1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

تریبون آزاد هفته دوم (موضوع : سبک های مختلف موسیقی)

شروع موضوع توسط New_Sense ‏Feb 28, 2015 در انجمن تریبون آزاد

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.
  1. Goln@r

Goln@r هیچ....

2,983
    5,827
    12,663
    اشتباه رنگی کردم ببخشید؛
    مربوط به بخشی بود که گفتین:
    مشکل ما مشکلات جامعه اس کـ موسقی شادی کـ گذشتگانما گوش میدادن بـ موسیقی هایی کـ پر از یاس و ناامیدی و غمگین تبدیل شده الانم هست ولی اکثر به غمگین تبدیل شده
    حالا دور از فرهنگ کـ بحثش خیلی زیاده ما هیچ شناختی از خویش و فرهنگ و ملیت نداریم کـه با این مشکلات مواجه میشیم

تایید کردم که الان توی جامعه ی ما مشکلات اون قدر زیاد هستن که کسی وقت اون موسیقی شاد رو نداره دیگه؛ و روحیه ی مردم اون قدر خرابه که همه دنبال یه چیز غمگین می کردن؛
    و اینکه کاملا درسته؛ شناخت ما از فرهنگ خودمون خیلی کمه و البته امکاناتش هم فراهم نیست که جای بحثش اینجا نیست؛
    ولی شاید یه دلیل دیگه اش هم این باشه که موسیقی شاد ما الان یه ریتم تکراری دنگ دنگ هست؛ (بخش عامه پسند رو مطرح می کنم) ؛ و باز چون این الکترونیک های دارای کوبش و تند مورد توجه هست خیلی کمتر کسی میره سمت اینکه یه آهنگ شاد محلی گوش کنه...
    چون متاسفانه باز این مساعل (کوبش و دنگ دنگ های منظمی که ابر بلندگو های وصل شده توی ماشین ها راه می اندازن) فقط وسیله ای برای جلب توجهه و محتوی ی آهنگ مطرح نیست

ΛŁФЛΞ از این پست تشکر کرده است.
  2. ΛŁФЛΞ

ΛŁФЛΞ -__see yOu soon__-

8,507
    39,285
    143,127
    شناخت فرهنکه کـ مارو به این مشکلات رسونده
    ما تو جامعه ای زندگی میکنیم کـ همه چی داریم ولی هیچی ندارم
    از پایه مشکل هست کـ روحیه ی شاد افراد به روحیه غمگین تبدیل شده و همه احساس بدی به زندگی دارن کـ ب سراغ موسیقی غمگین سوق پیدا کردند و این مشکل بزرگ جامعس کـ مشکلات انقدر زیاد شده کـ کسی به سمت موسیقی شاد نمیره
    سبک غمگین فرا گیر شده کـ سبک شاد هیچ نوع پیشرفتی نداره

Goln@r از این پست تشکر کرده است.
  3. ΛŁФЛΞ

ΛŁФЛΞ -__see yOu soon__-

8,507
    39,285
    143,127
    و ما اگه از فرهنگ و ملیت خودمون شناخت کامل داشته باشیم نباید به خودمون اجازه اینو بدیم کـ موسیقی هیپ هاپیه اراجیف آمیزو گوش بدیم

4. Goln@r

Goln@r هیچ....

2,983
    5,827
    12,663
    و اینکه سطح آگاهی ما در کل پایینه... همه ی ما اینجوری هستیم (اغلب، اکثر ؛ حالا قصد توهین ندارم)
    این چند روز ها یه مدرسه رفته بودم برای کلاسی که برگذار می شد؛ متوجه ی روزنامه دیواری بزرگی شدم که روش عکس خواننده ها رو زده بودن؛ خب چون طرفدار eminem هستم جذب شدم که بخونم مطلب رو؛ جالبه که متن های آشنایی رو خوندم برای بار هزارم که توی سایت های ایرانی خونده میشن؛
    نباید توهین کنیم چشم؛ تصمیم به توهین ندارم...
    اما خیلی وقت ها آدم هایی که میان و توی سایت ها چیزی می نویسن هیچ سواد و اطلاعاتی در مورد موسیقی ندارن؛ و قشر عظیمی از جامعه ی ما تحت تاثیر نوشته هاشون قرار میگیره؛
    مثلا اگه به یه آدم معمولی بگن emo؛ طرف یا میگه : ها؟ اگه فحش دادی خودتی! (جنبه ی طنز داره)
    و یا میگه : وای اون شیطان پرست های فرماسون رو میگی؟
    و بعد میگی طرفداران سبک های متال؛ و این دفعه همه یک صدا میگن: وای اون شیطان پرست های فراماسون که هر ماه کامل توی جنگل جمع میشن و قربانی می کنن و تا صبح خون می خورن و برای سلامتی شیطان دعا می کنن؟

خیلی تند نرفتم؛ اصلا... این دیدگاه ماست؛ چون چند ثانیه از گیتار و ریتم تند و صدای خشن خواننده رو گوش میدیم و ازش فرار می کنیم؛
    خیلی دلم می خواد کسی از اون نویسنده ها بشینن و یه تیکه ی کوچیک از متن یکی از آهنگ هایی که مدام بهش حمله می برن و طرفدارانش رو شیاطین جلوه می دن رو برای من معنی کنه؛
    دانش آموزان و دانشجو ها اکثرا فقط کپی پیست می کنن و خدای نکرده زبونم لال هیچ وقت به سراغ یه متن اصلی و یا یه سایت تایید شده و یا یه سایت خارجی نمیرن و نمی خونن،
    و بقیه هم اطاعت می کنن؛

موسیقی خوب چیزی هست که چشم های ما رو باز کنه؛ و ورای اون چیزی که هست رو به ما نشون بده...

New_Sense و ΛŁФЛΞ از این پست تشکر کرده اند.
  5. Goln@r

Goln@r هیچ....

2,983
    5,827
    12,663
    چرا؟
    با شما مخالفم؛ موسیقی یه مسعله ی درونی هست، چیزی که به هنجار و فرهنگ و قانون و شرع ربطی نداره...

6. Goln@r

Goln@r هیچ....

2,983
    5,827
    12,663
    ادامه داشت ببخشید؛
    موسیقی رو میگن خیلی ها غذای روح هست و روح انسان ها متفاوت از ظواهر و قوانین این دنیاست؛
    نمی تونیم اصلا این دو بحث رو اینجوری به هم ربط بدیم؛
    مثلا چون کسی یه آدم از آذربایجان هست پس باید موسیقی ترکی گوش کنه؛ و یا چون از سمنان هستم و اینجا موسیقی محلی نداره توی فرهنگ بومی مردمش من چیزی نداشته باشم...
    موسیقی از فرهنگ جداست و آمیخته با فرهنگ ماست...
    می تونه تبلیغش کنه می تونه نشونش بده؛ می تونه راهی برای تعامل باشه
    اما دست و پای ما رو نمی تونه ببینده؛
    ------------------
    اگرچه با اراجیف موافقم؛
    نه تنها ایران بلکه تمام دنیا؛ واقعا آهنگ های جدید و به روز تر علاوه بر تکرار مکررات؛ مساعل زشتی رو مطرح می کنن

7. ΛŁФЛΞ

ΛŁФЛΞ -__see yOu soon__-

8,507
    39,285
    143,127
    این فرهنگه کـ به ما اجازه میده چجوری صحبت کنیم و الفاظی کـ به کار میبریم چی باشه
    ما از فرهنگ خود شناخت نداریم کـ موسیقی ای رو گوش میدیم کـ فحش و ناسزا هست و این تاثیر زیادی روی کلام و فکر ما داره

8. Goln@r

Goln@r هیچ....

2,983
    5,827
    12,663
    و باز گوش ندادن و مخالفت با اراجیف ربطی به ایرانی بودن نداره و به انسانیت مربوطه
    در واقع نمی دونم شاید بد برداشت کردم؛ اما مخالفت با این مساعل موجود هیچ ربطی نمی تونه به فرهنگ کشور ما داشته باشه و این یه چیز انسانی هست؛
    یعنی به نظر من و طبق برداشت من ؛ این طور نیست که بگیم: خب این برای ما بده چون فرهنگ غنی داریم ولی بذار آمریکایی ها گوش کنن
    نه؛ این مخالفت و این حرکت باید همگانی باشه

9. ΛŁФЛΞ

ΛŁФЛΞ -__see yOu soon__-

8,507
    39,285
    143,127
    منظورم این نبود کـ هرکس متعلق به هرجاست باید موسیقیه محلیشو گوش کنه .. موضوع حرف من موسیقی هیپ هاپه آمیخته شده با اراجیفه نه سبکای دیگه

10. Goln@r

Goln@r هیچ....

2,983
    5,827
    12,663
    من هم همین رو میگم با اندکی جو گیری
    میگم ترک این موسیقی باید همگانی باشه...!

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.