Goln@r از این پست تشکر کرده اند.
  8. Jud/Abbot

10,718
    18,012
    48,956
    بابت سربازی پسرا اگ شده 2سال که سیمین گفت کار خوبی کردن چون واقعان پسرای هفتادیا نیاز دارن دوسالبرن تا شاید قدر خیلی چیزا روبفهمن چون پسرای هفتادی واقعان نوعی هنوز اماده شدن مردشدن ندارنننننن افکار عقاید هفتادیا واقعن برام جالبه دباب خداوامام خیلی برام جالب من خودم از وقتی رفتم دانشگاه وبعدش سرکار چیزای زیادی فهمیدم درحالی که باید قبل از ورود به جامعه میفهمیدیم شاید اگه اون سرکوب اون دهن بستن تو هفتادیا نبود پدرمادر بچه های هفتادی دخترا وپسراشونو بااگاهی کامل درباب خیلی چیزا اماده ورود به جامعه میکردن

9. Jud/Abbot

10,718
    18,012
    48,956
    بابت سربازی پسرا اگ شده 2سال که سیمین گفت کار خوبی کردن چون واقعان پسرای هفتادیا نیاز دارن دوسالبرن تا شاید قدر خیلی چیزا روبفهمن چون پسرای هفتادی واقعان نوعی هنوز اماده شدن مردشدن ندارنننننن افکار عقاید هفتادیا واقعن برام جالبه دباب خداوامام خیلی برام جالب من خودم از وقتی رفتم دانشگاه وبعدش سرکار چیزای زیادی فهمیدم درحالی که باید قبل از ورود به جامعه میفهمیدیم شاید اگه اون سرکوب اون دهن بستن تو هفتادیا نبود پدرمادر بچه های هفتادی دخترا وپسراشونو بااگاهی کامل درباب خیلی چیزا اماده ورود به جامعه میکردن

10. Jud/Abbot

10,718
    18,012
    48,956
    واگ اموزش تو هفتادیا بود خیلی خوب میشد اموزش مقدمه هر چیزی اما میخام یک چیز جالب بگم تو تابستون با چندنفر اساتید وچندتا دانشجو توپزوهشکده علوم اجتماعی یک تحقیق کلی کردیم درباری نسل کی روی نسل خاصی مدنظربود اما به چندتاچیز جالب رسیدیم البته درحد نظریه پدرمادری نسلای قبل مثلن شصتی (شصتی مثال میزنم چن به نسل ما نزدیک تر) اکثرن متولد ده 40بودن اکثر زنایی بودن که شجاع بود شجاعت توشون بود وتوتاریخ نمونه های زیادی دیدیم اینا تونسته بودن پسرایی شجاع به باربیارن همون پسرایی که رفتن جنگ اگ گفتم پسرچون تریبت پسر ازمادر واولین زنی که توزندگیش میبنه مادرش وخیلی چیزااا ازرفتارش توش میمونه وباعث میشهدیدش دراینده نسبت به زنااین طورشه وهمین طربرعکس وپدرایی ده 40ایی مردایی بودن واقعن سختی پذیرفته بودن وسختی های کامل چشیده بودن تو طبقات حاکم طبقات قشر فقیر چون به نوعی حالت ارباب حاکم بود یادگرفته بودن چشم بگن قانع بشن وایناتونستن دخترایی تریبت کنن با سختی بسازن قانع باشن واکثردخترای شصتی این طوربودن

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.