1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

تریبون آزاد هفته دوم (موضوع : سبک های مختلف موسیقی)

شروع موضوع توسط New_Sense ‏Feb 28, 2015 در انجمن تریبون آزاد

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.
  1. JOUDIaBot

JOUDIaBot گل همیشه خندون

737
    3,259
    10,005
    منم اذریم یعنی اهنگهای ترکی ازدم حفظم ان قدر توعروسیهاگذاشتن:35::35:اولماز و سکینه دایی قیزی بری باخ:35::35:باعث شدی میشه :16:

M.G.Captain و miSs SanA از این پست تشکر کرده اند.
  2. New_Sense

New_Sense یاد کن گاهی ما را در تنهایی خود ... همراه انجمن

3,513
    11,263
    31,431

4. این تایپیک تریبون آزاد هست و دقت کنید چت روم عمومی نیست پس از الفاظی که اسپم و شوخی های محاوره ای مثل :( قربونت برم کجا بودی ؟ چه خبر ؟ فدات شم از فلانی چه خبر ؟ و یا شکلکهای بدون متن ) که فقط جنبه خنده و شوخی داره بپرهیزید .

M.G.Captain و Goln@r از این پست تشکر کرده اند.
  3. ღҲ̸☜ نیـمــ☠ــا ☞Ҳ̸ღ

ღҲ̸☜ نیـمــ☠ــا ☞Ҳ̸ღ @! حقیقــت فــاز بــدی میـــاره طرفـــت !@

1,948
    10,064
    26,435
    باشه داداش

M.G.Captain و New_Sense از این پست تشکر کرده اند.
  4. Goln@r

Goln@r هیچ....

2,983
    5,827
    12,663
    خب نظر شماست دیگه... ولی موسیقی باید محتوی داشته باشه؛ یه آهنگ که توش کلی چیز های نا مربوط هم گفته میشه می تونه ریتم خوبی داشته باشه و باعث آرامش بشه... آرامش مهم هست اما محتوی اصلی موسیقی مهم تره... (نظر من)

در واقع همه ی موسیقی ها خاص هستن؛ پاپ راک جاز و.... ولی خب؛ کشش افراد جامعه و اینکه یه حالت متفاوت داشتن باعث دیده شدن میشه؛ و اینکه اصولا همه به طرف اون لباس ها و مدل و رفتار حالت نمیرن... و این یک چیز طبیعی هست که روی نوجوون ها تاثیر بذاره و باعث به وجود اومدن مدل ها و مد ها بشه؛ چون نوجوون ها بی نهایت تاثیر پذیر هستند؛ اما سوال من اینجاست... این چه مشکلی داره؟
    عرف نیستن؟ تنها مشکل اینه که این آدم ها همرنگ جماعت خودشون هستن نه جماعیت بقیه؟

فکر می کنم موسیقی متال هم شایسته است براش چیزی نوشته بشه... که خودم اینکار رو می کنم در آینده ای نزدیک...

وای :279:
    واقعا این دلیل می تونه خیلی قوی باشه؛ اما فکر می کنم بیشتر به خاطر روحیات بدی هست که الان توی جامعه ها حکم فرما شده؛ شاید یه کم زیاده روی هم باشه حرفم اما امروزه چه قدر از خانواده ها پاشیده هستن و بچه ها از سن های خیلی پایین در معرض چیز هایی قرار می گیرن که شاید من و شما توی سن 17-18 سالگی (همین امسال من!) ندونیم... و نتونیم تحمل کنیم... موسیقی های خشن روحیه ی قویی برای اون ها به بار میاره و اون افراد این رو دوست دارن...

صدای خواننده هم خیلی مهمه؛
    اما در کنار این مسعله اصلا مهم نیست، جالبه که یکی از عناصر اصلی هست اما امروز شما خیلی کمتر می تونی تشخیص بدی این خانم یا آقا صدای خودش هست یا نه،
    ولی خیلی وقت ها، خیلی از صدا ها که ممکنه صدای قویی و یا عالی نباشه می تونه یه محتوی ی خوب و یا یه موسیقی آرامش بخش رو بسازه...

ΛŁФЛΞ، Mariツ و M.G.Captain از این ارسال تشکر کرده اند.
  5. M.G.Captain

M.G.Captain تو ای خاتون من ؛تن خسته مرا دریاب M&A عضو کادر مدیریت مدیر ارشد

10,776
    29,242
    164,452
    درسته برای همینه که من آهنگ ها و خواننده هاییی که ذکر کردم اکثرا برای قبل انقلاب بودند وگرنه پاپ امروزی (که مخصوصا در داخل کشور اجرا میشه) رو به هیچ عنوان قبولش ندارم و سمتش نمیرم
    توی اون نسل خواننده ها به دلیل زجر هایی که موقع ضبط یه آهنگ ساده میکشیدند و کوچکترین دستگاه ها هم نیامده بود فقط کسایی موفق میشدند که صدای واقعی خودشان بود!
    یکی از سختی های خوانندگی در اون زمان این بود که اگر اشتباهی رخ میداد باید کل تراک از اول خوانده میشد اما امروزه ممکنه اشتباه رو در ثانیه هم بشه جبرانش کرد برای همین اشخاصی اومدن که هفته ای یه البوم راهی بازار میکنند ولی در گذشته هر شخص حداقل یک ماهی باید وقت میذاشت برای اجرای بدون نقص یه آهنگ!!

ΛŁФЛΞ و Goln@r از این پست تشکر کرده اند.
  6. Goln@r

Goln@r هیچ....

2,983
    5,827
    12,663
    دقیقا با شما موافقم
    و نرم افزار هایی که موجود هست آهنگ سازی و تنظیم رو هم خیلی آسون کرده؛ و متاسفانه همه از ریتم های تکراری موجود استفاده می کنن و خیلی وقت ها حتی زحمت ایجاد تغییر رو نمی دن بهش...

ΛŁФЛΞ و M.G.Captain از این پست تشکر کرده اند.
  7. M.G.Captain

10,776
    29,242
    164,452
    درسته گلنار جان
    یکی دیگر از عقاید شخصی من اینه که یه نرم افزار هر چقدر هم حرفه ای بتونه صدای ساز ها رو در بیاره ولی بازم هیچ چیزی صدای ساز اصل نمیشه
    البته درسته فرد بزرگی مثل اندرانیک رو در اهنگسازی از دست دادیم ولی هنوزم شخصی مثل فرید زلاند رو داریمش که به عقیده ی من این فرد جادو میکنه
    جز اهنگساز بحث نوازنده ها هم مطرح میشه که اون زیاده خوب و مشکلی نداریم براش ولی قسمت اصلی اهنگسازه که ایده میده به نوازنده که چی بنوازه :smile:

ΛŁФЛΞ از این پست تشکر کرده است.
  8. Mariツ

Mariツ وقتی خودت در خود گرفتاری هر گونه یِ زنجیر یعنی هیچ

1,617
    4,460
    28,740
    حرفت درسته هیچ مشکلی نیست اتفاقا به نظرم جالبه از ظاهر آدم بشه روحیاتشو حدس زد ، من تعریفی از خاص بودنو گفتم که عرف نیست یعنی همه گیر و شناخته شده بین همه افراد جامعه نیست یا به قول خودت حالت متفاوتیه!

ΛŁФЛΞ، Goln@r و M.G.Captain از این ارسال تشکر کرده اند.
  9. M.G.Captain

10,776
    29,242
    164,452
    دوستان گلم به نظر شما بهترین فرد هر سبک ، در ترانه های ایرانی و خارجی کیست؟ (دلیل خودتون رو حداقل در یک جمله بیان کنید)
    در ضمن برای سبک هایی باهاشون اشنایی ندارید لازم نیست نام ببرید

ΛŁФЛΞ، Goln@r و Mariツ از این ارسال تشکر کرده اند.
  10. M.G.Captain

10,776
    29,242
    164,452
    به عقیده ی من در
    پاپ : داریوش اقبالی ( به علت گیراریی متن ترانه و استادی در بیان کلمات)
    پاپ اعتراضی : فریدون فروغی(به علت رسایی و کوبش صدا که بیشتر از فرهاد بود)
    اپرا : محمد نوری (چون شخص دیگری رو در این زمینه نمیشناسم و اهنگ هایی هم که از این خواننده گوش کردم بد نبودند)
    رپ: یاس ( کلا به دلیل اجتماعی خوندن و اینکه در اهنگهایی که من از این خواننده گوش دادم فحش های ناجور نبود)
    پاپ و یورو دنس و موج نو خارجی : مدرن تاکینگ ( راستش من بیشتر از اینکه از صدای توماس اندرس خوشم بیاد از موسیقی های متن این گروه خوشم میاد) البته باید این رو هم ذکر کنم که این گروه خیلی وقته که از هم پاشیدهه !

آخرین ویرایش: ‏Mar 6, 2015
    ΛŁФЛΞ و Goln@r از این پست تشکر کرده اند.
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.