1. این پایگاه به ثبت ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسیده است.

مهمان عزیز سپاس بابت بازدید شما از تالار گفتگوی دهه هفتادی ها.

عضویت در انجمن رایگان بوده و برای عموم باز میباشد . با صرف 30 ثانیه یکی از اعضای دهه هفتادی ها شوید .

بچه حزب اللهی

شروع موضوع توسط sara ‏May 21, 2013 در انجمن مذهبی

1. MHK1372

MHK1372 I,R.I.B

4,286
    5,863
    906
    بچه ها این دوستمون گفت از هدایت بزارید بگم بهتون چشمایش صادق خان از بهترین نمونه های نثر فارسی در حوزه ادبیات داستانیه ...
    یا مثلا ژان پل سارتر هم مخصوصا با کاره تهوع مناسب حال برو بچیه که با مکتب اگزیستانسیالیست حال میکنند...
    من که کلا زیر دیپلم میفهمم اما کتابای خوبیه مخصوصا چشمهایش

2. alakimalaki

alakimalaki insta: amir.shafiee73

1,497
    14,175
    666
    چشمهایش رو نخوندم از سارتر نمایشنامه شیطان و خدا رو با تهوع رو خوندم یه کتاب هستی و نیستیم ازش دارم که یخورده سنگینه گذاشتم بعدا بخونم , راستی مسخ رو خوندم ولی واسه سارتر نیست واسه کافکاس که هدایت ترجمش کرده , طاعون کافکارو خوندم ولی از کافکا خوشم نمیاد , کافکا یه کتاب داره اسمش رسالت هنر که حرف دل منو میزنه از هنر ولی منتهی خودش از هنر سوءاستفاده میکنه

3. MHK1372

MHK1372 I,R.I.B

4,286
    5,863
    906
    ههههههه آره گفتم مسخ...ویرایشش کردم سریع اما فک کنم نخوندیش دوباره...
    راستش دارم مسخ میخونم با ترجمه اصغر حداد ماله نشر ماهی بعد اومدم بنویسه یه جابه جا تو ذهنم اومد...
    آخه من با موایل میام...مسخ واسه کنکور همش میخوندیم فقط موضوعشا حالا خودشا دستم گرفتم...
    بیا تو پیام خصوصی اینجا ما داریم نامربوط میحرفیم...بیا تو خصوصی یکم بیشتر آشنا شیم

4. MHK1372

MHK1372 I,R.I.B

4,286
    5,863
    906
    کافکا خوبیش اینه کاراش تو فضای اکسپرسیونیست هاست...خوشم میاد...مثلا با نقاشی جیغ ون گوگ هم حال میکنم...کلا با این اکسپرسیونیستا خوب میشه رابطه برقرار کرد

5. alakimalaki

1,497
    14,175
    666
    من هنر انتزاعی رو دوس دارم ولی کافکا از این هنرم سوءاستفاده کرد تا فلسفه خودش ( پوچی ) رو بخورد مردم بده

6. MHK1372

MHK1372 I,R.I.B

4,286
    5,863
    906
    این کتاب رسالت هنرا نوشتم تو دفترم که تو برنامه خوندن بزارم...زیاد تو فلسفه هنر مطالعه نداشتم...اما منم فک کنم اکسپرسیونیسمای رادیکال بعد از گذر از این وادی وارد پوچ گرایی و نیهیلیستی بشن...
    اما حرفم بگم علمی نیست خیلی شخصیه...ممکن هم هست اشتباه باشه نظرم

7. MHK1372

MHK1372 I,R.I.B

4,286
    5,863
    906
    بی خیال تو رو خدا نصفه شبی وارد فلسفه هنر شدیم...
    فردا از 8صبح تا6عصر دانشگاهم...اونجا حسابی خلمون میکنند:16:

8. alakimalaki

1,497
    14,175
    666
    اتفاقا نظرت تا حودودی درسته مثلا فیلم هری پاتر که من عاشقشم یه کار انتزاعیه , حس ها و حال و حوای کارای اتزاعی چون با دنیای

واقعی جور در نمیاد بخواطر همین آدمو به جاهای خطر ناکی میکشونه. ولی من عاشق هنر انتزاعیم

9. MHK1372

MHK1372 I,R.I.B

4,286
    5,863
    906
    هر اثر هنری اگه در پارادایم مناسب خودش گنجونده بشه کار تمیز در میاد...
    داداش تو که علاقه به هنر داری سعی کن با نقدای آوینی بزرگ مخصوصا در مورد چیستی هنر و هنر غرب و سینماش خودتا بیشتر پرورش بدی....شهید آوینی واقعا سینما را فهمید...هنرا فهمبد...حیف که قدرشا ندونستند...
    این پارادایم شناسی خعععلیییی مهمه...یعنی هم من مدیر هنری باید بفهممش هم اون هنرمندی که خلق کننده است...
    اگه میبینیم فیلم من مادر هستم جیرانی با دو نقد متضاد از دو قشر ایجاد میشه کار کاره همون پارادایمه است به نظرم

10. magid202020

magid202020 خوشا عشقو خوشا خون جگر خوردن

854
    2,911
    335
    به ریش نیست به ریشست........من که همیشه از ادمای ریا کار بدم میومده و میاد ..............بچه حذب اللهی ها هم بعضیاشون از همه بد ترن یکیشونو منو میلادو مجتبی هم میشناسیم.......خلاصه ادم باید ادم باشه