1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

تاثیر، کتک، بر روی، زنان

شروع موضوع توسط Jud/Abbot ‏Jul 17, 2015 در انجمن درد دل

1. Jud/Abbot

Jud/Abbot دختر همیشه خندون

10,718
    18,012
    48,956
    تاثیر کتک زدن بر زندگی زنان

فرهنگ حقوقی خشونت را استفاده نابه جا؛غیر قانونی وتعرض آمیز ازقدرت تعریف میکند.
    خشونت علیه زنان؛ مانعی در برابر دستیابی به اهداف برابری؛ توسعه و صلح است. این خشونت برخورداری زنان را از حقوق بشر و آزادی های بنیادین؛ نقض؛ تضییع و یا صلب می کند. ناکامی دیرینه در حفظ و ارتقای این حقوق وآزادی ها در موارد خشونت علیه زنان مایه نگرانی همه کشور هاست.
    اصطلاح خشونت علیه زنان به هر فعل خشونت آمیز مبتنی بر جنسیت مونث اطلاق می گردد که منجر به اسیب دیدگی یا رنج جسمانی ؛روان یا جنسی ایشان می شود.
    از جمله موارد تهدید و ارتکاب این گونه افعال؛ میتوان از اجبار وسلب خودسرانه آزادی؛ خواه در زندگی خصوصی یا عمومی نام برد.براین اساس خشونت علیه زنان؛موارد زیر رادر بر میگیرد:
    خشونتت جسمانی؛ جسمی و روانی که در درون خانواده روی میدهد.
    از جمله ضرب و جرح؛ سوئ استفاده جنسی از کودکان دختر؛ خشونت های مربوط به جهیزیه؛ تجاوز توسط شوهر؛ خشونت توسط کسانی غیر از شوهر و خود شوهر، خشونت توسط پدر و برادر، تعیین روش تولد فرزند(طبیعی) اجازه زن توسط پدر و شوهر و خشونتی که به استثمار مربوط میشود، این موارد و هزاران موردی که میتوان نام برد که خشونت علیه زنان همیشه مختص به زدن نیست، فعل اجبار برای تصمیم گیری هم خود یک خشونت است...

خشونت جسمانی؛ روانی و جنسی که در درون کل جامعه متوجه زنان میشود.از جمله تجاوز به عنف؛ سوئ استفاده های جنسی؛ آزار رسانی و ارعاب جنسی در محل کار؛ در نهادهای آموزشی و اماکن دیگر؛ خرید و فروش زنان و روسپیگری اجباری؛ عقیم سازی ؛ سقط جنین اجباری و بارداری نا خواسته ؛ کشتن نوزاد دختر و جنسیت گزینی؛ همانطور که بر میاید خشونت علیه زنان یک عبارت عام و با رویکردی جامه شناسی محسوب می شود.
    یعنی بسیاری از مسایلی که در این محدوده قرار میگیرند داخل حیطه مجرمانه نبوده.
    برای آگاهی از نمونه های تاریخی این اشکال خشونت می توان از جملات سن تگوستین و ناپلئون یاد کرد.
    سن آگوستین معتقد است مخردانه در تصویر خداوند آفریده شده اند و اگر زن را به اتفاق شوهرش در نظر بگیریم که آنها هر دو در تصویر خداوند آفریده شده اند؛ اما زنان مجزا از شوهران خود از چنین امتیازی برخوردار نیستند!
    ناپلئون به شورای حکومت خود اعلام کرد:
    شوهر باید دارای قدرت مطلقه در ارتباط با همسرش باشد؛این حق اوست که به زنش بگوید نباید ار خانه بیرون بروی!
    اینکه این کار زشت تنها از عهدهی مردان بر میآید و یک طرفه است خود جای سوال دارد و او در دوره ای میزیسته که نگرش همه تبعیضانه بوده و قدرت اقتصادی به عنوان امکان موجد خشونت؛ در ید مردان قرار می گیرد.
    حال خنده دار است که با وجود پیشرفت دنیا ما هنوز در کتب دینی شاهد احکام زدن زنان باشیم، و این حق را به مرد دهیم، چرا که اکنون باید چراغ اسانیت را روشن کرد و پل بسوی نادانی و جهالت و خرافات گذشتگان را خراب کنیم
    الکل و مواد مخدر نیز از جمله عوامل دیگری هستند که پژوهش ها مصرف آنها را موثر در میزان خشونت دانسته اند.
    بر اساس همین مسئله است که تا زمانی که دستگاه انتظامی و تحقیقات جناییبه مفاهیم و وقایع مبتنی بر قشر گرایی جنسیتی اعتبار می بخشد؛ خشونت در درجاتی وسیع اما پوشیده و پنهان؛ واقعیت بخش کثیری از زنان را تشکیل میدهد.

● طبقه بندی آسیب دیدگان از جرایم جنسی و خشونت آمیز
    ۱) عنصر آسیب پذیری؛ با توجه به آنچه آمار نشان میدهد؛ زنان بعد از کودکان آسیب پذیر تین قشر جامعه هستند و درجه آسیب پذیری از سالخوردگان و جنگ زدگان هم بیشتر است.
    ۲) میزان دخالت خشونت دیده؛
    ۳) میزان مشارکت یا رضایت وی؛
    ۴) و عملکرد فرد در حین جرم تعیین کننده طبقات آسیب دیده است.

احکام و استفتائات زیادی وجود دارد که این حق را در تملک مرد قرار میدهند، و این خود گواه نابرابی و ظلم است

دوستان عزیز و محترم انگشت افراد مذهبی و بدبینی اونها همیشه بسمت من هست، ولی من همینطور که قبلا هم گفتم مشکلی با هیچ ادیانی ندارم، و مطالب پیج برای اصلاح قوانین تبعیضانه جنسی بر علیه زنان است

راجب پست قبلی هم این نکته رو بگم
    حرف من با حجاب اجباری بود ولی مذهبیون باز برداشت های خودشون رو کردند
    من خودم فرهنگ برهنگی رو به هیچ وجه ممکن نمیپسندم
    اما مخالف پوشش اجباری هستم و پوشش در حد معمول خوبه
    و هر کس میتونه خودش پوشش رو انتخاب کنه چون کمترین حق طبیعی یک انسان محسوب میشه

®ŁáÐɏ §¡£Vë از این پست تشکر کرده است.